Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i budowa trzech ogrodów biocenotycznych
Miasto Stołeczne Warszawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00413229
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00413229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-09-26 10:25
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e88b01a3-14ee-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 5213748392
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00413229 z dnia 2023-09-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i budowa trzech ogrodów biocenotycznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365421948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Hożej 13A
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-528
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zzw.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zzw.waw.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e88b01a3-14ee-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i budowa trzech ogrodów biocenotycznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e88b01a3-14ee-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00413229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00091719/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem prac – budżet obywatelski: pn. Ogrody biocenotyczne dla Warszawy – zwiększenie bioróżnorodności, retencji wody i kontaktu mieszkańców z przyrodą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00278425
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 51/TP/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 637721,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I: Ogród biocenotyczny – Kijowska.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (w tym projektu budowlano-wykonawczego) wraz ze STWiOR oraz wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego na rok 2023 nr 1571 pn. „Ogrody biocenotyczne dla Warszawy – zwiększenie bioróżnorodności, retencji wody i kontaktu mieszkańców z przyrodą” w części dotyczącej realizacji ogrodu na terenie Fortu Bema w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy (na cz. dz. ew. nr 3/15 z obrębu 1-05-09) polegających na budowie ogrodu biocenotycznego, w ramach którego wykonane zostaną m. in.: nasadzenia roślinne, ścieżka mineralna, zamontowane zostaną elementy małej architektury (wraz z przygotowaniem materiałów informacyjnych i edukacyjnych) i elementy wspomagające mające na celu zwiększanie bioróżnorodności.
Realizacja przedsięwzięcia obejmować będzie następujące zamierzenia:
• budowę ścieżki mineralnej bez obrzeża,;
• budowę placu centralnego z nawierzchni mineralnej (bez obrzeża);
• dostawę i montaż małej architektury (ławka, siedziska, kosze, tablice i słupki informacyjne);
• dostawę i montaż elementów wspomagających funkcje biocenotyczne (m.in. budki dla jeży, pomoce gniazdowe dla motyli, miejsce składowania materii organicznej);
• nasadzenia zieleni (krzewy, byliny, rośliny cebulowe).
2. Przedmiot zamówienia został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
4.5.5.) Wartość części: 187882,64 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II: Ogród biocenotyczny - Parku przy Bernardyńskiej Wodzie.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (w tym projektu budowlano-wykonawczego) wraz ze STWiOR oraz wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego na rok 2023 nr 1571 pn. „Ogrody biocenotyczne dla Warszawy – zwiększenie bioróżnorodności, retencji wody i kontaktu mieszkańców z przyrodą” w części dotyczącej realizacji ogrodu na terenie Fortu Bema w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy (na cz. dz. ew. nr 3/15 z obrębu 1-05-09) polegających na budowie ogrodu biocenotycznego, w ramach którego wykonane zostaną m. in.: nasadzenia roślinne, ścieżka mineralna, zamontowane zostaną elementy małej architektury (wraz z przygotowaniem materiałów informacyjnych i edukacyjnych) i elementy wspomagające mające na celu zwiększanie bioróżnorodności.
Realizacja przedsięwzięcia obejmować będzie następujące zamierzenia:
• budowę ścieżki mineralnej bez obrzeża,;
• budowę placu centralnego z nawierzchni mineralnej (bez obrzeża);
• dostawę i montaż małej architektury (ławka, siedziska, kosze, tablice i słupki informacyjne);
• dostawę i montaż elementów wspomagających funkcje biocenotyczne (m.in. budki dla jeży, pomoce gniazdowe dla motyli, miejsce składowania materii organicznej);
• nasadzenia zieleni (krzewy, byliny, rośliny cebulowe).
2. Przedmiot zamówienia został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1B do SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
4.5.5.) Wartość części: 260202,12 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III: Ogród biocenotyczny – Fort Bema.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (w tym projektu budowlano-wykonawczego) wraz ze STWiOR oraz wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego na rok 2023 nr 1571 pn. „Ogrody biocenotyczne dla Warszawy – zwiększenie bioróżnorodności, retencji wody i kontaktu mieszkańców z przyrodą” w części dotyczącej realizacji ogrodu na terenie Fortu Bema w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy (na cz. dz. ew. nr 3/15 z obrębu 1-05-09) polegających na budowie ogrodu biocenotycznego, w ramach którego wykonane zostaną m. in.: nasadzenia roślinne, ścieżka mineralna, zamontowane zostaną elementy małej architektury (wraz z przygotowaniem materiałów informacyjnych i edukacyjnych) i elementy wspomagające mające na celu zwiększanie bioróżnorodności.
Realizacja przedsięwzięcia obejmować będzie następujące zamierzenia:
• budowę ścieżki mineralnej bez obrzeża,;
• budowę placu centralnego z nawierzchni mineralnej (bez obrzeża);
• dostawę i montaż małej architektury (ławka, siedziska, kosze, tablice i słupki informacyjne);
• dostawę i montaż elementów wspomagających funkcje biocenotyczne (m.in. budki dla jeży, pomoce gniazdowe dla motyli, miejsce składowania materii organicznej);
• nasadzenia zieleni (krzewy, byliny, rośliny cebulowe).
2. Przedmiot zamówienia został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1C do SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
4.5.5.) Wartość części: 189637,16 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605), unieważnia postępowanie w zakresie części 1, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE I PRAWNE
Wykonawca obiektywnie nie jest w stanie wykonać przedmiotu umowy w terminach wskazanych w umowie i w takim przypadku mamy do czynienia z sytuacją w kategoriach umowy o świadczenie niemożliwe. Zgodnie z art. 387 kodeksu cywilnego: § 1. Umowa o świadczenie niemożliwe jest nieważna. § 2. Strona, która w chwili zawarcia umowy wiedziała o niemożliwości świadczenia, a drugiej strony z błędu nie wyprowadziła, obowiązana jest do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o niemożliwości świadczenia.
W orzecznictwie wskazuje się, że uprzednia obiektywna niemożliwość świadczenia oznacza stan niewykonalności świadczenia, który istnieje już w chwili zawarcia umowy. Jest to zatem nieważność bezwzględna, wynikająca z mocy prawa. Niemożliwość świadczenia istniejąca w czasie zawierania umowy powoduje, że zawarta umowa nie wywołuje skutków prawnych odpowiadających treści zgodnie złożonych oświadczeń woli (Wyrok Sądu Apelacyjny w Poznaniu z dnia 27.05.1992 r., sygn. akt: I ACr 162/92; Wyrok Sąd Apelacyjny w Katowicach z dnia 21.01.2005 r., sygn. akt: I ACa 1313/04).
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu zostały złożone 3 oferty, które podlegają odrzuceniu.
Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy Baobab Brandys Sp. z o.o. ul. Skwarzewska 50/2, 01-821 Warszawa, ponieważ Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
2. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy SOW DESK Andrzej Sowa, Zwierzyniec 10C, 26-902 Grabów nad Pilicą, ponieważ oferta ta została złożona przez Wykonawcę, który nie uzupełnił oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
3. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy H-BUD Hubert Cichocki usługi budowlane, ul. Coopera 4a/11, 01-315 Warszawa, gdyż oferta została złożona przez Wykonawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, unieważnia postępowanie w zakresie części 3, gdyż jedyna oferta jaka została złożona w postępowaniu podlega odrzuceniu.
1. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy H-BUD Hubert Cichocki usługi budowlane, ul. Coopera 4a/11, 01-315 Warszawa, gdyż oferta została złożona przez Wykonawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu.
| 2023-09-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |