Budowa infrastruktury kanalizacyjnej w miejscowości Dąbrowa ul. Spacerowa, Osiedlowa, Południowa, Cegielniana, gmina Tomaszów Mazowiecki

GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00097342
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00097342/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-10 14:18
Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ccdd54e-2a5f-45d4-a083-914f60504866
Identyfikator
7732282071
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00097342 z dnia 2025-02-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury kanalizacyjnej w miejscowości Dąbrowa ul. Spacerowa, Osiedlowa, Południowa, Cegielniana, gmina Tomaszów Mazowiecki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminatomaszowmaz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminatomaszowmaz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-tomaszow-mazowiecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa infrastruktury kanalizacyjnej w miejscowości Dąbrowa ul. Spacerowa, Osiedlowa, Południowa, Cegielniana, gmina Tomaszów Mazowiecki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ccdd54e-2a5f-45d4-a083-914f60504866

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00097342

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026863/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Rozbudowa i przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Tomaszów Mazowiecki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00044722

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.2.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z infrastrukturą kanalizacyjną w gminie Tomaszów Mazowiecki - budowa sieci kanalizacji sanitarnej - na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego, wykonanego w oparciu o posiadany przez Zamawiającego Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU).

Kanalizacja sanitarna będzie zbierać ścieki z zabudowy wielorodzinnej (trzy bloki przy ul. Południowej) oraz z zabudowy jednorodzinnej (przy ulicy Spacerowa, Osiedlowa, Południowa, Cegielniana). Zamówienie obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej i tłocznej) wraz z niezbędnym uzbrojeniem i włączeniem do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Ścieki sanitarne odprowadzane będą do miejskiej oczyszczalni ścieków w Tomaszowie Mazowieckim.

• obręb geodezyjny nr 8 – Kolonia Zawada-Dąbrowa, działki nr ewid. 471, 350/1, 461, 404, 416, 445, 340,
• obręb geodezyjny nr 27 – Miasto Tomaszów Mazowiecki, działka nr ewid. 1.

Zakres rzeczowy:
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej ø200÷225mm o długości L=1 590 mb,
- budowa odgałęzień sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej ø160mm o długości L= 520 mb i ilości 103 szt.,
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej ø110mm o dł. L= 580 mb,
- budowa tłoczni ścieków wraz z zasilaniem energetycznym WLZ - kpl. 1.

Uwaga: Podane długości są długościami orientacyjnymi. Ostateczne wartości w zakresie średnic, długości sieci ustali Wykonawca w Dokumentacji Projektowej w oparciu o szczegółowe obliczenia i w porozumieniu z Zamawiającym.

Szczegółowy opis inwestycji oraz wymagania jakościowe określa Program Funkcjonalno-Użytkowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający – Gmina Tomaszów Mazowiecki unieważnia przedmiotowe postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, ponadto Zamawiający informuje, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 2.000.000,00 zł brutto.

W prowadzonym postępowaniu złożono pięć ofert. Spośród ofert podlegających ocenie złożono ofertę najwyżej ocenioną wg. kryteriów określonych w SWZ z ceną w wysokości
2.607.600,00 zł brutto.

Wystąpienie określonych powyżej przesłanek skutkuje unieważnieniem postępowania.
2025-02-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane