Remont budynku nr 28 w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu - sprawa nr 73/2023
13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00407426
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00407426/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-21 12:27
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-19884319-328a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8762449139
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00407426 z dnia 2023-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku nr 28 w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu - sprawa nr 73/2023
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 261483290
1.5.8.) Numer faksu: 261483222
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/13wog1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku nr 28 w kompleksie wojskowym przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu - sprawa nr 73/20232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19884319-328a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00407426
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00056708/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 GRUDZIĄDZ 13WOG bud.28/1449- warsztatowy Remont budynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00340349
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 73/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 746819,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia remont budynku nr 28 w kompleksie wojskowym
przy ul. Hallera 62 w Grudziądzu, zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia i jego zakresem zawartym w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiORB) oraz dokumentacji projektowej w tym przedmiarze robót.
Obowiązkiem Wykonawcy jest opracowanie przed przystąpieniem do realizacji robót – „harmonogramu robót” w uzgodnieniu z inspektorem nadzoru wskazanym treścią umowy.
Zakres przedmiotu zamówienia:
►ROBOTY BUDOWLANE:
wykonanie drogi dojazdowej o szerokości 4,0m z kostki brukowej granitowej 15x17;
wykonanie powierzchni utwardzonej przed garażem z betonu C25/30 gr 25cm zbrojony Dramixem 25kg/m3 lub innym zbrojeniem rozproszonym lub siatką;
wymiana stolarki okiennej na stolarkę aluminiową o identycznych wymiarach , kolor siwy, typu fix, klasa odporności EI 60 zgodnie z rysunkiem architektonicznym, U=1,4 {W/(m2*K)}, na szybach niebieska folia oprócz pomieszczenia magazyniera;
odnowie krat zewnętrznych, wyprostowanie, uzupełnienie braków, wypiaskowanie, pomalowanie farbą olejną na kolor siwy. Uzupełnienie, Wykonanie dwóch krat identycznych jak są w oknach sąsiednich;
demontaż i wykonanie 1 do 1 nowej bramy wjazdowej. Konstrukcja drewniana, obita blachą. System zamykania, zawiasy identyczny jak stan obecnie. Pomalowanie farbą do drewna i metalu na kolor brązowy. Osadzenie na odświeżonych zawiasach;
wyburzenie istniejącej posadzki gr 18cm;
wyburzenie fragmentu ściany;
powiększenie i przesuniecie otworu drzwiowego w pomieszczeniu magazyniera. Obecne drzwi 80 zwiększone na 90cm;
wykonanie nowej ławy fundamnetowej;
skucie luźnego tynku na ścianach wewnętrznych;
wykonanie malowania konstrukcji drewnianej FOBOS M4, deskowanie , krokwie i płatwie;
wykonanie ocieplenia z wełny mineralnej λ=0,34 o grubości 10cm w przestrzeni międzykrokwiowej i 5,0cm poniżej krokwi;
ułożenie folii paroizolacyjnej;
ułożenie izolacji R15 w postaci płyt na stelażu albo PROMAXON gr. 8mm lub 2x RIGIPS 4PRO Fire gr. 12,5mm;
wykonanie ściany żelbetowej gr 30cm z betonu C25/30 zbrojonej tradycyjnie stalą AIIIN
i zbrojeniem z włókien polipropylenowych;
posprzątanie poddasza nieużytkowego ze wszystkiego co na nim zalega w zakresie pomieszczeń w których jest zmiana sposobu użytkowania, do warstw betonu stopu;
zaimpregnowanie konstrukcji drewnianej stropu / słupy, siodła, miecze impregnatem PROMADUR® o gęstości 468(g/m2), lub obudowanie tych elementów płytami PROMAXON gr. 8mm lub 2x RIGIPS 4PRO Fire gr. 12,5mm;
wykonanie nowej posadzki elektrostycznej na nowym podkładzie z chudego betonu, Posadzka gr. 18cm zbrojona zbrojeniem rozporoszonym Dramix w ilości 25kg/m2 z betonu C25/30, lub innym zbrojeniem równoważnym;
wykonanie nowych tynków na ścianie żelbetowej i uzupełnienie tynków na ścianach istniejących., tynki kat III cementowo-wapienne;
demontaż stropu w określonym zakresie i powierzchni. Wybór miejsc do wyburzenia po określeniu lokalizacji płaskowników nośnych stropu;
wykonanie wzmocnienia belek stalowych stropowych w pomieszczeniu nr1, poprzez wykonanie nakładek stalowych i przyspawaniu ich do środnika i półki górnej i dolnej dwuteownika, lub wykonanie nowych/ nowego słupa stalowego jak istniejące., posadowienie na nowej stopie fundamentowej;
wykonanie nowego tynku na stropie i na krawędziach bocznych stropu po wyburzeniach. Zabezpieczenie tynkiem wszystkich elementów stalowych stropu;
oczyszczenie , pomalowanie wszystkich elementów stalowych stropu, belki, słupy farbą olejną;
zabezpieczenie elementów nośnych stropu obudową z płyt PROMAXON gr. 8mm lub 2x RIGIPS 4PRO Fire gr. 12,5mm, na stropie należy zabezpieczyć łącznie belkę podwalinową zabezpieczoną Fobos M4 i belkę stalową;
zabezpieczenie elementów nośnych stropu słupy obudową z płyt PROMAXON gr. 8mm lub 2x RIGIPS 4PRO Fire gr. 12,5mm. Podstawa słupa / blacha węzłowa albo zabezpieczona poprzez obudowanie płytami, lub obetonowana. Dopuszcza się wykonanie malowania zabezpieczającego konstrukcje stalową farbami pęczniejącymi do R15;
pomalowanie wszystkich ścian dwukrotnie farbami emulsyjnymi kolor biały;
pomalowanie wszystkich elementów stalowych osadzonych w ścianach na kolor siwy, tj. elementy stolarki okiennej, pozostałości z stajni;
pomalowanie lamperii na kolor siwy farbą olejna do wysokości 1,50m;
wykonanie ocieplenia ściany żelbetowej od zewnętrznej strony pomieszczeń w poddaszu nieużytkowym z wełny mineralnej gr. 20cm;
wykonanie pasa nowej papy na starej papie na odciknu 1,0m od ściany p.pożarej na dachu z papy o klasyfikacji Broof (t1), którą można kłaść na istniejące pokrycie papowe np. papa TERMIK TOP 5,2 szybki system SBS firmy ICOPAL;
montaż drzwi do pomieszczenia magazyniera, kolor biały, drzwi w standardzie Porty, pełne, 3 zawiasy, klamka + zamek z kluczem, płycinowe, na nowej ościeżnicy drewnianej.
►ROBÓTY INSTALACYJNE ELEKTRYCZNE: wewnętrzne i zewnętrzne do 1kV:
demontaż istniejącej instalacji elektrycznej w obszarze objętym niniejszym opracowaniem w budynku tj. rozdzielnicy głównej, oprzewodowania i osprzętu elektroinstalacyjnego wraz z oprawami oświetleniowymi, instalacji odgromowej w obrębie prowadzonych prac;
przewody - przygotowanie podłoża, rur osłonowych;
montaż opraw oświetleniowych i osprzętu elektroinstalacyjnego;
instalacje n/t gn. wtyczkowych 230V;
szafa kablowa wolnostojąca ZK-MPS - wyposażyć w proj. aparaturę oraz przeciwpożarowy wyłącznik prądu;
wewnętrzną linie zasilającą (WLZ) dla potrzeb magazynu MPS;
instalacje el. oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego;
instalacje el. wewnętrzne do urządzeń wynikające z technologii budynku;
dostosowanie istniejącej instalacji odgromowej w strefie zagrożenia wybuchem;
instalacje połączeń wyrównawczych;
wykonanie pomiarów elektrycznych – odbiorczych;
montażem aparatów, urządzeń i osprzętu instalacyjnego zgodnie z dokumentacją wraz z transportem i składowaniem materiałów, przygotowaniem podłoża i robotami towarzyszącym;
odtworzenie ścian do stanu pierwotnego po wykonanych robotach podtynkowych w obrębie prowadzonych prac.
►ROBOTY MONTAŻOWE INSTALACJI WODY ZIMNEJ obejmują przede wszystkim:
montaż rur;
montaż zasuwy przyłącza;
montaż armatury (oczomyjka);
próby szczelności instalacji wodociągowej;
płukanie i dezynfekcja przewodów wodociągowych;
montaż rury ochronnej dla przejścia pod fundamentem ściany zewnętrznej.
►ROBOTY MONTAŻOWE INSTALACJI KANALIZACJI SANITARNEJ obejmują przede wszystkim:
montaż przewodu do zbiornika pod oczomyjką;
podłączenie przyborów;
próba szczelności instalacji kanalizacji.
ROBOTY W ZAKRESIE URZĄDZEŃ WENTYLACYJNYCH
demontaż istniejących urządzeń wentylacyjnych;
demontaż istniejących kanałów wentylacyjnych;
przygotowanie otworów w ścianach dla przejść kanałów wentylacyjnych;
montaż konstrukcji pod urządzenia wentylacyjne;
montaż nowej instalacji wentylacji wraz z urządzeniami;
wykonanie instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej;
montaż urządzeń wentylacyjnych.
►Do zakresu robót należy również wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki i zabezpieczenia na terenie robót, ogrodzeniu etapów robót, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza budowy, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.
Obiekt w zakresie, którego będą wykonywane roboty na czas ich wykonywania będzie czynny z wyłączeniem części tego budynku, gdzie będą wykonywane roboty.
Wykonawca w przypadku niezapewnienia warunków ponosi odpowiedzialność za szkody i sytuacje powstałe w wyniku jego działań lub ich zaniechania.
►Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia określa się w sposób ryczałtowy, według ceny wskazanej w ofercie Wykonawcy.
►Użyte do wykonania przedmiotu zamówienia materiały, nie mogą obniżać wartości użytkowej i jakościowej wykonanych elementów zamówienia ani ujemnie wpływać na wytrzymałość, funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo użytkowania i korzystania z terenu robót i jego granicach.
W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaku towarowego, patentu, pochodzenia – należy przyjąć, że wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym (podstawa prawna art. 99 ustawy) o ile parametry techniczne/skład fizykochemiczny zaoferowanych produktów równoważnych zagwarantują efekt finalny wymagany przez Zamawiającego tożsamy produktowi oryginalnemu.
W przypadku gdy Wykonawca nie przedłoży wraz z ofertą informacji o zastosowaniu materiałów równoważnych uznaje się, iż kalkulacja ceny obejmuje materiały wskazane w dokumentacji.
►Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wywozu i utylizacji odpadów (śmieci, gruz itp.) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a w szczególności ustawy o odpadach (art. 3 ust.1 pkt 32 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r., Dz.U. z 2022 r., poz. 699 z późn.zm.) oraz udokumentowania tych czynności.
W przypadku gdy Wykonawca korzysta w powyższym zakresie z podwykonawcy winien wykazać podwykonawcę wraz z ofertą.
► Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i wywozu pozyskanego podczas robót budowlanych złomu.
Z każdorazowego wywozu i przeważenia zostanie sporządzone zestawienie ilościowe pozyskanego z demontażu złomu ze wskazaniem kryterium rodzajowego (złom stalowy, żeliwny, miedziany, mosiężny, aluminiowy).
►Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących roboty budowlane objęte zakresem przedmiotu umowy - wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2022 r. poz. 1510 j.t.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
45442100-8 - Roboty malarskie
45421132-8 - Instalowanie okien
45421148-3 - Instalowanie bram
45262300-4 - Betonowanie
45000000-7 - Roboty budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 957999,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1052620,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 957999,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany REM-BUD BIS Sp. j. Marek Matczyński i wspólnik
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany REM-BUD Sp. j. Matczyński, Szymański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8762494565
7.3.3) Ulica: Dąbrowskiego 15
7.3.4) Miejscowość: Grudziądz
7.3.5) Kod pocztowy: 86-300
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 957999,18 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 95 dni
| 2023-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |