Przebudowa drogi powiatowej nr 3800P Siedlec-Żodyń

POWIAT WOLSZTYŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00400545
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00400545/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-18 11:49
Lokalizacja
Wolsztyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a953b53-2c71-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
9231509056
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie nawierzchni drógWyrównywanie terenuInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

"CAŁUS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWABoruja Nowa 47b, PL · lot 0
3 389 519,19 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00400545 z dnia 2023-09-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3800P Siedlec-Żodyń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT WOLSZTYŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411561571

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 5 Stycznia 5

1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 68 384 27 00

1.5.8.) Numer faksu: 68 384 35 38

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@powiatwolsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwolsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a953b53-2c71-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 3800P Siedlec-Żodyń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a953b53-2c71-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00400545

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063025/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 3800P Siedlec - Żodyń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”,operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00329559

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ID.272.37.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 3800P Siedlec - Żodyń zgodnie z projektem budowlanym.

W zakres inwestycji wchodzi przebudowa jezdni drogi powiatowej do normatywnej szerokości 6,0 m z poszerzeniami w obszarze łuków poziomych. Z uwagi na zły stan techniczny, istniejącej jezdni w niektórych miejscach zakłada się wymianę układu konstrukcyjnego warstw nawierzchni. W km 0+000,00 do 0+600,00 nastąpi wymiana układu warstw bitumicznych poprzez ułożenie nowej warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej z nawierzchni „cichej” w formie mieszanki mineralno – afaltowej BBTM. W km 0+659,5-1+682,44 projektuje się przebudowę nawierzchni poprzez wykonanie nakładki "w górę". Ma to na celu ujednolicenie szerokości jezdni na odcinku poza miejscowością (poszerzenie jezdni do 6 m na całym wymienionym odcinku) oraz podnieść parametry nośności do wartości normatywnych. W km 0+600,00-0+659,5 zakłada się pełną wymianę warstw konstrukcyjnych.
W ramach inwestycji od kilometrażu 0+609,06 do 0+626,04 zostanie wykonany chodnik z kostki betonowej szarej dwuteowej o gr. 6 cm. Są to odcinki stanowiące przedłużenie istniejących chodników. Odcinki te pozwalają na zachowanie ciągłości ruchu pieszego poza jezdnią drogi powiatowej, co ma niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu na odcinku poddanym opracowaniu.
W kilometrażu 0+604,69- 0+646,73 zrealizowane zostanie przedłużenie istniejącej drogi rowerowej o szer. 2,0 m z kostki szarej dwuteowej bezfazowej gr. 6 cm. Jest to przedłużenie istniejącej ścieżki rowerowej w stronę Siedlca, do azylu przy projektowanym przejściu dla pieszych. Rozpoczęcie ścieżki rowerowej od tego miejsca, pozwala na bezpieczne ukształtowanie infrastruktury niechronionych uczestników ruchu z uwagi na zmniejszoną prędkość pojazdów na jezdni w tym miejscu (azyl powoduje odgięcie toru ruchu pojazdów, co za tym idzie zmniejszenie prędkości przejazdu) oraz element pozwalający na bezpieczne przekroczenie jezdni.
Istniejące rowy oznaczone na planie zagospodarowania terenu poddane zostaną konserwacji. W ramach inwestycji przewiduje się także remont istniejących przepustów pod zjazdami, wymianę istniejących rur na rurę karbowana PP typu K2-KAN SN 8 o śr. 0,3 m.
Parametry drogi
1. Kategoria drogi: droga powiatowa
2. Standardy techniczna drogi: klasa Z
3. Prędkość projektowa: 50 km/h
4. Przekrój drogi: 1 jezdnia z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach
5. Szerokość pasa ruchu: 3,0 m
6. Przyjęta kategoria obciążenia ruchem: KR3
5. Konstrukcja nawierzchni
Nawierzchnia jezdni przy pełnej wymianie warstw konstrukcyjnych w km 0+000,00- 0+600,00 (prawa krawędź jezdni przy krawężniku od strony rowu )oraz km 0+600,00 – 0+659,5 w zakresie pełnej szerokości)
- warstwa ścieralna z mieszanki BBTM 8 S, gr. 3 cm
- warstwa wiążąca z betonu asf. AC 16W, 50/70, gr. 9 cm
- podbudowa z KŁSM 0/31,5 mm, gr. 22 cm
- stabilizacja gruntu cementem z dowozu Rm=2,5 MPa gr. 10 cm
Nawierzchnia jezdni wykonanej z MMA w formie wymiany wasrstwy ścieralnej i warstwy wiążącej w km 0+000,00 do km 0+600
- warstwa ścieralna z mieszanki BBTM 8 S, gr. 3 cm
- warstwa wiążąca z betonu asf. AC 16W, 50/70, gr. 9 cm
- istniejące warstwy nawierzchni
Nawierzchnia jezdni przy wykonaniu nakładki „na górę”
- warstwa ścieralna z betonu asf. AC 11S, 50/70, gr. 5 cm
- warstwa wiążąca z betonu asf. AC 11W, 50/70, gr. 7 cm
- warstwa slurry seal z siatką stalową, gr. 1 cm
- warstwa wyrównawcza AC 11W, śr. gr. 3 cm
- istniejąca konstrukcja nawierzchni
Nawierzchnia chodnika
- kostka betonowa prostokątna czerwona dwuteowa gr. 6 cm
- podsypka cem. - piask 1:4, gr. 5 cm
- stabilizacja gruntu cementem z dowozu Rm=2,5 MPa gr. 10 cm
Nawierzchnia drogi rowerowej
- kostka betonowa prostokątna czerwona dwuteowa gr. 6 cm
- podsypka cem. - piask 1:4, gr. 5 cm
- stabilizacja gruntu cementem z dowozu Rm=2,5 MPa gr. 10 cm
Ściek z kostki betonowej
- kostka betonowa prostokątna szara gr. 8 cm
- podsypka cem. - piask 1:4, gr. 5 cm
- beton cementowy C12/15, gr. 20 cm
Nawierzchnia jezdni przy pełnej wymianie warstw konstrukcyjnych na części pasa drogowego w km od 0+659,5 – 1+682,44 na krawędziach jezdni
- warstwa ścieralna z betonu asf. AC 11S, 50/70, gr. 5 cm
- warstwa wiążąca z betonu asf. AC 11W, 50/70, gr. 7 cm
- warstwa slurry seal z siatką stalową, gr. 1 cm
- warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC 11W, gr. 3 cm
- podbudowa z KŁSM 0/31,5 mm, gr. 19 cm
- stabilizacja gruntu cementem z dowozu Rm=2,5 MPa gr. 10 cm

W związku z budową obwodnicy Żodynia zmianie uległ zakres przebudowy drogi powiatowej nr 3800P Siedlec-Żodyń w miejscu skrzyżowania z drogą krajową nr 32. Do dokumentacji załączono PZT uwzględniający połączenie drogi 3800P z nowobudowanym odcinkiem DK 32 (nową obwodnicą).

Szczegółowy zakres robót budowlanych określony został w:
1) dokumentacji technicznej (tj. projektach oraz Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, projektach stałej organizacji ruchu). Wykonawca kalkulując cenę oferty musi uwzględnić cały zakres prac określony w dokumentacjach projektowych. Ww. dokumentacje stanowią załącznik nr 6 do SWZ.
Przedmiary/kosztorysy ofertowe stanowiące załącznik nr 7 mają charakter pomocniczy.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.

Materiał z rozbiórki nawierzchni drogowej jest własnością Inwestora.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3389519,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4175474,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3389519,19 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „CAŁUS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 302279310

7.3.4) Miejscowość: Boruja Nowa

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3389519,19 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2023-09-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane