Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK46 w m. Otmuchów i Ścibórz

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00385049
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00385049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-07 08:39
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-697c792e-32ad-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00385049 z dnia 2023-09-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK46 w m. Otmuchów i Ścibórz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK46 w m. Otmuchów i Ścibórz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-697c792e-32ad-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00385049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00137980/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.33 Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK46 w m. Otmuchów i Ścibórz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00342775

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O/OP.D-3. 2411.34.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 628455,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

​Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa BRD na przejściach dla pieszych w ciągu DK46 w m. Otmuchów i Ścibórz”.
W ramach zamówienia, obejmującego nw zadania, należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty [1]:

1. ZADANIE 1 - Wykonanie dedykowanego doświetlenia; montaż znaków aktywnych D-6; montaż płytek fakturowych na przejściu dla pieszych w ciągu głównym drogi krajowej nr 46 w km 36+215 w m. Ścibórz - pierwsze przejście po wjeździe do miejscowości zlokalizowane za łukiem poziomym.

2. ZADANIE 2 - Zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych z km 36+350 na km 36+484 w m. Ścibórz – z uwagi na analizę ruchu pieszych oraz warunki widoczności; wykonanie dedykowanego doświetlenia; wykonanie montażu płytek fakturowych; wykonanie korekty geometrii zjazdu km 36+484 (działania w obrębie pasa drogowego DK46) wraz z wydłużeniem istniejącego chodnika o powierzchni około 20 m2 z uwagi na komunikację i bezpieczne dojście pieszych z DK46 na drogę wewnętrzną, gdzie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa. Planowany fragment chodnika stanowić będzie miejsce posadowienia słupa oświetlenia dla pojazdów nadjeżdżających z kierunku m. Kłodzko.

3. ZADANIE 3 - Wykonanie dedykowanego doświetlenia - 2 kompletów w związku z przekrojem drogi na przejściu dla pieszych na ciągu głównym drogi krajowej nr 46 w km 40+398 w m. Otmuchów wraz z montażem płytek fakturowych.

Wykonanie innych czynności dla celu realizacji przedsięwzięcia wynikających z zakończenia etapu projektowania tj.:
a) Dokonanie wizji w terenie, celem rozpoznania przedmiotu zamówienia.
b) Budowa skutecznego systemu odwodnienia (w tym obiektów inżynierskich i kanalizacji deszczowej).
c) Przebudowa kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, cieplnych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych i innych.
d) Wykonanie dokumentacji projektowej dla doświetlenia przejść dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów (wraz z analizą istniejącego oświetlenia drogowego i dostosowaniem go do odcinków przejściowych zgodnych z Wytycznymi, w tym ewentualna wymiana opraw), wraz z niezbędnymi uzgodnieniami.
e) Uzyskanie w imieniu zamawiającego niezbędnych uzgodnień, opinii, decyzji i pozwoleń wymaganych do prawidłowego wykonania zadania m.in. uzgodnień z zarządcami dróg podporządkowanych, a także pozwoleń wodnoprawnych (nowych lub zmianę uzyskanych dotychczas przez zamawiającego).
f) Wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia wykonywanych nawierzchni oraz innych elementów.
g) Ewentualną korektę krawężników lub ewentualną wymianę uszkodzonych krawężników w obrębie wskazanych przejść dla pieszych i przejazdów.
h) Przedstawienie zamawiającemu wstępnych rozwiązań projektowych z uwzględnieniem zastosowanych materiałów do akceptacji;
i) Zabezpieczenie i oznakowanie miejsca w czasie wykonywania robót;
j) Dowiązanie się do istniejącej infrastruktury drogowej.
k) Likwidację istniejącego przejścia dla pieszych wraz z przebudową chodnika.
l) Wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań.
m) Przygotowanie zgłoszenia oraz uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia robót budowlanych.
n) Przygotowanie i zgłoszenie urządzeń do podania napięcia oraz rozruch urządzeń;
o) Zrealizowanie robót w oparciu o opracowanie uzgodnione i zatwierdzone projekty wykonawcze;
p) Sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (obiektu wraz z przyłączem);
q) Montaż niezbędnego oznakowania oraz urządzeń BRD zgodnie z zakończonym etapem projektowym.
r) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z uwzględnieniem zmian i korekt wprowadzonych w czasie trwania robót budowlanych;
s) Przeprowadzenie prób i kontroli przewidzianych dla ww. robót;
t) Nadzór elektryczny i drogowy nad ww. robotami.
u) Po zakończeniu robót pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę.
v) Wykonanie innych czynności związanych z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia, nie ograniczając się do wyżej wymienionych robót.
________________________________________________
[1] Wskazane szczegóły zakresu inwestycji (np. pikietaż przewidzianego przejścia dla pieszych) stanowi pozycję wyjściową do projektowania. Zmiany ilości lub parametrów, zawarte w opisie ogólnym przedmiotu zamówienia, jakie mogą wystąpić w trakcie opracowywania przez Wykonawcę dokumentacji projektowej, z uwzględnieniem postanowień zawartych w Umowie, nie będą powodowały zmiany zaakceptowanej kwoty zadania oraz przedłużenia czasu na ukończenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Niepodlegająca odrzuceniu „oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 858539,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1248450,00 PLN

2023-09-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane