"Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku" wraz z nadzorem inwestorskim

Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00415873
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00415873/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-27 12:24
Lokalizacja
Rawicz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9acb93c1-3ffe-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6991960536
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowychNadzór nad robotami budowlanymi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00415873 z dnia 2023-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku" wraz z nadzorem inwestorskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368559038

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Kopernika, 4

1.5.2.) Miejscowość: Rawicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcuw@powiatrawicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcuwrawicz.bipstrona.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku" wraz z nadzorem inwestorskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9acb93c1-3ffe-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00415873

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00032541/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja mostu dojazdowego do budynków w Domu Pomocy Społecznej w Osieku wraz z nadzorem inwestorskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00360123

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PCUW.261.2.12.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 483432,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie Częściowe I obejmuję modernizację mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku:
1. Ogólna charakterystyka obiektu
Istniejący obiekt mostowy zlokalizowany jest na fosie parkowej w parku zespołu pałacowo-folwarcznego w Osieku w gminie Pakosław. Obiekt mostowy stanowi jedyny dojazd do Domu Pomocy Społecznej w Osieku. Most jest obiektem jednoprzęsłowym o schemacie statycznym łuku bezprzegubowego. Długość całkowita obiektu wynosi 24,00 m. Sklepienie łuku o grubości około 50 cm wykonane jest z cegieł. Dolna powierzchnia sklepienia jest otynkowana. Podpory obiektu wykonane są jako masywne pełnościenne kamienne ściany posadowione prawdopodobnie bezpośrednio. Ściany czołowe oraz ściany boczne podpór wykonane są jako kamienne z nieregularnych bloków kamiennych o różnych wymiarach. Fugi pomiędzy elementami kamiennymi w ścianach podpór wykonane są jako wypukłe. Ściany boczne podpór (skrzydła) wykonane są pod kątem do osi podłużnej obiektu w ten sposób, że obiekt rozszerza się obustronnie od tylnych części ścian czołowych podpór do końców obiektu. Na ścianach bocznych obiektu obustronnie wykonstruowane są ceglane otynkowane arkadowe bariery o wysokości około 1,07 m. Nawierzchnia jezdni na moście i na dojazdach od obiektu wykonana jest z mieszanek mineralnoasfaltowych.
2. Opis zamówienia:
1) Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze i rozbiórkowe: rozbiórka nawierzchni mineralno - asfaltowej jezdni na moście i na dojazdach, odkucie luźnych, odspojonych i skorodowanych tynków na barierach ceglanych, słupach bramy, słupach i murach ogrodzenia, odkucie luźnych, odspojonych i skorodowanych tynków na sklepieniu, rozbiórka elementów stalowych przęseł, odkucie luźnych i odspojonych kamiennych fragmentów podpór, oczyszczenie przestrzeni podmostowej. Roboty budowlane obejmują: wykonanie wzmocnienia sklepienia i naprawy (odtworzenia) zniszczonej części sklepienia, wykonanie napraw ubytków oraz wykonanie tynkowania powierzchni sklepienia, wykonanie napraw ubytków materiału kamiennego w ścianach podpór, wykonanie spoinowania kamiennych ścian podpór, wykonani napraw ubytków i wykonanie tynkowania barier ceglanych, słupach bramy, słupach i murach ogrodzenia, wykonanie płaszcza wzmacniającego sklepieniu obiektu, wykonanie montażu geomembramy nad sklepieniem obiektu, wykonanie montażu korytek odwodnień liniowych, wykonanie wymiany konstrukcji nawierzchni jezdni na obiekcie i dojazdach do obiektu, wykonanie powłok antykorozyjnych na odbudowanych i otynkowanych elementach obiektu, wykonanie powłok antykorozyjnych na elementach wsporczych i rurach osłonowych urządzeń obcych.
UWAGA:
Istniejący obiekt mostowy zlokalizowany jest na fosie parkowej w parku zespołu pałacowo-folwarcznego w Osieku w gminie Pakosław. Obiekt mostowy stanowi jedyny dojazd do Domu Pomocy Społecznej w Osieku. W celu ograniczenia do minimum utrudnień w komunikacji pieszych i pojazdów zakres prac związany z wykonaniem płaszcza wzmacniającego sklepienie, montażu geomembrany oraz wykonania podbudów nad sklepieniem należy wykonać w jak najkrótszym możliwym czasie (1 doba). Termin przeprowadzenie przedmiotowych robót należy uzgodnić z zarządcą obiektu mostowego.
2) Aktualny stan mostu nie powoduje konieczności zamknięcia obiektu dla ruchu, ale zalecane jest ograniczenie nośności do czasu wykonania prac modernizacyjnych.
3. Szczegółowy zakres robót został określony w:
1) kosztorysie i przedmiarze wg Załącznika nr 9 do SWZ,
2) Mapa ewidencyjna wg Załącznika nr 10 do SWZ,
3) Mapa zasadnicza wg Załącznika nr 11 do SWZ,
4) Rysunki wg Załącznika nr 12 do SWZ,
5) SSTWiOR wg Załącznika nr 13 do SWZ,
5) Projekt budowlany wg Załącznika nr 17 do SWZ.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.5.) Wartość części: 476115,29 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis: Zadanie Częściowe II obejmuje pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót budowlanych obejmujących zadanie Częściowe I pn.: „Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku”.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.) Wartość części: 7317,07 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu dla Części I zamówienia w terminie składania ofert dodatkowych, który minął dnia 19 września 2023 r., o godz. 10:00 wpłynęły 2 oferty, które przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp podjął decyzję o unieważnieniu I części zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1057800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1137721,71 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z unieważnieniem Części I zamówienia dla zadania pn.: „Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku” wraz z nadzorem inwestorskim, nastąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że dalsze prowadzenie zamówienia dla Części II zamówienia tj. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad realizacją zadania pn.: „Modernizacja mostu dojazdowego do budynków Domu Pomocy Społecznej w Osieku” nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Łączna szacunkowa wartość dla obu części zamówienia została ustalona w dniu 09.08.2023 r. w kwocie 483 432,36 zł netto. Otwarcie ofert dodatkowych nastąpiło w dniu 19.09.2023 r. gdzie najkorzystniejsza oferta dla Części I wyniosła 1 057 800,00 zł brutto, znacznie przekraczając kwotę przeznaczaną na realizacji zamówienia ustaloną przez Jednostkę realizującą. Z uwagi na to Zamawiający unieważnił I Część zamówienia obejmującą roboty budowlane. Dodatkowo fakt, iż zamówienie dofinansowywane jest z Programu Polski Ład, w którym wniosek o dofinansowanie obejmował również koszty pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego, uniemożliwia wykorzystanie dofinansowania tylko dla jednej części zamówienia. W związku z powyższym realizacja II Części zamówienia nie leży w interesie publicznym i Zamawiający unieważnia daną część zamówienia na podst. art. 255 pkt 5 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12915,00 PLN

2023-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane