„WYMIANA POKRYCIA DACHU DOMU POLSKIEGO W ZŁOTOWIE”
Gmina Miasto Złotów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00097599
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00097599/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-10 15:36
- Lokalizacja
- Złotów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-af5ae1d1-dbef-4bc4-9ca1-240d3d5eca76
- Identyfikator
- 7671669426
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00097599 z dnia 2025-02-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„WYMIANA POKRYCIA DACHU DOMU POLSKIEGO W ZŁOTOWIE”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Złotów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791342
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Piasta 1
1.5.2.) Miejscowość: Złotów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.7.) Numer telefonu: + 48 67 263 26 40
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zlotow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zlotow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zlotow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„WYMIANA POKRYCIA DACHU DOMU POLSKIEGO W ZŁOTOWIE”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af5ae1d1-dbef-4bc4-9ca1-240d3d5eca76
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00097599
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00028521/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Wymiana pokrycia dachu Domu Polskiego w Złotowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00050673
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 50164,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu dachu Domu Polskiego w Złotowie. Obiekt Domu Polskiego zlokalizowany jest na działce ew. nr 242/7 w obrębie ewidencyjnym 0093 Złotów. Obiekt objęty ochroną konserwatorską, zapisany w rejestrze zabytków. Obiekt Domu Polskiego to: budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny bez poddasza użytkowego, podpiwniczony. Obiekt wybudowany w technologii tradycyjnej (murowany, strop nad piwnicą typu Klaina, więźba dachowa drewniana, dach płaski kryty blachą trapezową, od strony frontowej (elewacji południowo-wschodnia) dach jednospadowy kryty gontem bitumicznym, wieżyczki i boki lukarn kryte gontem bitumicznym.
Remont zakłada:
1) wymianę poszycia dachowego z gontu bitumicznego na dachówkę karpiówkę w kolorze ceglanym,
2) wymianę ścian lukarn dachowych, wykonanie nowego opierzenia ścian lukarn i kalenicy z dachówki karpiówki,
3) wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
4) uzupełnienie tynków elementów murowanych, np.: lukarn, kominów,
5) montaż folii paroprzepuszczalnej,
6) wymiana łat i kontrłat,
7) wywóz i utylizację materiałów rozbiórkowych,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne: W dniu 04 lutego 2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w wysokości 62.000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu zostały złożona 2 oferty, tj.:
- oferta nr 1: Aleksandra Wegner, Zakład Budowlany „WEGNER”, ul. Na Skarpie 14, 89-410 Więcbork, NIP 5581153965, cena oferty: 95.696,62 zł brutto, okres gwarancji – 5 lat, (łączna suma punktów: 100,00).
- oferta nr 2: Usługi Budowlane Paweł Hawryszko, ul. Mieszka I 5, 56-210 Wąsosz, NIP 5010017915, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2c.
Cena najkorzystniejszej oferty, tj. oferty nr 1, która otrzymała 100,00 pkt. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Mając powyższe na względzie uznano, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania na ww. podstawie prawnej. Wobec zaistnienia przesłanki, Zamawiający postąpił jak w sentencji.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95696,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 95696,62 PLN
| 2025-02-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |