Zagospodarowanie terenu parku we wsi Jaśkowice
Gmina Prószków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00404105
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00404105/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-20 08:38
- Lokalizacja
- Prószków, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-48261e32-3746-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 9910284648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wyposażenie placów zabawRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00404105 z dnia 2023-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu parku we wsi Jaśkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Prószków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413248
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Opolska 17
1.5.2.) Miejscowość: Prószków
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-060
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@proszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.proszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/proszkow/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu parku we wsi Jaśkowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48261e32-3746-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00404105
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00048976/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zagospodarowanie terenu parku we wsi Jaśkowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejskie Funduszu Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020: poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00348290
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RO.271.4.2023.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu parku we wsi Jaśkowice”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający określił w treści SWZ oraz w ogłoszeniu o zamówieniu termin wykonania zamówienia na dzień 15.04.2024 r., natomiast w projektowanych postanowienia umownych, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ, w sposób opisowy wskazał, iż za dzień rozpoczęcia robót uznaje się dzień przekazania Terenu Budowy Wykonawcy, a termin ich zakończenia nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, iż termin wykonania zamówienia nie został określony w sposób jednoznaczny.Nie budzi wątpliwości, iż powyższe mogło doprowadzić do złożenia przez Wykonawców ofert, które są nieporównywalne, gdyż skalkulowane mogły zostać na inny czas trwania zamówienia. Zamawiający zatem wpłynął na wynik postępowania w sposób sprzeczny z prawem, ponieważ podał dwa odmienne terminy realizacji zamówienia. Nie sposób więc określić, którym terminem kierowali się wykonawcy biorący udział w postępowaniu lub rezygnujący z udziału.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 426803,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 490000,00 PLN
| 2023-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |