„Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach”
KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TYCHACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00097665
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00097665/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-10 16:46
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a21192a2-acae-4b74-8c2f-1aa0ca8206b8
- Identyfikator
- 6462387930
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Paliwo dieslaBenzyna bezołowiowa
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00097665 z dnia 2025-02-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TYCHACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273072545
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: aleja Niepodległości 230
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@tychy.kmpsp.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-tychy
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.gov.pl/web/kmpsp-tychy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a21192a2-acae-4b74-8c2f-1aa0ca8206b8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00097665
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00076740/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00080231
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MT.2370.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego B0 oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 przeznaczonych dla pojazdów i sprzętów silnikowych będących na wyposażeniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09134200-9 - Paliwo diesla
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09132100-4 - Benzyna bezołowiowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zawiadomienie o unieważnieniu postępowaniao udzielenie zamówienia publicznego – nr sprawy: MT.2370.1.2025
Zamawiający na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą Pzp, zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na zadanie pod nazwą:
„Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach”.
Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie zostaje unieważnione z uwagi na błąd po stronie Zamawiającego, polegający na
wskazaniu w dokumentacji przetargowej minimalnej jednorazowej dostawy PB 95 w ilości 0,4 m³, podczas gdy nie jest możliwe tankowanie tak małej ilości paliwa w rafinerii.
Rozbieżności w terminach składania ofert – w Rozdziale XIV pkt 1. SWZ określono termin składania ofert na 12.02.2025 r. godz. 13:00, natomiast na platformie przetargowej widniał termin 13.02.2025 r. godz. 13:00.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 ust. 6) informuje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. "Dostawa paliw płynnych dla Komendy Miejskiej PSP w Tychach. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Błędy te są na tyle istotne, że naruszają zasadę przejrzystości i równego traktowania Wykonawców, dlatego uznano je za wadę postępowania.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania i poinformowaniu Wykonawców o zaistniałej sytuacji.
Zamawiający planuje ogłoszenie nowego postępowania po skorygowaniu błędów w dokumentacji. O nowym terminie przeprowadzenia postępowania Wykonawcy zostaną poinformowani w odrębnym ogłoszeniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2025-02-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |