„Modernizacja drogi dojazdowej do budynku mieszkalnego po Szkole Podstawowej w Sulimierzu, dz. nr 243/2 obręb Sulimierz – II postępowanie”

Gmina Myślibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00410711
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00410711/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-25 09:18
Lokalizacja
Myślibórz, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-493ab5ce-3121-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5971611631
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00410711 z dnia 2023-09-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja drogi dojazdowej do budynku mieszkalnego po Szkole Podstawowej w Sulimierzu, dz. nr 243/2 obręb Sulimierz –
II postępowanie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myślibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek im. Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Myślibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-300

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 957476051

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ue.umig@mysliborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mysliborz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mysliborz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja drogi dojazdowej do budynku mieszkalnego po Szkole Podstawowej w Sulimierzu, dz. nr 243/2 obręb Sulimierz –
II postępowanie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-493ab5ce-3121-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00410711

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00003166/29/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Modernizacja drogi dojazdowej do budynku mieszkalnego po Szkole Podstawowej w Sulimierzu, dz. nr 243/2 obręb Sulimierz- II postępowanie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00337226

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.35.2023.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi dojazdowej do budynku mieszkalnego po Szkole Podstawowej w Sulimierzu, dz. nr 243/2 obręb Sulimierz – II postępowanie”
2. Zadanie obejmuje:
1) rozbiórkę nawierzchni z płyt drogowych chodnikowych 50x50x7 cm bez względu na rodzaj spoinowania wraz z utylizacją;
2) mechaniczna rozbiórka obrzeży trawnikowych betonowych wraz z utylizacją;
3) wykonanie korytowania mechanicznego na głębokość 20 cm w gruncie na całej szerokości jezdni i chodników wraz z wywozem;
4) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
5) wykonanie rowków pod oporniki;
6) oporniki betonowe o wymiarach 12x25 cm z wykonaniem ławy betonowej;
7) warstwa podbudowy z kruszywa niezwiązanego C30/3, 0/31,5, stabilizowana mechanicznie
o grubości po zagęszczeniu 20 cm;
8) nawierzchnia z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podsypce
cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem;
9) nawierzchnia z płyt drogowych ażurowych 40x60 cm na podsypce cementowo-piaskowej
z wypełnieniem spoin piaskiem – kostka szara;
10) roboty wykończeniowe – humusowanie z obsianiem przy grubości warstwy humusu 5 cm;
11) regulacja pionowa studzienek dla włazów kanałowych.
3. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną stanowiącą integralną część zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Zamawiający wezwał wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Tomasz Turczyk, ul. Łąkowa 2a, 73-230 Pełczyce na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z Rozdziałem XVIII pkt 4 SWZ. Wykonawca odpowiedział na wezwanie. Zamawiający wniósł zastrzeżenia do złożonej dokumentacji. Wykonawca złożył Wykaz wykonanych robót – zgodnie z załącznikiem nr 7, w którym zapisał, że wykonał robotę budowlaną na zadanie „Przebudowa dróg położonych na działkach nr 23,24,51 obręb Lubianka oraz drogi położonej na działce nr 381/58 obręb Chrapowo-Wierzchno” na rzecz Gminy Pełczyce, ul. Rynek bursztynowy 2, 73-260 Pełczyce w pozycji Data (rozpoczęcie-dd/mm/rr, zakończenie – dd/mm/rr) oraz miejsce wykonania robót budowlanych zapisał termin wykonania od 25.10.2022 r. do 19.12.2022 r.. Z treści załączonego protokołu końcowego odbioru robót wynika, że umowa na zadanie została podpisana 02.11.2022 roku. W związku z powyższym wezwano Wykonawcę na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp do złożenia wyjaśnień w jakim terminie zostało zrealizowane zadanie. Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie, dlatego też ponownie został wezwany na podstawie art. 128 ust. 4 do złożenia wyjaśnień. Na drugie wezwanie Wykonawca również nie odpowiedział.
Ponadto Zamawiający zwrócił się do Wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Tomasz Turczyk, ul. Łąkowa 2a, 73-230 Pełczyce o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o okres 30 dni. Przedłużenie terminu związania ofertą wymaga złożenia przez wykonawcę pisemnego oświadczenia. Brak odpowiedzi na wniosek o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o czas oznaczony powyżej, potraktowany będzie przez zamawiającego jako brak zgody wykonawcy na przedłużenie terminu związania ofertą i skutkować będzie odrzuceniem oferty. Wykonawca nie odpowiedział na pismo o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
W związku z powyższym należy odrzucić ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt
12 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 roku poz. 1605).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 139900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 139900,00 PLN

2023-09-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane