Sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby ABRUKO Sp. z o.o.

ABRUKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00093781
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00093781/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-07 08:40
Lokalizacja
Władysławowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a09bee12-4dd0-460e-8821-6fe87a0cc007
Identyfikator
5870201647
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowy

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE 'ROLMASZ' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSłupsk, PL · lot 0
606 144 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00093781 z dnia 2025-02-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby ABRUKO Sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ABRUKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190560349

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 78

1.5.2.) Miejscowość: Władysławowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-120

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: abruko@abruko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.abruko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://abruko.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


usługi drogowe, komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa oleju napędowego na potrzeby ABRUKO Sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a09bee12-4dd0-460e-8821-6fe87a0cc007

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00093781

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633053

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/09/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi sukcesywna dostawa oleju napędowego standardowego (letni, przejściowy, zimowy) spełniającego wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych
(Dz. U. 2015 poz. 1680 z 23 października 2015 r.).
2. Dostarczany olej napędowy będący przedmiotem zamówienia musi spełniać parametry jakościowe określone szczegółowo w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1209 ), w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1680 z późn. zm.) oraz wymagania polskiej normy PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej. W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami.
3. Zamawiający oświadcza, iż nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania lub obrotu paliwami i energią w rozumieniu art. 32 ust.1 pkt 1 oraz pkt 4 Ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo Energetyczne (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ) [dalej także: „prawo energetyczne”].
4. Olej napędowy dopuszczony musi być do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.
5. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zatankowania oleju napędowego do wskazanego przez Zamawiającego zbiornika naziemnego typu BT 5000 (nowe oznaczenie: BVP05000DG) o pojemności 5 000 litrów stanowiący własność Zamawiającego a znajdujący się w siedzibie Zamawiającego.
6. Dostawy świadczone będą w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00.
7. Dostawa świadczona będzie na wezwanie ze strony Zamawiającego przekazane mailowo wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy – Zamówienie.
8. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu paliwo w terminie
24 godz. od godziny złożenia zamówienia przesłanego Dostawcy w formie potwierdzonego e-maila, w ilości określonej przez Zamawiającego, nie mniejszej niż 3 000 litrów.
9. Szacowane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem wynosi 110 000 litrów.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia dostawy do ilości co najmniej
55 000 litrów. Z tego tytułu Wykonawcy nie przysługuje prawo do żadnych roszczeń w tym odszkodowawczych.
11. Cena oleju napędowego kalkulowana będzie w oparciu o opust wskazany w ofercie.
12. Każda dostawa oleju napędowego uwierzytelniona musi być przez Wykonawcę dokumentem dotyczącym jakości danej partii paliwa, w szczególności świadectwem jakości w oryginale lub potwierdzonej kopii.
13. Dokumenty wydania jak i odpisy ze świadectw jakości które są generowane elektronicznie i nie wymagają podpisu będą przez Zamawiającego honorowane.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobierania próbek oleju napędowego przed dokonaniem zatankowania.
15. Odbiór oleju napędowego zostanie każdorazowo potwierdzony podpisem protokołu dostawy przez osobę uprawnioną przez Zamawiającego, protokół ten stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury, na podstawie pomiaru, który będzie wpisywany do protokołu z legalizowanego licznika cysterny.
16. Zamawiający wymaga realizacji dostaw pojazdem – cysterną posiadającą odpowiednie wymagania techniczne zgodnie z przepisami ADR, a dostarczone paliwo musi spełniać wszystkie wymagania jakościowe zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t .j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1680).
17. Pojazd, którym realizowane będą dostawy, musi być wyposażony w legalizowane urządzenia pomiarowe mierzące ilość zrzutu paliwa. Urządzenie pomiarowe musi posiadać ważne cechy legalizacji oraz komplet nieuszkodzonych plomb, nałożonych przez uprawniony organ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 606144,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 618321,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 606144,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE ROLMASZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8390202418

7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 1

7.3.4) Miejscowość: Słupsk

7.3.5) Kod pocztowy: 76-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 606144,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-02-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy