„Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozwój gminnego systemu cyberbezpieczeństwa”
Gmina Gorzkowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00097620
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00097620/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-10 15:43
- Lokalizacja
- Gorzkowice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cdbc8340-dbc2-4dda-9e8b-38787cc1fc80
- Identyfikator
- 7711087832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00097620 z dnia 2025-02-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozwój gminnego systemu cyberbezpieczeństwa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gorzkowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 3
1.5.2.) Miejscowość: Gorzkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-350
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gorzkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gorzkowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cdbc8340-dbc2-4dda-9e8b-38787cc1fc801.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozwój gminnego systemu cyberbezpieczeństwa”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdbc8340-dbc2-4dda-9e8b-38787cc1fc80
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00097620
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00001695/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Rozwój gminnego systemu cyberbezpieczeństwa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
jest realizowane w ramach projektu pn. „Cyberbezpieczny Samorząd” współfinansowanego w ramach środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytetu II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działania 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00074346
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.1 część 1 zamówienia – Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznegoLp. Nazwa Ilość
1. Zakup serwera 2 szt.
2. Zakup UPS 2 szt.
3. Zakup NAS – TYP A 2 szt.
4. Zakup NAS – TYP B 1 szt.
5. Zakup przełącznika sieciowego – TYP A 1 szt.
6. Zakup przełącznika sieciowego – TYP B 1 szt.
7. Zakup przełącznika sieciowego – TYP C 1 szt.
8. Zakup przełącznika sieciowego – TYP D 2 szt.
9. Zakup przełącznika sieciowego – TYP E 3 szt.
10. Zakup przełącznika sieciowego – TYP F 1 szt.
11. Rozbudowa infrastruktury UTM – TYP A 1 szt.
12. Rozbudowa infrastruktury UTM – TYP B 2 szt.
13. Zakup UPS do stacji roboczych 44 szt.
14. Zakup napędu taśmowego 1 szt.
Ponadto:
− Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz nienoszący oznak użytkowania.
− Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być fabrycznie nowe (tzn. wyprodukowane nie wcześniej, niż na 9 miesięcy przed ich dostarczeniem), muszą pochodzić z oficjalnego kanału sprzedaży producenta na rynek polski, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu i oprogramowania.
− Niedopuszczalne są produkty prototypowe, nie dopuszcza się urządzeń długotrwale magazynowanych oraz pochodzących z programów wyprzedażowych producenta. Urządzenia nie mogą znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-support”, „end-of-life” producenta.
− Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy) jakichkolwiek portów nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek, itp., niedopuszczalne jest zastosowanie jakichkolwiek zewnętrznych przejściówek czy konwerterów.
− Wszystkie urządzenia będą zasilane bezpośrednio z sieci 230V.
− Wykonawca zapewni dostawę do wskazanej lokalizacji w siedzibie Zamawiającego.
− Wykonawca jest odpowiedzialny za skonfigurowanie połączeń fizycznych, logicznych, podłączenie i skonfigurowanie urządzeń do działania, pozwalające na rozpoczęcie pracy oraz dostarczenie odpowiedniej ilości kabli zasilających, połączeniowych w celu przygotowania zamawianego sprzętu do działania.
− Wykonawca zobowiązany jest do skonfigurowania zamawianego sprzętu w uzgodnieniu z Zamawiającym.
− Prace instalacyjne będzie można realizować wyłącznie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym.
− Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia dokumentacji powykonawczej, zawierającej w szczególności wszystkie dane dostępu do urządzeń i oprogramowania, które będą wykorzystywane podczas instalacji i konfiguracji sprzętu i oprogramowania.
− Dla dostaw sprzętu informatycznego z oprogramowaniem Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania (w tym systemu operacyjnego) nieużywanego oraz nigdy wcześniej nieaktywowanego na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania (faktury, rachunki) w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, określono w Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48822000-6 - Serwery komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające
48823000-3 - Serwery plików
31214100-0 - Przełączniki
48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego
4.5.5.) Wartość części: 336480 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.2 część 2 zamówienia – Dostawa oprogramowania informatycznegoLp. Nazwa Ilość
1. Zakup oprogramowania do agregacji logów 1 szt.
2. Zakup usług wdrożenia i monitoringu oprogramowania SIEM 1 szt.
3. Zakup oprogramowania ochrony poczty e-mail 1 szt.
4. Zakup oprogramowania analizy logów urządzeń bezpieczeństwa 1 szt.
Ponadto:
− Dostarczone oprogramowanie musi być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz wcześniej nieużytkowane.
− Dostarczone oprogramowanie musi być fabrycznie nowe, musi pochodzić z oficjalnego kanału sprzedaży producenta, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta oferowanego oprogramowania.
− Niedopuszczalne są produkty prototypowe oraz pochodzących z programów wyprzedażowych producenta. Oferowane oprogramowanie nie może znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-life” oraz „end-of-support” producenta.
− Wykonawca zapewni dostawę oprogramowania do wskazanej lokalizacji w siedzibie Zamawiającego.
− Wykonawca jest odpowiedzialny za skonfigurowanie w porozumieniu z Zamawiającym oprogramowania w celu przygotowania zamawianego oprogramowania do działania.
− Prace instalacyjne będzie można realizować wyłącznie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym.
− Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia dokumentacji powykonawczej, zawierającej w szczególności wszystkie dane dostępu do oprogramowania, które będą wykorzystywane podczas instalacji i konfiguracji oprogramowania.
− Dla dostaw oprogramowania Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania, nieużywanego oraz nigdy wcześniej nieaktywowanego oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania posiadającego fizyczny nośnik naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wielkość, zakres, rodzaj i wielkość dostaw, warunki gwarancji, serwisu, określono w Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.5.) Wartość części: 72500,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli, nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli, nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
| 2025-02-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |