Renowacja zbiorowej mogiły wojennej w miejscowości Krobonosz

Gmina Sawin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00098029
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00098029/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-11 09:12
Lokalizacja
Sawin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d541bdf-1e84-4ae5-aacb-0ee0eb6fd026
Identyfikator
5632160516
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówOkreślenie i spisanie ilości do budowyNadzór nad robotami budowlanymiNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi związane z budownictwemUsługi badania terenuUsługi nadzoru budowlanegoUsługi nadzorowania placu budowyUsługi zarządzania budowąUsługi zarządzania projektem budowlanymRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania cmentarzyRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięciRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie krycia powierzchniRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógWymiana nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneUsługi ogrodniczeUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi utrzymania gruntówUsługi w zakresie siewu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00098029 z dnia 2025-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zbiorowej mogiły wojennej w miejscowości Krobonosz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sawin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198020

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chutecka

1.5.2.) Miejscowość: Sawin

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-107

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 82 567 30 12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sawin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sawin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6d541bdf-1e84-4ae5-aacb-0ee0eb6fd026

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja zbiorowej mogiły wojennej w miejscowości Krobonosz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d541bdf-1e84-4ae5-aacb-0ee0eb6fd026

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00098029

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00533125

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBO.271.27.2024.APK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 121951,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym (dalej PFU) zawierającej:
a)Projekt budowlany
b)Projekt wykonawczy
c)Przedmiar robót
d)Kosztorys Inwestorski
e)Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót
2)Uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia.
3)Uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego)
4)Wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej obejmujących w szczególności:
- wyprostowanie całej mogiły równolegle względem drogi powiatowej,
- ukształtowanie mogiły w sposób narastający, tak że wejście jest możliwie najniżej zaś koniec mogiły najwyżej,
- zachowanie betonowych obrzeży od strony drogi, usunięcie drobnego kamyczka i ułożenie w jego miejscu kostki granitowej stylem i charakterem nawiązującej do istniejących obrzeży,
- pozostawienie metalowego ogrodzenia, wykonanie nowej podmurówki, prace w obrębie ogrodzenia obejmują prace konserwacyjne zapewniające odpowiednie zabezpieczenie elementów przed erozją i odmalowanie konstrukcji,
- rozbiórkę płyty nagrobnej i zastąpienie jej 4 nowymi, umiejscowionymi na pochyłych cokołach z zaktualizowaną inskrypcją,
- usunięcie istniejącej tablicy i umieszczenie w jej miejscu dębowego krzyża z drewnianą kapliczką wzorowaną na historycznych kapliczkach powiatu chełmskiego,
- wykonanie alejki do kapliczki i krzyża w centralnej części pomiędzy 4 płytami nagrobnymi z kostki granitowej wokół której wysypana będzie naturalnie stabilizowana, przepuszczalna, nawierzchnia mineralna, prowadząca do samego wejścia na teren mogiły i w centralnej części przed płytami
- zasadzenie barwinka na pozostałym nieutwardzonym terenie w obrębie mogiły
- wymiana istniejącej tablicy informacyjnej umieszczonej przed ogrodzeniem na nową, wielkością i formą niekonkurującą z mogiłą i tablicą nagrobną,
- usunięcie istniejących tuj z pola mogiły i w ich miejsce wykonanie nasadzeń z drzew brzozowych,
- Sprawowanie nadzoru autorskiego nad dokumentacją.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71246000-4 - Określenie i spisanie ilości do budowy

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71510000-6 - Usługi badania terenu

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112714-3 - Roboty w zakresie kształtowania cmentarzy

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233228-3 - Roboty budowlane w zakresie krycia powierzchni

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

77315000-1 - Usługi w zakresie siewu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 200000,00 PLN

2025-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane