Dostawa produktu leczniczego zawierającego substancję czynną Bulevirtidum (Hepcludex) finansowany w ramach Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00096401
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00096401/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-10 10:29
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba1feb9b-070c-4f1c-9704-6d01f18fa973
Identyfikator
7122429274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty farmaceutyczne

Wykonawcy

1 przyznane

URTICA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
407 285,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00096401 z dnia 2025-02-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa produktu leczniczego zawierającego substancję czynną Bulevirtidum (Hepcludex) finansowany w ramach Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029234

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Staszica 16

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-081

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@usk1.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spsk1.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa produktu leczniczego zawierającego substancję czynną Bulevirtidum (Hepcludex) finansowany w ramach Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba1feb9b-070c-4f1c-9704-6d01f18fa973

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00096401

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Proponowanym trybem udzielenia zamówienia są negocjacje z jednym wykonawcą (wolna ręka), w którym zamawiający negocjuje warunki umowy w sprawie zamówienia publicznego z jednym wybranym przez siebie wykonawcą. Zgodnie z informacją z 21.01.2025 r. od Gilead Sciences Polska Sp. z o.o. (producenta leku Hepcludex) jedynym podmiotem, która może na terenie Polski prowadzić dystrybucję wymaganego leku jest hurtownia Urtica. Dodatkowo, kwalifikacja pacjenta do terapii odbywała się na przełomie grudnia i stycznia, a pismo informujące o konieczności zakupu leku wpłynęło z Kliniki do Apteki 17 stycznia, natomiast początek leczenia został wyznaczony na 3 lutego. Wobec powyższego spełnione są dwie ustawowe przesłanki do zastosowania trybu z wolnej ręki – art. 214 ust. 1 pkt 1b oraz art. 214 ust. 1 pkt 5.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EO/LA-2737/9/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Hepcludex - Bulevirtidum, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań,
2 mg, op. 30 fiolek

4.5.3.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: URTICA Sp. z o. o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 894-255-67-99

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 407285,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-02-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy