Remont i konserwacja muru ogrodzeniowego cmentarza z I wojny światowej nr 80 w Sękowej

GMINA SĘKOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00415359
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00415359/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-27 10:22
Lokalizacja
Sękowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c1652e8d-4bc8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7381013686
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty rozbiórkoweBetonowanieRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00415359 z dnia 2023-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i konserwacja muru ogrodzeniowego cmentarza z I wojny światowej nr 80 w Sękowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘKOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892682

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sękowa 252

1.5.2.) Miejscowość: Sękowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-307

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urszulap@sekowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sekowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1652e8d-4bc8-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i konserwacja muru ogrodzeniowego cmentarza z I wojny światowej nr 80 w Sękowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1652e8d-4bc8-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00415359

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00067227/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont i konserwacja muru ogrodzeniowego cmentarza z I wojny światowej nr 80 w Sękowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt „Ocalić od zapomnienia – wzmacnianie dziedzictwa transgranicznego poprzez rewitalizacje nekropoli I wojny światowej polsko – słowackiego pogranicza”, współfinansowany w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00384588

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.14.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont i konserwacja odcinka muru ogrodzenia cmentarza nr 80 z I wojny światowej w Sękowej zgodnie z projektem architektoniczno- budowlanym oraz programem postępowania konserwatorskiego do remontu fragmentu muru ogrodzeniowego. Teren prac stanowi zabytkowa wojenna nekropolia, w związku z czym należy prowadzić prace z poszanowaniem pochowanych tam ludzkich szczątków. Zamawiający dysponuje terenem stanowiącym cmentarz w obrysie jego ogrodzenia, oraz z niewielkim zakresem wychodzącym poza mur dlatego zachodzi konieczność bieżących dostaw materiału w ilość przeznaczonej do zużycia w ciągu kilku dni – nie jest możliwe składowanie większej ilości materiałów na terenie cmentarzy. Obiekty cmentarne pobawione są jakiejkolwiek infrastruktury, dlatego wykonawca zobowiązany jest – jeśli zachodzić będzie taka potrzeba – zapewnić we własnym zakresie agregat prądotwórczy i beczkowóz z wodą. Należy wziąć pod uwagę, że dojazd do cmentarza może prowadzić przez działki nie będące w posiadaniu gminy lub Skarbu Państwa i konieczne będą uzgodnienia warunków dostępu z ich prywatnymi właścicielami. 4. Cmentarz wojenny będący przedmiotem zamówienia jest częścią zabytkowego zespołu zachodnio galicyjskich cmentarzy założonych przez armię austro-węgierską jeszcze podczas działań wojennych. Każdy powstał wg indywidualnego projektu, dlatego najczęściej różnią się sposobem wykonania ogrodzeń, rodzajem nagrobków czy krzyży. Większość miała indywidualnie projektowany element centralny w postaci kaplicy, pomnika lub drewnianego dużego krzyża montowanego na betonowym lub kamiennym cokole. Realizacja prac objętych zamówieniem ma na celu przeprowadzenie koniecznych prac konserwatorskich przy elementach wyposażenia cmentarzy i ich ogrodzeń wraz z odtworzeniem elementów brakujących w oparciu o dokumenty archiwalne oraz w wielu przypadkach odtworzenie historycznego układu mogił. Podstawą do realizacji prac są programy prac konserwatorskich i dokumentacje historyczno-odtworzeniowe, w których opisany jest zakres zaistniałych przekształceń cmentarzy i sposób przywrócenia układu historycznego. Kamienne mury ogrodzeniowe często miały wykonywane specjalne otwory pozwalające na odpływ wód na zewnątrz. Otwory te aktualnie mogą być zasypane i w przypadku prac przy dolnych partiach murów należy zwrócić uwagę na konieczność udrożnienia otworów, które zostaną odnalezione. Wątki kamienne murów i słupów powinny mieć fugi zagłębione. Należy zwrócić uwagę aby ciosy kamienia, które wymagały będą wymiany miały obrobioną powierzchnię jak ciosy oryginalne, szczególnie ważne jest to przy ciosach narożnych. Wszystkie prace wymagają dokumentowania fotograficznego przed i w trakcie ich prowadzenia, oraz opracowania powykonawczej dokumentacji konserwatorskiej. Realizacja prac powinna być zgodna z: 1) programem postępowania konserwatorskiego do remontu fragmentu muru ogrodzeniowego aut. Józefa Steca zatwierdzonego Pozwoleniem konserwatorskim Nr 204/2023 z 27.07.2023 r. znak DNS-I.5142.145.2023.MN; 2) projektem architektoniczno- budowlanym aut. mgr inż. arch. Tomasza Blinowskiego i mgr inż. Elżbiety Faron zatwierdzony Decyzją Nr 438/2023 Starosty Gorlickiego znak B.6740.496.2023 z 17.08.2023 r.; 3) dokumentacją historyczno-odtworzeniowa aut. Izabeli Chlost i Jerzego Drogomira z 2010 r. 4) przedmiarem robót stanowiący element pomocniczy zakresu prac. Odcinek kamiennego muru ogrodzenia cmentarza ze względu na stan techniczny w części wymaga rozbiórki. Cały odcinek wskazanego do remontu i odbudowy muru wymaga wykonania nowych fundamentów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262300-4 - Betonowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty, wynosząca 396 660,45 zł, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 200 000,00 zł, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 396660,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 396660,45 PLN

2023-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane