Rozbudowa drogi gminnej nr 040346C Wielkie Lniska-Grabowiec

GMINA GRUDZIĄDZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00395282
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00395282/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-13 15:14
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-582f570e-0c23-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
8762313291
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00395282 z dnia 2023-09-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 040346C Wielkie Lniska-Grabowiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-582f570e-0c23-11ee-9355-06954b8c6cb9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 040346C Wielkie Lniska-Grabowiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-582f570e-0c23-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00395282

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00262806

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.17.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 040457C Wielkie Lniska – Grabowiec. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie grudziądzkim, w gminie Grudziądz w miejscowości; Grabowiec i Wielkie Lniska.
Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę drogi polegającą na budowie jezdni szerokości 3,5m z dwoma mijankami i poszerzeniami na łukach. Powierzchnia jezdni 6806m2. Rozbudowa drogi gminnej polegać będzie na rozbudowie drogi gminnej do szerokości 3,5m, na łukach 5,0m oraz we wskazanych lokalizacjach na PZT w miejscach mijanek 5,5m. W rejonie skrzyżowania do szerokości 5,0m wraz z dostosowaniem do obowiązujących parametrów promieni wlotu i wylotu. Projektowana droga gminna ma szerokość 3,5m z poboczami 2x75cm. W rejonie skrzyżowania szerokość zwiększona jest do 5,0m co pozwoli na oczekiwanie pojazdów na wjazd na drogę powiatową i swobodną ewakuację z DP na drogę gminną. Zastosowanie dwupasowego wlotu podporządkowanego wynika również z potrzeby wjazdu na DG przez sprzęt rolniczy.
Długość przedsięwzięcia (dwa odcinki): 11 415m2
Powierzchnia jezdni: 6806m2
Powierzchnia poboczy utwardzonych z kruszywa: 2440m2
Powierzchnia zjazdów: 330m2

Zakres robót obejmuje m.in.:
- Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych oraz sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej drogi 15-19
- Zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej
- Rozbiórka elementów dróg
- Roboty ziemne
- Wykonanie wykopów w gruntach nieskalistych
- Wykonanie nasypów
- Przepusty z blachy falistej
- Koryto wraz z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża
- Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych
- Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego
- Podbudowa i ulepszone podłoże z mieszanki kruszywa związanego
hydraulicznie cementem
- Nawierzchnia z betonu asfaltowego- warstwa ścieralna
- Nawierzchnia z betonu asfaltowego- warstwa wiążąca i wyrównawcza
- Oznakowanie pionowe
- Zieleń drogowa- trawniki
Szczegółowy zakres prac znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na realizację zadania Zamawiający zabezpieczył w budżecie środki finansowe w wysokości 1.950.000,00 zł. W postępowaniu złożono tylko jedną ofertę, której wartość opiewała na kwotę 2.012.904,43 zł. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty, wobec czego jest zobowiązany unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2012904,43 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2012904,43 PLN

2023-09-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane