Opracowanie programu badań konserwatorskich i architektonicznych, wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń i wykonaniem badań pałacu w Iłowej oraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji konserwatorskiej.
Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00410419
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00410419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2023-09-24 09:10
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12f839fc-1828-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7011085038
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00410419 z dnia 2023-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie programu badań konserwatorskich i architektonicznych, wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń i wykonaniem badań pałacu w Iłowej oraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji konserwatorskiej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 521830480
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleje Jerozolimskie 87
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-001
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@nikz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nikz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12f839fc-1828-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie programu badań konserwatorskich i architektonicznych, wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń i wykonaniem badań pałacu w Iłowej oraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji konserwatorskiej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12f839fc-1828-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00410419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00131113/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Kompleksowych badan konserwatorskich i architektonicznych w Iłowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 02/NIKZ/2023/04
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 365853,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie programu badań konserwatorskich i architektonicznych, wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń i wykonaniem badań na ich podstawie łącznie z opracowaniem programu kompleksowych prac konserwatorskich pałacu w Iłowej w województwie lubuskim, wraz z elementami wyposażenia wnętrz i otoczenia oraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji konserwatorskiej zezwalającej na realizację prac konserwatorskich, spełniającego wymagania, opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
92522200-8 - Usługi ochrony budynków historycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdy cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty wynosi 492 006,40 zł, natomiast kwota którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 450 000,00 zł i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej do wartości ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z tym Zamawiający podjął decyzję, że unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 492006,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 492006,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2023-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |