Zaprojektowanie i budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrów Mazowiecka
MIASTO OSTRÓW MAZOWIECKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00385859
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00385859/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-07 11:56
- Lokalizacja
- Ostrów Mazowiecka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-379e823c-2fa8-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7591625088
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00385859 z dnia 2023-09-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrów Mazowiecka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OSTRÓW MAZOWIECKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667860
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 3-go Maja 66
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 296795433
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@ostrowmaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ostrowmaz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=8f175757-04c9-4422-b379-a6e9de999f431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrów Mazowiecka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-379e823c-2fa8-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00385859
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00016868/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Miasteczko rowerowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Poprawa bezpieczeństwa na czterech przejściach dla pieszych na ul. 3 Maja oraz budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej nr POIS.03.01.00-00-0257/22” działanie 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00339887
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.29.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 121950,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrów Mazowiecka.
2. Zamówienie jest dofinasowane w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na czterech przejściach dla pieszych na ul. 3 Maja oraz budowa stacjonarnego miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej nr POIS.03.01.00-00-0257/22”
w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T oś priorytetowa III : Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Etap I – wykonanie:
a) dokumentacji (planów, rysunków, opisów lub innych dokumentów umożliwiających jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania) i dokonanie na jej podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę
albo
b) projektu budowlanego (składającego się z projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego) i projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę
oraz:
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (w niezbędnym zakresie), projektu stałej i tymczasowej organizacji ruchu, przedmiaru robót, kosztorysu wykonania prac budowlanych i innych opracowań niezbędnych do uzyskania rezultatu umowy (zwanych dalej „Dokumentacją”) wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień lub pozwoleń.
Dokumentację należy wykonać zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym i umową.
2) Etap II – kompleksowe wykonanie robót budowlanych polegających na realizacji stacjonarnego miasteczka rowerowego, zgodnie z: uzgodnioną i zatwierdzoną Dokumentacją. Zakres prac w ramach II Etapu obejmuje również:
a) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót,
b) sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
4. Szczegółowy opis zamówienia określony został w programie funkcjonalno-użytkowym.
5. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia, zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, wymaganiami określonymi w SWZ i w umowie oraz przepisami obowiązującego prawa, a w szczególności: ustawą Prawo budowlane, aktami wykonawczymi do ww. ustawy, polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
6. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania robót budowlanych zgodnie z zatwierdzoną Dokumentacją, skutecznym zgłoszeniem robót budowlanych lub decyzją o pozwoleniu na budowę, obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
7. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca ma obowiązek odpowiednio zagospodarować, zabezpieczyć i oznakować tereny budowy oraz utrzymywać w odpowiednim stanie do zakończenia budowy i odbioru ostatecznego robót.
8. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca winien zaopatrzyć się w aktualną mapę sytuacyjno-wysokościową terenu i zapoznać się z lokalizacją urządzeń podziemnych istniejących na dzień rozpoczynania robót przygotowawczych i budowlanych. Wszelkie roboty w pobliżu istniejącego uzbrojenia podziemnego, należy wykonywać ręcznie ze szczególną ostrożnością i pod nadzorem właściciela urządzeń. Wszystkie roboty budowlane należy wykonać pod nadzorem:
1) kierownika budowy posiadającego wymagane uprawnienia w specjalności drogowej do kierowania budową
- wpisanego do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa (lub równoważnej), posiadającego aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
9. Wykonawca po zakończeniu robót budowlanych jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w trzech egzemplarzach (dokumentację powykonawczą budowy, pomiary geodezyjne powykonawcze, dokumenty wyrobów).
10. Wykonawca zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, w tym za szkody i od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z prowadzonymi pracami, na kwotę nie niższą niż wartość kontraktu brutto.
11. Rozliczenie Wykonawcy nastąpi fakturą końcową (po wykonaniu całości prac projektowych i budowlanych zgodnie z umową) na podstawie protokołu odbioru podpisanego przez nadzór obu stron.
12. Z uwagi na ograniczenia ilości znaków wprowadzanych do treści ogłoszenia (okoliczności wynikające z ograniczeń technicznych, niezależnych od Zamawiającego) nie ma możliwości wprowadzenia wszystkich niezbędnych informacji. Z tego względu należy zapoznać się z SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia (art. 255 pkt 3 ustawy Pzp)SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 292986,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 292986,00 PLN
| 2023-09-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |