Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - V postępowanie

Nadleśnictwo Międzyzdroje

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00384467
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00384467/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-06 14:10
Lokalizacja
Międzyzdroje, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e2e0be4-26c2-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8550006265
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00384467 z dnia 2023-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - V postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Międzyzdroje

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539210

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 35

1.5.2.) Miejscowość: Międzyzdroje

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-500

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: +48913280057

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miedzyzdroje@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo.miedzyzdroje

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - V postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e2e0be4-26c2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00384467

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00234073/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa budynku garażowo-gospodarczego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00319044

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.2.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje budowę budynku garażowo – gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Krzywej 5c w
Świnoujściu, działka nr 282/14, 282/15.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został opisany za pomocą dokumentacji projektowej oraz specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w załączniku nr 1 SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu S.270.2.3.2023 w terminie składania ofert wpłynęły dwie oferty, z których najkorzystniejszą była oferta złożona przez Wykonawcę Zakład Budowlany ,,Efekt’’ J.D. Dziedziccy Spółka Jawna, Ul. Leśmiana 7, 72-600 Świnoujście za cenę 553 637,94 zł (brutto). Z kolei kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 331 500,00 zł. Z powyższego wynika, że cena zaoferowana przez Wykonawcę przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym, iż Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie w/w zamówienia zobowiązany był unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 PZP.

Uzasadnienie prawne:
- zgodnie z art. 255 pkt. 3 PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
2023-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane