Kompleksowe odpłatne pełnieni obowiązków nadzorującego nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn.: „Rozbudowa Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna, etap II – budowa ogrodu chińskiego”

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00094292
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00094292/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-07 10:43
Lokalizacja
Muszyna, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-207844a2-1621-4acc-9397-918f7a9d5045
Identyfikator
7343472601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi nadzoru budowlanegoUsługi nadzorowania placu budowyDoradcze usługi budowlaneUsługi kontroli i nadzoru technicznegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówKalkulacja kosztów, monitoring kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

Wykonawcy

1 przyznane

Adam Gurgul – 33-370 Muszyna, ul. Rolanda 8/6Muszyna, PL · lot 0
48 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00094292 z dnia 2025-02-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowe odpłatne pełnieni obowiązków nadzorującego nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn.: „Rozbudowa Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna, etap II – budowa ogrodu chińskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893061

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 31

1.5.2.) Miejscowość: Muszyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-370

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 184714009

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muszyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muszyna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/muszyna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowe odpłatne pełnieni obowiązków nadzorującego nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn.: „Rozbudowa Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna, etap II – budowa ogrodu chińskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-207844a2-1621-4acc-9397-918f7a9d5045

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00094292

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032419/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.20 Kompleksowe odpłatne pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego podczas realizacji zadania pn.: Rozbudowa Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna, etap II (budowa ogrodu chińskiego)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00629169

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp.271.42.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 50000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest obowiązek kompleksowego odpłatnego pełnienia obowiązków nadzorującego nad robotami budowlanymi podczas realizacji zadania pn.: „Rozbudowa Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna, etap II – budowa ogrodu chińskiego”. Inwestycja obejmuje swoim zakresem budowę strefy rekreacyjno-wypoczynkowej o charakterze ogrodu chińskiego. Strefę stanowić będzie układ ścieżek spacerowych łączących różne części istniejącego założenia ogrodowego. Strefa ta została zaprojektowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego założenia – ogrodu antycznego i francuskiego, będzie się łączyć z nim projektowanymi alejkami. Całe założenie składać się będzie ze ścieżek spacerowych wzbogaconych altanami, wodotryskiem, mostkiem i pergolami o charakterze dekoracyjnym. Wzdłuż ścieżek zaprojektowano zbiornik wodny- oznaczony nr 11, o nieregularnym kształcie przypominający rzekę/strumień. Zbiornik powinien wyróżniać się delikatną, opływową linią brzegową, dno wypełnione kamieniami lub grabionym piaskiem. Wzdłuż brzegów zbiornika należy usytuować obłe głazy kamienne - skały wapienne wraz z obsadzeniem brzegów i skarp roślinnością. Wszystkie nasadzenia i rabaty muszą być wyłożone geowłókniną o gramaturze min. 110 g. oraz obsypane drobnym kamieniem skalnym. Rabaty muszą być oddzielone od terenów zielonych obrzeżem naturalnym np. z kamienia polnego, kamienia łamanego.
Fontannę w zbiorniku oznaczoną nr 14 należy zamontować w formie naturalnego wodospadu spływającego po głazach kamiennych. Przepływ wody powinien być spowolniony.
Altana oznaczona nr 10 oraz nr 42 jako typ lekkiego pawilonu wzniesionego na planie wieloboku otwartego z dachem wielospadowym o lekko wywiniętych połaciach, opartym na kolumnach. Dach pokryty i zdobiony klasycznymi chińskimi dachówkami ceramicznymi- charakterystycznymi dla architektury chińskiej. Altana otoczona ażurowym ogrodzeniem z wyłączeniem dwóch boków wielokąta na możliwość przejścia przez altany. Altany ozdobione wiszącymi , chińskimi czerwonymi latarniami, z flokowanej tkaniny. Dolna płytka latarni ściśle zintegrowana z chwostem. Rozmiar latarni: wysokość nie mniejsza niż 60 cm. – 6szt, wysokość nie mniejsza niż 40 cm – 6 szt.
Brama – oznaczona nr 42 – w formie bramy księżycowej zwieńczona klasycznymi chińskimi dachówkami ceramicznymi. W bramie wejście w okrągłym kształcie.
Pergole – oznaczone na mapie symbolem 44, w konstrukcji drewnianej. Belki pergoli należy od góry okuć blachą w celu zabezpieczenia przed zawilgoceniem.
Wodotrysk oznaczony nr 45 należy ukształtować w formie podświetlonej kaskady z reprodukcji np. drewnianego pnia z małymi, wielopoziomowymi zbiornikami wody w naturalnych kolorach. Otoczenie należy zaaranżować głazami i roślinnością w taki sposób, by początek i koniec strumienia był niewidoczny. Łączna długość kaskady nie mniejsza niż 2,0 mb.
Alejki spacerowe przenikają się wzajemnie tworząc niewielkie place wzbogacone takimi elementami małej architektury jak ławki, tablice informacyjne, donice, wazy, misy itp. Strefa ta posiadać będzie oświetlenie ogrodowe, oświetlenie w formie lampionów chińskich oraz instalację wodociągową służącą do nawadniania terenu. Całość zagospodarowana zostanie różnymi formami zieleni ogrodowej nadającej charakter stylu chińskiego.
2. Zakres rzeczowy określony na podstawie:
a) dokumentacji projektowej zatwierdzonej decyzją Starosty Nowosądeckiego znak: BUD.6740.2475.2022 z dnia 14 marca 2022r.
b) zgłoszenia z dnia 10.11.2021r. dotyczącego budowy obiektu małej architektury – altany ma dz. ewid. nr 242/1 obr. Muszyna,
c) zgłoszenia z dnia 03.12.2021r. dotyczącego budowy obiektów małej architektury – 3 pergoli na dz. ewid. nr 1150/4 obr. Muszyna,
d) zgłoszenia z dnia 03.12.2021r dotyczącego budowy obiektu małej architektury – bramy na dz. ewid. nr 242/1 obr. Muszyna,
e) zgłoszenia z dnia 03.12.2021r dotyczącego budowy obiektu małej architektury – wodotrysku na dz. ewid. nr 242/1 oraz 1150/4 obr. Muszyna
f) wykazu ilościowego obejmującego budowę ogrodu chińskiego.
3. Zamawiający wymaga, aby w realizacji przedmiotu umowy brały udział następujące osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w zakresie wykonywania nadzoru inwestorskiego:
- w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
- w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- posiadające stosowne uprawnienia do nadzorowania robót zgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.
4.Zakres obowiązków:
1) pełnienie czynności inspektora nadzoru zgodnie z przepisami w szczególności z art. 25 i 26 PB,
2) sprawdzanie kompletności oraz prawidłowości dokumentów sporządzonych przez Wykonawcę w trakcie realizacji robót (w tym rozliczeń finansowych), zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą robót,
3) zapewnienie prawidłowej i terminowej realizacji inwestycji,
4) reprezentowanie Zamawiającego na budowie we wszystkich kwestiach technicznych związanych z realizacją inwestycji,
5) przekazanie, przy udziale Zamawiającego, placu budowy wykonawcy robót,
6) bieżące rozwiązywaniu problemów technicznych budowy,
7) uzgadnianie z Zamawiającym wszelkich zmian dotyczących wartości i zakresu nadzorowanych robót,
8) informowanie Zamawiającego o postępach robót i wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na wydłużenie terminu i zmianę kosztów realizacji inwestycji,
9) sprawdzanie prawidłowości zakresu rzeczowego wykonanych robót i jego zgodności z umową zawartą pomiędzy inwestorem a wykonawcą oraz wykonawcą a podwykonawcami,
10) współpraca z Zamawiającym w zakresie administrowania projektem: przekazywanie informacji o stanie zaawansowania robót pod względem finansowym i rzeczowym (sprawdzanie wykazów robót, wykonanych częściowo, pod względem rzeczowym i finansowym), informacji o zagrożeniach, konfliktach na budowie itp.,
11) sprawdzenie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych (również tych prowadzonych przez dysponentów sieci),
12) potwierdzenie wykonanych robót, jako podstawy do zapłaty wynagrodzenia wykonawcy robót,
13) udział w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym oraz potwierdzenie usunięcia wad i usterek wskazanych w protokołach odbioru,
14) sprawdzenie kompletności i prawidłowości operatu kolaudacyjnego, uczestniczenie w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym,
15) sprawdzenie dokumentów przed odbiorowych sporządzonych przez wykonawcę robót, w zakresie sprawowanego nadzoru inwestorskiego,
16) poświadczenie terminu zakończenia robót,
17) Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco sprawdzać jakość materiałów i prac, jak również urządzeń, z jakością i standardami odpowiadającymi wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, jak również zgodnymi z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentacji projektowej, a w szczególności zapobiegać zastosowaniu przez Wykonawcę prac wyrobów i materiałów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
18) Wykonawca, na każde żądanie Zamawiającego, zobowiązany jest wyegzekwować od kierownika budowy i przekazać Zamawiającemu certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną odnośnie zaoferowanych i użytych materiałów i urządzeń.
19) Wykonawca zobowiązuje się, że wymienione w pkt. 18 dokumenty zostaną dołączone do protokołu odbioru częściowego oraz końcowego wraz z dokumentacją powykonawczą oraz stosownymi instrukcjami obsługi w języku polskim i protokołami odbiorów branżowych.
20) organizowanie i udział w naradach koordynacyjnych (Rada Budowy) w dni robocze w godz. urzędowania tj. poniedziałek 8:00-16:00, od wtorku do piątku 7:30-15:30 oraz dopilnowanie realizacji ustaleń i decyzji podjętych na Radzie Budowy,
21) sporządzanie bieżącej dokumentacji fotograficznej w trakcie prowadzenie robót, na każdym etapie robót,
22) pisemne opiniowanie propozycji zmian technologii wykonania oraz materiałowych proponowanych przez Wykonawcę i Zamawiającego,
23) sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowanych i wyrobów budowlanych przed ich wbudowaniem, a w szczególności zapobieganiu zastosowaniu urządzeń i wyrobów budowlanych wadliwych, niedopuszczonych do stosowania w budownictwie lub nie spełniających wymaganych parametrów technicznych,
24) współpraca z Zamawiającym w egzekwowaniu postanowień kontraktu na roboty budowlane,
25) uczestniczenie wraz z Zamawiającym w odbiorach zadania,
26) przygotowanie wspólnie z Wykonawcą projektu protokołu odbioru robót wraz z dokumentacją odbiorową,
27) obsługa okresu gwarancyjnego i okresu rękojmi: uczestnictwo w przeglądach gwarancyjnych, inspekcja nad usuwaniem wad przez wykonawcę robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 48500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 48500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Adam Gurgul ul. Rolanda 8/6 33-370 Muszyna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7341962809

7.3.4) Miejscowość: Muszyna

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

a) Przedsiębiorstwo Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Dariusz Kożuch, ul. Piłsudskiego 39/21, 33-380 Krynica Zdrój (nazwa podwykonawcy), będzie realizował przedmiot umowy w zakresie pełnienia nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (zakres robót przeznaczonych do wykonania przez podwykonawcę),
b) Przedsiębiorstwo produkcyjno Usługowe „Inwest -Electric: Marek Babiarz, ul. Zazamcze 11, 33-370 Muszyna (nazwa podwykonawcy), będzie realizował przedmiot umowy w zakresie pełnienia nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. (zakres robót przeznaczonych do wykonania przez podwykonawcę),

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 48500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2025-02-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi