„Modernizacja kotłowni w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie”

Gmina Włoszczowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00403596
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00403596/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-19 14:33
Lokalizacja
Włoszczowa, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad0115c4-35eb-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
6090002217
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kopania rowówRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilającychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty murarskieTynkowanieMalowanie budynków

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ CIEŚLIKStarachowice, PL · lot 0
124 999,98 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00403596 z dnia 2023-09-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja kotłowni w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włoszczowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009923

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 14

1.5.2.) Miejscowość: Włoszczowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 29-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 41 394 26 69

1.5.8.) Numer faksu: 41 394 23 39

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@gmina-wloszczowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://wloszczowa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja kotłowni w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad0115c4-35eb-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00403596

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054977/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja kotłowni w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00346028

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FIP.271.1.8.2023.AS7

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 131172,34 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Modernizacja kotłowni w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie” polegająca na budowie instalacji gazowej wewnętrznej gazu ziemnego wysokometanowego do zabezpieczenia potrzeb grzewczych w istniejącym i użytkowanym budynku administracyjno-biurowym w miejscowości Włoszczowa, ul. Partyzantów 14, dz. Nr ewid. 8003; obręb: 0005 Włoszczowa, jednostka ewidencyjna: 261306_4 Włoszczowa. Instalację gazową wewnętrzną należy wykonać z rur stalowych czarnych bez szwu wg PN-EN 10305-1 lub PN-H-74219. Rury powinny posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa B i być oznaczone tym znakiem. Dla rur stalowych projektuje się łączenie metodą spawania, za wyjątkiem podejścia do odbiorników gazu – łączenie poprzez skręcanie za pomocą kształtek żeliwnych ze szczelnością uzyskaną na gwincie. Szczeliwo do połączeń gwintowych należy zastosować wyłącznie jako taśmę, sznur lub kapturki teflonowe. Również zalecanym uszczelnieniem są półpłynne tworzywa anerobowe. Przewody gazowe powinny być układane ze spadkiem min. 4mm na 1,0mb. w kierunku dopływu gazu, do odbiorników gazowych. Przy przejściach przez przegrody konstrukcyjne (ściany, stropy) przewody należy prowadzić w rurach ochronnych, a przez inne przegrody – w otworach luźnych; miejsca wolne powinny być uszczelnione szczeliwem nie powodującym korozji rur. Rury ochronne po 3 cm z każdej strony stropu lub przegrody konstrukcyjnej. Przewody instalacji gazowej prowadzić po ścianach na konstrukcjach wsporczych i zawiesiach. Dla rur poziomych odległość uchwytów nie większa niż 2,0m, pionowych nie większa niż 3,0 m. Przewody instalacji gazowej w stosunku do przewodów innych instalacji stanowiących wyposażenie kotłowni (centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, piorunochronnej itp.), należy zlokalizować w sposób zapewniający bezpieczeństwo ich użytkownika. Odległość między przewodami instalacji gazowej a innymi przewodami powinna umożliwiać wykonywanie prac konserwacyjnych. Poziome odcinki instalacji gazowych powinny być usytuowane w odległości co najmniej 0,1m powyżej innych przewodów instalacyjnych. Przewody instalacji gazowej krzyżujące się z innymi przewodami instalacyjnymi powinny być oddalone co najmniej o 20 mm. Stalowe odcinki instalacji gazowej należy wykonać z rur stalowych bez szwu spełniających wymogi normy PNEN 10216, PN-EN 10305-1 lub PN-H-74219, lub innej normy o tych samych wymaganiach wytrzymałościowych. Zastosowana stal winna charakteryzować się granicą plastyczności nie mniejszą niż 245 N/mm2. Zaleca się stosowanie materiału o minimalnej normatywnej granicy plastyczności 290 N/mm2 (materiał L290 NB).
Połączenia odcinków stalowych winny być wykonane spawaniem elektrycznym lub gazowym. Rury do spawania winny być dobrze oczyszczone i mieć należyty prześwit. Do spawania winny być ułożone w osi, a odległość między końcami rur powinna zapewnić właściwe wykonanie spawu. Spawanie rur powinno się odbywać w temperaturze otoczenia nie mniejszej niż –50C. Właściwa jakość połączeń spawanych powinna być stwierdzona przez kontrolę i nadzór wykonawcy, w oparciu o badania nieniszczące. Kontrola powinna obejmować sprawdzenie przed spawaniem, podczas spawania, oraz badania końcowe po spawaniu. Podstawowym i obowiązkowym badaniem dla wszystkich spoin instalacji gazowej jest badanie wizualne spoin. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku badań wizualnych spoinę można poddać kolejnym badaniom nieniszczącym.W budynku zamontowany będzie aktywny system bezpieczeństwa instalacji gazowej (ASBIG). Na instalacji gazowej, na zewnętrznej ścianie budynku zamontowany będzie zawór klapowy szybkozamykający DN50 – przed wejściem instalacji do wnętrza budynku. W pomieszczeniu, w którym zamontowane będą odbiorniki gazowe, projektuje się umieszczenie pod stropem detektora metanu współpracującego z systemem ASBIG poprzez moduł sterujący i klapowy zawór szybkozamykający DN50, a także z sygnalizator optycznoakustycznym. Detektor należy połączyć z modułem sterującym przewodem miedzianym YDY lub YKSY 4x0,5 mm2. W obwód modułu sterującego, przewodem YTKSY 4x0,8mm2 włączony będzie zespół sygnalizacyjnym optyczno-akustycznym składający się z sygnalizatora optycznego i akustycznego. Moduł sterujący wymaga zasilania energią elektryczną ~230V przewodem YDY 3x1,5mm2.
Odbiorniki gazowe będą zainstalowane w pomieszczeniach spełniających wymagania dotyczące kubatury, wysokości pomieszczenia (min. 2,2 m), wentylacji oraz odprowadzenia spalin. Wszystkie montowane odbiorniki gazowe winny posiadać deklarację bezpieczeństwa CE z przeznaczenie do zasilania gazem ziemnym wysokometanowym o symbolu E. Projekt przewiduje montaż 2 kotłów c.o. z zamkniętą komorą spalania Q=103,9 kW Odbiorniki gazu należy łączyć z instalacją przy pomocy tzw. dwuzłączek lub węży stalowych elastycznych z dopuszczeniem do pracy dla gazu ziemnego, np. wg PN-EN 14800:2010. Przed odbiornikami gazu należy montować kurki odcinające kulowe, na wysokości min. 0,70 m nad poziomem podłogi. Przedmiot umowy określa dokumentacja. Zakres robót obejmuje również przywrócenie obiektu w miejscu prowadzenia robót do stanu pierwotnego. Uwaga: Załączone do dokumentacji przedmiary robót nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia. Zostały załączone do SWZ w celach informacyjnych
i pomocniczych. Przedmiary nie stanowią podstawy do obliczenia wynagrodzenia należnego wykonawcy w związku z przyjęciem wynagrodzenia ryczałtowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262522-6 - Roboty murarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45442110-1 - Malowanie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 124999,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 200000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 124999,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe AGROBUD Paweł Cieślik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6642042552

7.3.3) Ulica: ul. 6-go Września 91a

7.3.4) Miejscowość: Starachowice

7.3.5) Kod pocztowy: 27-200

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 124999,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-09-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane