„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00095553
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00095553/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-07 15:07
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-73042f71-66f8-4f3f-ac0f-efdbdfd9968b
Identyfikator
8792086150
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi świadczone przez pielęgniarkiUsługi paramedyczneUsługi świadczone przez personel medycznyRóżne usługi w dziedzinie zdrowiaUsługi medyczne i podobneUsługi w zakresie higieny

Wykonawcy

1 przyznane

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w ToruniuToruń, PL · lot 0
411 982,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00095553 z dnia 2025-02-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

1.3.) Oddział zamawiającego: ROPS w Toruniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361502012

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bartkiewiczówny 93

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rops.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.rops.torun.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


realizacja zadań samorządu województwa w zakresie polityki społecznej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73042f71-66f8-4f3f-ac0f-efdbdfd9968b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00095553

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z tym, iż ze względów organizacyjnych, niezależnych od Zamawiającego, procedura konkurencyjna nie została wszczęta w okresie pozwalającym na rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umowy z dniem 1 lutego 2025 r. niezbędne stało się udzielenie zamówienia na kolejny okres, zabezpieczający te usługi na okres do przeprowadzenia postępowania konkurencyjnego. W związku z tym, iż przedmiotem zamówienia są usługi niezbędne do funkcjonowania i życia podopiecznych przebywających w Punkcie Opieki - nie ma możliwości aby zaprzestać wykonywania usług do czasu ich zlecenia w trybie konkurencyjnym. Tym samym mając na uwadze ochronę zdrowia i życia podopiecznych niezbędne jest udzielenie zamówienia w tym trybie na niezbędny minimalny zakres.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DO.2781.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych dla podopiecznych przebywających w Punkcie opieki dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy.
2. Grupa docelowa to mieszkańcy ewakuowanego z obwodu chmielnickiego internatu i domu dziecka w Międzybożu na Ukrainie. W związku z tym, iż ewakuowana została cała placówka, podopieczni przebywają w Budynkach nr 1 i 4 pod wyżej wymienionym adresem, wg podziału, który stosowany był w ich rodzimej placówce i nie może ulec zmianie. Łącznie w Punkcie opieki w Budynkach nr 1 i 4 przebywają obecnie 54 osoby, z czego w Budynku nr 1 – 20 osób (11 dziewcząt i kobiet oraz 9 chłopców i mężczyzn), a w Budynku nr 4 – 34 osoby (34 chłopców i mężczyzn). Podopieczni posiadają polskie orzeczenia o niepełnosprawności: 47 podopiecznych to osoby z niepełnoprawnością w stopniu znacznym, 3 – umiarkowanym i 4 osób – z orzeczeniem o niepełnosprawności. Mieszkańcy Punku opieki to osoby w wieku 10-37 lat, z czego w Budynku nr 1 mieszka 15 osób pełnoletnich i 5 osób niepełnoletnich, a w Budynku nr 4 - 33 osóby pełnoletnie i 1 osoba niepełnoletnie. W związku z niepełnosprawnościami, grupę docelową stanowią osoby o znacznie obniżonym ogólnym poziomie funkcjonowania, które wymagają całodobowej opieki i wspierania w czynnościach codziennych. Wszyscy mieszkańcy Budynku nr 1 są pieluchowani, natomiast z Budynku nr 4 – pieluchowanych jest 14 z 34 osób.
3. W związku z licznymi schorzeniami większość podopiecznych wymaga karmienia, karmienia specjalnego lub pomocy/asysty podczas posiłków – co należy do obowiązków pielęgniarek/asystentek pielęgniarki i opiekunek.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85141200-1 - Usługi świadczone przez pielęgniarki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85142000-6 - Usługi paramedyczne

85141000-9 - Usługi świadczone przez personel medyczny

85140000-2 - Różne usługi w dziedzinie zdrowia

85120000-6 - Usługi medyczne i podobne

85142300-9 - Usługi w zakresie higieny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: KRS: 0000421549

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 411982,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-02-28
2025-02-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi