Rozbudowa drogi powiatowej nr 0344T w msc. Piotrów-Zagościniec w formule zaprojektuj i wybuduj.

Powiat Kielecki - Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00404743
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00404743/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-20 10:57
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-19a021f0-3293-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
9591645790
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowegoRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00404743 z dnia 2023-09-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 0344T w msc. Piotrów-Zagościniec w formule zaprojektuj i wybuduj.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kielecki - Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach

1.3.) Oddział zamawiającego: ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291087120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrzosowa 44

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-211

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pzdkielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzdkielce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzdkielce.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 0344T w msc. Piotrów-Zagościniec w formule zaprojektuj i wybuduj.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19a021f0-3293-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00404743

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00009044/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa drogi powiatowej nr 0344T w msc. Piotrów-Zagościniec w formule zaprojektuj i wybuduj.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00341029

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.24.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1626016,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiot i zakres zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj”, rozbudowy drogi powiatowej nr 0344T przez wieś Piotrów Zagościniec (nowa numeracja drogi: 1333T)
na odcinku od km 0+184 do km 1+074 długości 890,00 m,
na terenie Gminy Łagów.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego (stanowiący załącznik do niniejszej SWZ-Rozdział-II) wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID)
oraz wszystkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, w tym wykonanie i zatwierdzenie aktualizacji projektu stałej organizacji ruchu, oraz wykonanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem robót;
2) wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi oraz w razie konieczności zabezpieczenie
i przeniesienie zabytków małej architektury;
3) zapewnienie nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją projektową
4) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane).
3. W ramach zamówienia należy zaprojektować i wykonać
w szczególności następujące elementy:
- frezowanie istniejącej nawierzchni o gr. śr. 4 cm (destrukt stanowi własność Zamawiającego – dowóz na O. D. w Łagowie),
- wykonanie nowej konstrukcji (dla ruchu KR 2) drogi powiatowej 1333T poprzez wykonanie: ułożenie warstwy wyrównawczej
gr. 4 cm, ułożenie warstwy ścieralnej gr. 4 cm (spadek daszkowy),
- wykonanie poszerzenia do szerokości jezdni 5,5 m, konstrukcję przyjąć zgodnie z KTNPiP wraz z doprowadzeniem podłoża
do kategorii gruntu G1; siatka na połączeniu,
- budowa drogi dla pieszych (chodnik) szerokości 1,80 m po lewej stronie jezdni o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm
na podsypce – cem. – piaskowej gr. 5 cm, podbudowa z kruszywa gr. 15 cm, podbudowa pomocnicza z piasku stabilizowanego cementem Rm = 2,5 Mpa gr. 10 cm. Dopuszcza się zmniejszenie szerokości chodnika do 1,0 m pod warunkiem zaprojektowania miejsc
do wymijania się osób ze szczególnymi potrzebami, o długości
nie mniejszej niż 2,0 m i szerokości nie mniejszej niż 1,8 m,
- wykonanie korytek prostokątnych z nakrywą na ławie betonowej C 8/10 gr. 10 cm zlokalizowanych po zewnętrznej stronie chodnika (przedmiotowe korytka uwzględnić jako część chodnika),
- wykonanie studzienek ściekowych (od strony chodnika) z kręgów betonowych fi 500 z żeliwną kratką typu ciężkiego
z odprowadzeniem przykanalikiem fi 200 do rowu,
- ustawienie krawężników 15x30x100 na ławie betonowej C 12/15 gr. 15 cm z oporem,
- ustawienie obrzeży 8x30x100 na ławie betonowej C 12/15
gr. 10 cm z oporem (jeżeli będzie wymagane),
- wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm
na podsypce – cem. – piaskowej gr. 5 cm, podbudowa z kruszywa
gr. 15 cm, podbudowa pomocnicza z piasku stabilizowanego cementem Rm = 2,5 Mpa gr. 10 cm (obramowanie zjazdów – przód/tył krawężnik 15x30, boki obrzeża 8x30), około 73 zjazdów (szerokość zjazdu należy dostosować do istniejącej bramy + furtki lecz nie mniej niż 5,0 m).
- wykonanie zjazdów o nawierzchni jak na poszerzeniu drogi, około 5 zjazdów (szerokość zjazdu 5,5 m + łuki o promieniu min. 6m).
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o szer. 0,75 m i grubości 15 cm,
- rozbudowa istniejących przepustów pod drogą (3 szt.) wraz
z montażem murków czołowych (prefabrykowane lub wylewane
na mokro) oraz umocnieniem dna i skarp wlotów i wylotów,
- oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie (projekt stałej organizacji ruchu
i oznakowania)
- wykonanie systemu odwodnienia terenu w postaci, rowów otwartych, kanalizacji deszczowej, studni chłonnych,
- przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej (sieci energetycznych, wodociągowych i kanalizacji sanitarnej)
- oczyszczenie i udrożnienie istniejących rowów i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego oraz budowa nowych rowów;
- umocnienie rowów otwartych płytami ażurowymi na podsypce cem. – piaskowej gr. 10 cm, (minimalna szerokość płyt ażurowych
w przekroju rowu 1,60 m)
- wycinkę kolidujących z inwestycją drzew;
- humusowanie skarp i dna rowu wraz z obsianiem trawą
- wykonanie inwentaryzacji ogrodzeń i pozostałych elementów przeznaczonych do rozbiórki w ramach wywłaszczenia części prywatnych działek oraz spisanie protokołów z właścicielami posesji,
- uzgodnienia z zarządcami dróg publicznych oraz właścicielami nieruchomości w zakresie przywrócenia dróg oraz nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy do stanu
nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy oraz zrealizować ww. zobowiązania;
- wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka
do istniejącego układu komunikacyjnego wraz ze zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45221200-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy tuneli, szybów i kolei podziemnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości
3 780 000,00 zł.
przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
tj. 2 000 000,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3780000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5554431,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2023-09-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane