Wykonanie prac remontowo-konserwatorskich budynku Teatru przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie.

Teatr Maska w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00410270
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00410270/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-22 15:29
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a66d8b8-3769-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8130267912
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

JAN CYRANTyczyn, PL · lot 0
264 929,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00410270 z dnia 2023-09-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac remontowo-konserwatorskich budynku Teatru przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Maska w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690684700

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 862 57 17

1.5.8.) Numer faksu: 17 862 24 07

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: teatrmaska@teatrmaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.teatrmaska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0a66d8b8-3769-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie prac remontowo-konserwatorskich budynku Teatru przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a66d8b8-3769-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00410270

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00246108/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 ”Wykonanie prac remontowo-konserwatorskich budynku Teatru przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie. ”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00350110

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3.20203.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis zadania.
Przedmiot zamówienia obejmuje prace związane z wykonaniem izolacji poziomej metodą iniekcji krystalicznej oraz warstwowej przeciwwilgociowej zewnętrznej izolacji pionowej wspomnianych ścian fundamentowych i piwnicznych budynków Teatru Maska z zastosowaniem wykopów wąskoprzestrzennych, rozebraniem i położeniem nawierzchni chodnika z kostki brukowej w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia robót.

Roboty budowlane będą obejmowały również wykonanie :
- docieplenia ścian płytami styropianowymi ekstrudowanymi,
- tynków renowacyjnych ścian wewnętrznych,
- tynków wewnętrznych tradycyjnych (uzupełnienie),
- powłok malarskich ( malowanie ścian wewnętrznych),
- demontażu i wymiany urządzeń sanitarnych, płytek ceramicznych ściennych,
- tynków zewnętrznych murku oporowego oraz jego malowanie,
- demontażu istniejących okładzin kamiennych schodów zewnętrznych oraz okładziny kamiennej na murku oporowym,
- zamontowanie nowego spocznika, stopnic, podstopnic i okładziny na murku z zastosowaniem płyt kamiennych z granitu (zaproponowane w załączniku nr 8 do SWZ płyty kamienne z trawertynu zastąpiono płytami z granitu zgodnie z załącznikiem nr 11).

Szczegółowy zakres, opis i sposób wykonania robót budowlanych określają:
1) Projekt budowlany „Przebudowa Teatru „Maska” w Rzeszowie „ pkt 2. Ekspertyza dotycząca zawilgocenia i zasolenia ściany fundamentowej od strony ul. Mickiewicza, ściany fundamentowej i zewnętrznej przylegającej do parkingu hotelu Hubertus od strony ul. Kopernika – grudzień 2021 stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ; wraz z Decyzją nr 610/2022 z dnia 28.10.2022 r. – pozwolenie na budowę stanowiącą Załącznik nr 5 do SWZ,

2) Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru - grudzień 2022 r. stanowiąca Załącznik nr 6 do SWZ,

3) Projekt Wykonawczy - grudzień 2021 r stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ,

4) Opis do zgłoszenia robót budowlanych pn ”Remont schodów zewnętrznych oraz muru oporowego w nie zabytkowej części budynku Teatru ”Maska” w Rzeszowie – grudzień 2022 r stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ,

5) Przedmiar Robót dotyczący zabezpieczenia ścian fundamentowych, remontu schodów zewnętrznych wraz z murem oporowym od strony ulicy A. Mickiewicza (kamienica nie zabytkowa) - 13.07.2023 r. stanowiący załącznik nr 9 do SWZ,

6) Przedmiar robót dotyczący zabezpieczenia ścian fundamentowych od strony ulicy A.Mickiewicza (kamienice zabytkowe) - 13.07.2023 r stanowiący załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
7) Decyzja Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr 132/2023 i Protokół z dnia 28 lipca 2023 r stanowiący załącznik nr 11 do SWZ

Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie odbywało się w funkcjonującym obiekcie, dlatego każda konieczność wejścia
do wewnątrz budynku musi być uzgodniona z Zamawiającym.
Przedmiary robót, stanowiące Załącznik nr 9 i nr 10 do SWZ są jedynie dokumentem pomocniczym i nie stanowią wyłącznej podstawy do kalkulacji ceny oferty. Zakres świadczonych przez Wykonawcę robót jest taki, jak określono go w opisie przedmiotu zamówienia oraz w dokumentach, o których mowa w ust. 2-3 i musi ponadto zawierać wszelkie elementy, które
w sposób oczywisty są potrzebne do tego, aby przedmiot zamówienia osiągnął wymagane cele, nawet jeżeli elementy takie nie zostały wyraźnie wyszczególnione. Przedmiary robót mają za zadanie ułatwienie wykonawcom
obliczenie wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie całości robót budowlanych wraz z wykonaniem robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, w tym m.in. zabezpieczenie przed zniszczeniem i zabrudzeniem elementów architektonicznych nie objętych opracowaniem, fragmentów posadzek pomieszczeń/ elewacji przylegających do remontowanych powierzchni, zabezpieczenie elementów wyposażenia, wydzielenie ścieżek technicznych , odpowiednie zabezpieczenia wykopów przed osobami niezatrudnionymi na budowie ze względu na ruch pieszych prowadzący wzdłuż budynku Teatru.

Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować roboty budowlane zgodnie z dokumentacją projektową załączoną do SWZ.
Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie roboty budowlane wynikające z zakresu zamówienia zgodnie z aktualną sztuką budowlaną, technologią wykonania poszczególnych prac oraz wiedzą fachową Wykonawcy a także w oparciu o aktualne przepisy i normy prawa budowlanego, umowę łączącą strony oraz w oparciu o wszelkie przepisy i normy prawa powszechnie obowiązującego, za zaproponowaną przez siebie cenę ryczałtową.
Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów przywołane w niniejszej SWZ służą jedynie ustaleniu wymaganego standardu. Wszystkie wymienione w dokumentacji materiały opatrzone nazwami mają na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza materiały równoważne od innych producentów pod
warunkiem spełnienia przez nie minimalnych parametrów określonych w dokumentacji projektowej.
W przypadku podania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1-3 ustawy Pzp, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca musi wykazać równoważność oferowanego przedmiotu zamówienia poprzez wskazanie w opisie rozwiązania równoważnego na podstawie zawartych w opisie przedmiotu zamówienia kryteriów oceny równoważności. Za produkt równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe i użytkowe w stosunku do opisanego w dokumentacji przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji na Wykonawcy ciążyć będzie obowiązek przedłożenia Zamawiającemu stosownych dokumentów stwierdzających, że proponowane materiały równoważne nie są gorsze od materiałów podanych w projekcie oraz uzyskanie zgody Zamawiającego na ich wprowadzenie.

Możliwe jest zastosowanie innych równoważnych wyrobów budowlanych i technologii o nie gorszych parametrach technicznych, których zastosowanie zagwarantuje spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.), dalej zwanej „PrBud”, warunków określonych w ustawie z 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2020 r. poz. 215 ze zm.) oraz pozwoli na zachowanie standardu i poziomu jakości równoważnego lub nie gorszego od określonego w dokumentacji projektowej. W przypadku braku w dokumentacji projektowej parametrów dla produktu określonego
znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem wykonawca winien zwrócić się z zapytaniem do Zamawiającego o wskazanie dodatkowych informacji niezbędnych do złożenia oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 264929,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 264929,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 264929,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU EKO-GIPS JAN CYRAN

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 813 232 30 98

7.3.3) Ulica: Zagrody 16

7.3.4) Miejscowość: Tyczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 36-020

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264929,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-02

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-09-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane