Budowa Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie – II etap (młyn, plac zabaw, zagospodarowanie terenu)

Gmina Zamość

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00411721
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00411721/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-25 12:58
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68bc726e-1bf2-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
9222717648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00411721 z dnia 2023-09-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie – II etap (młyn, plac zabaw, zagospodarowanie terenu)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 639-29-59

1.5.8.) Numer faksu: 84 639-23-64

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie – II etap (młyn, plac zabaw, zagospodarowanie terenu)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68bc726e-1bf2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00411721

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053106/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie - II etap (młyn, plac zabaw, zagospodarowanie terenu)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00294146

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.22.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie budowy budynku młyna, placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu w ramach II etapu realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie”.

Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 1571, 253 miejscowość Wysokie, obręb 0028 Wysokie, Gmina Zamość.
Niniejsze zadanie obejmuje swoim zakresem:
1). Budowę budynku młyna,
2). Budowę placu zabaw,
3). Zagospodarowanie terenu (w tym budowa oświetlenia zewnętrznego oraz utwardzenie terenu).
Szczegółowy zakres poszczególnych elementów zadania:

1). Budowa budynku młyna (wymiary 4,9 m x 6,4 m, wysokość 5,1 m)
a) Wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej, pod płytą wykonanie wymiany gruntu w postaci stabilizacji piaskowo-cementowej,
b) Wykonanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych, zabezpieczonych obustronnie izolacją przeciwwilgociową,
c) Wykonanie ścian z bali drewnianych i słupów drewnianych,
d) Wykonanie ściany szczytowej z desek drewnianych,
e) Wykonanie więźby dachowej drewnianej wraz z pokryciem z blachy płaskiej na rąbek na pełnym deskowaniu z warstwą papy podkładowej,
f) Wykonanie podłogi z cegły klinkierowej,
g) Wykonanie drzwi drewnianych dwuskrzydłowych,
h) Wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej.
2). Budowa placu zabaw
a) Wykonanie fundamentów betonowych pod urządzenia placu zabaw i elementy małej architektury,
b) Wykonanie według dokumentacji projektowej indywidualnych urządzeń placu zabaw oraz ich montaż:
- krowa,
- owca,
- mostek,
- zjeżdżalnia - młyńskie koło,
- zestaw małpi gaj w dwóch wersjach (dla młodszych i starszych dzieci),
- stoliki kwiaty i pieńki do siedzenia: trzy zestawy z trzema siedziskami, jeden zestaw z czterema siedziskami,
c) Wykonanie nawierzchni bezpiecznej placu zabaw z piasku
d) Wykonanie tablicy z regulaminem.
Treść regulaminu zgodna z Załącznikiem nr 1 do Uchwały Rady Gminy Zamość nr XXVI/249/21 z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie regulaminów korzystania z gminnych placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz miejsc rekreacji będących własnością Gminy Zamość,
e) Wykonanie według dokumentacji projektowej oraz montaż ławek - 4 szt.,
f) Wykonanie wraz z montażem kosza na śmieci z półwałków o wymiarach: wys. 1,0 m, średnica 0,47 m (± 3 cm), konstrukcja stalowa, ocynkowana.
3). Zagospodarowanie terenu
a) Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm,
b) Wykonanie chodników i opaski wokół budynku młyna z kostki betonowej gr. 6 cm,
c) Wykonanie oświetlenia zewnętrznego terenu:
budowa linii kablowej, budowa słupów drewnianych prefabrykowanych z wbudowanymi oprawami oświetleniowymi w ilości 4 szt. (słupy oznaczone numerami: 3, 4, 14, 15), budowa słupa stalowego w ilości 1 szt. (słup nr 5) z oprawą parkową 3-modułową,
d) Wykonanie zewnętrznej instalacji elektrycznej nn celem zasilenia budynku młyna,
e) Wykonanie nasadzeń drzew: klon w ilości 5 sztuk, tuja w ilości 10 sztuk.

Zakres inwestycji został zaznaczony na mapie zagospodarowania terenu stanowiącej załącznik do niniejszego postępowania przetargowego - „Mapa zagospodarowania Nr 1”.

Kompletny projekt budowlany swoim zakresem obejmuje także budynek kuźni, stodołę, świetlicę, salę ekspozycyjną, staw rekreacyjny. W pierwszym etapie realizacji inwestycji Budowy Centrum Kultury Dawnej został wybudowany budynek kuźni, stodoła oraz wykonano częściowe zagospodarowanie terenu. Pozostałe elementy w chwili obecnej nie są planowane do realizacji, tym samym nie są objęte zakresem niniejszego zamówienia.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami, instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.).

Wykonanie przedmiotu zamówienia dodatkowo musi być zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

Szczegółowy rodzaj robót budowlanych oraz zakres prac został określony w dokumentacji dołączonej do postępowania, w skład której wchodzi:
• Projekt budowlany Projekt zagospodarowania terenu,
• Projekt budowlany Młyn,
• Projekt budowlany Plac zabaw mała architektura
• Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
• Przedmiary robót
Zadanie jest dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wykonawca zobowiązany jest samodzielne sporządzić kosztorys ofertowy UPROSZCZONY (na podstawie załączonej do postępowania dokumentacji i przedmiaru robót) i załączyć go do oferty jako ZAŁĄCZNIK.
Brak kosztorysu ofertowego skutkować będzie odrzuceniem oferty.

Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający określa minimalny okres gwarancji wynoszący 36-miesięcy a maksymalny 60 miesięcy. W przypadku gdy Wykonawca poda dłuższy niż 60-miesięczny okres gwarancji, ocenie będzie podlegał okres 60-miesięczny.
Bieg gwarancji liczony będzie od daty protokołu odbioru końcowego.
Zamawiający wymaga bezpłatnego serwisu gwarancyjnego przez cały okres trwania gwarancji.
Zamawiający wymaga, aby okres udzielonej rękojmi był równy okresowi gwarancji.
Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach w nim określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający skonstruował warunek udziału w postępowaniu, w sposób nieproporcjonalny do przedmiotu zamówienia, co powoduje, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą (niemożliwa jest zmiana warunku udziału w postępowaniu po upływie terminu składania ofert), w konsekwencji błąd ten uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu.

Zamawiający konstruując warunek udziału w postępowaniu dotyczący wymagania polisy OC (posłużono się zwrotem: „na sumę ubezpieczeniową nie mniejszą niż połowa wartości wynagrodzenia umownego brutto”) naruszył dyspozycję wyrażoną w art. 112 ust. 1 i art. 16 ustawy Pzp. zgodnie z którymi: „art. 112. ust. 1 Ustawy PZP: 1. Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu w sposób proporcjonalny do przedmiotu zamówienia oraz umożliwiający ocenę zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, w szczególności wyrażając je jako minimalne poziomy zdolności.”,
„Art. 16. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób:
1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców;
2) przejrzysty;
3) proporcjonalny.”
Warunek udziału w postępowaniu nie był identyczny dla wszystkich wykonawców (poziom wymogu uzależniony był bowiem nie od czynnika obiektywnego a ceny ofertowej). Potwierdzeniem, że tego rodzaju konstrukcja warunku jest naruszeniem zasad zamówień publicznych potwierdza orzecznictwo i stanowiska kontroli.
Zamawiający poprzez odniesienie wartości polisy OC (w ramach warunku udziału w postępowaniu) do wartości wynagrodzenia umownego naruszył zasadę ustalania warunku udziału w postępowaniu proporcjonalnie do przedmiotu zamówienia i zasadę równego traktowania wykonawców (wartość wymaganej polisy OC powinna odnosić się proporcjonalnie do szacunkowej wartości zamówienia lub być podana kwotą identyczną dla wszystkich wykonawców).
2023-09-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane