Remont drogi gminnej nr 102027B przez wieś Sobolewo

GMINA SUWAŁKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00397108
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00397108/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-14 14:07
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0dad0db-4270-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8442146035
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00397108 z dnia 2023-09-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 102027B przez wieś Sobolewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUWAŁKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790670970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świerkowa 45

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 875659300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina.suwalki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.suwalki.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0dad0db-4270-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 102027B przez wieś Sobolewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0dad0db-4270-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00397108

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044065/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Remont drogi gminnej przez wieś Sobolewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00367747

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2023.EW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 12413271,58 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1026560,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest „Remont drogi gminnej nr 102027B przez wieś Sobolewo”.
3.2. Przedmiot zamówienia obejmuje remont drogi gminnej klasy „L” nr 102027B we wsi Sobolewo, gmina Suwałki - na odcinku od km 0+000 do km 1+065. Remont będzie polegał na wykonaniu nowej nakładki asfaltowej wraz z wzmocnieniem krawędzi jezdni oraz wykonaniu obustronnych poboczy na odcinku od km 0+000 do km 0+970 oraz na uzupełnieniu ubytków w nawierzchni asfaltowej i uzupełnieniu poboczy na odcinku od km 0+970 do km 1+065.
3.3. Zakres prac do wykonania w szczególności
3.3.1. wykonanie na odcinku od km 0+000 do km 0+970 nowej nawierzchni asfaltowej o szer. jezdni 4m (ułożenie warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej) wraz z obustronnym wzmocnieniem krawędzi jezdni opornikiem betonowym,
3.3.2. uzupełnienie ubytków w nawierzchni asfaltowej na odcinku od km 0+970 do km 1+065 wraz z uzupełnieniem poboczy kruszywem łamanym,
3.3.3. obostronnie wykonanie utwardzonych poboczy o szer. 0,7 m z brukowej kostki betonowej wraz z obrzeżem betonowym oraz miejscowe uzupełnienie pozostałej szerokości pobocza kruszywem łamanym,
3.3.4. profilowanie i umocnienie skarp płytami ażurowymi,
3.3.5. zapewnienie odwodnienia drogi poprzez odpowiednie pochylenie niwelety drogi,
3.3.6. wykonanie regulacji wysokościowej lub ewentualnej przebudowy wszelkich ujawnionych elementów sieci uzbrojenia terenu (dotyczy również pobocza),
3.3.7. dowiązanie wysokościowe i terenowe (podłużne) do istniejącego zagospodarowania terenu, w tym zjazdów,
3.3.8. wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z mapą inwentaryzacyjną,
3.3.9. udzielenie gwarancji jakości i rękojmi na roboty budowlane.
3.4. Inwestycję należy realizować w oparciu o SWZ, dokumentację projektową wraz z załącznikami, STWIOR, umowę o roboty budowlane oraz zgłoszenie robót budowlanych, o których mowa w art. 29, zgodnie z art. 30 ustawy Prawo budowlane, zgłoszone Staroście Suwalskiemu.
3.5. Obiekt został dostosowany do osób niepełnosprawnych - bez barier architektonicznych i przestrzennych.
3.6. Zamawiający ubiega się o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie pn. „Remont drogi gminnej nr 102027B przez wieś Sobolewo”.
3.7. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy odbycia wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 1 ustawy Pzp oraz nie wprowadza wymogu sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, o którym mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
3.8. Wszystkie elementy z rozbiórki nadające się do ponownego użycia stanowią własność Zamawiającego, natomiast elementy uznane jako odpad, Wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt. Klasyfikacji elementów uznanych jako odpad dokonuje inspektor nadzoru.
3.9. Wszelkie materiały oraz pozyskanie wszelkich zgód od gestorów sieci na przystąpienie do realizacji prac (w tym poniesienie kosztów nadzoru czy sporządzenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac) związane z prawidłowym i pełnym wykonaniem przedmiotu zamówienia zabezpiecza Wykonawca na własny koszt.
3.10. Zamawiający informuje, że obowiązującą formą rozliczenia pomiędzy stronami będzie wynagrodzenie ryczałtowe.
3.11. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
3.12. Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający szczegółowo opisał w Dokumentacji projektowej i załącznikach do SWZ.
3.13. Zamawiający na podst. art. 310 pkt. 1) ustawy Pzp zastrzega sobie unieważnienie postępowania, jeżeli środki, które Zmawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
3.14. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę 60 miesięcznej gwarancji jakości oraz udzielenia 60 miesięcznej rękojmi na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały, wyroby i urządzenia.
3.15. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w następujących dokumentach:
3.15.1. Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ),
3.15.2. Uproszczone dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik do SWZ,
3.15.3. Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
3.15.4. projekcie Umowy.
3.16. Z uwagi na ryczałtowe wynagrodzenie, przedmiar robót dołączony do SWZ ma jedynie charakter pomocniczy. Przedmiar robót nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia (ma funkcję pomocniczą) i nie stanowi podstawy wyceny oferty. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców dołączenia do oferty kosztorysu ani żadnej innej kalkulacji ceny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.).
Oferty wykonawców, które zostały złożone ww. postępowaniu, w tym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 910 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1134568,26 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1221622,47 PLN

2023-09-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane