Remont drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00399263
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00399263/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-15 14:29
- Lokalizacja
- Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8abc453b-40d5-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 8681603932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00399263 z dnia 2023-09-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Limanowska 11
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48146128206
1.5.8.) Numer faksu: +48146108481
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8abc453b-40d5-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
budowa dróg kołowych i mostów
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8abc453b-40d5-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00399263
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026959/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Remont drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00362477
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1218468,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie:
1) lokalnej wymianie podbudowy drogowej;
2) frezowania zużytej nawierzchni i wykonaniu nowej nakładki bitumicznej jezdni bez zmiany parametrów technicznych drogi;
3) lokalnej wymianie zniszczonych krawężników w istniejących chodnikach;
4) lokalnej wymianie nawierzchni chodników;
5) wzmocnienia pobocza gruntowego w zakresie uzupełnienia ubytków materiałem kamiennym;
6) odnowienia urządzeń do odwodnienia pasa drogowego bez zmiany ich parametrów technicznych, regulacja włazów studzienek kanalizacyjnych;
7) wymiany oznakowania poziomego i pionowego.
3. Przedmiotowe zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pn.: ,,Remont drogi powiatowej nr 1428K na odcinku I – w km od 0+290 do km 1+420 na odcinku II – w km 1+514 do km 1+633 w miejscowości Bochnia, Powiat Bocheński”.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Jeżeli w STWiORB lub przedmiarze robót wskazane byłyby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta (jeśli dotyczy), ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, na sfinansowanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę 1.232.869,00 zł brutto. Cena jedynej złożonej w tym postępowaniu oferty, wynoszącej 1.668.692,01 zł brutto, złożonej przez Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna z siedzibą ul. Drogowców 1, 39-200 Dębica przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może jej zwiększyć do wartości tej oferty.| 2023-09-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |