Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Wąwolnica w roku 2023

Gmina Wąwolnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00419257
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00419257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-29 07:23
Lokalizacja
Wąwolnica, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c8a4da3-e5a1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7162687309
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

2 przyznane

MAGDALENA ŻELEŹNIAKDrzewce, PL · lot 0
120 294 PLN
JAN BOROCHKarczmiska, PL · lot 1
59 401,62 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00419257 z dnia 2023-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Wąwolnica w roku 2023

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wąwolnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 39

1.5.2.) Miejscowość: Wąwolnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-160

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 818825001

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wawolnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wawolnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

pzp.wawolnica.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Wąwolnica w roku 2023

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c8a4da3-e5a1-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00419257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00012363/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Wąwolnica w 2023 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197615

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IFE.271.1.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie wraz z wbudowaniem kruszywa łamanego fr. 0-31,5 mm. Przewidywana ilość materiału wyniesie 600 ton, a objęta prawem opcji dodatkowo 600 ton.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) dostarczenie i wbudowanie materiałów, w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych
2) zakup, dostawę, rozładunek, wbudowanie kruszywa wraz z uwałowaniem
3) zważenie każdej partii dostarczonego kruszywa wraz z dostarczeniem dokumentu potwierdzającego ilość.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 120000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie dostarczania i wbudowania betonu kruszonego frakcji 0 – 50 mm.
Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie wraz z wbudowaniem betonu kruszonego frakcji 0 – 50 mm. Przewidywana ilość materiału wyniesie 450 ton, a objęta prawem opcji dodatkowo 450 ton.Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Dostarczenie i wbudowanie materiałów, w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych
2) Zakup, dostawę, rozładunek, wbudowanie betonu kruszonego wraz z uwałowaniem
3) zważenie każdej partii dostarczonego kruszywa wraz z dostarczeniem dokumentu potwierdzającego ilość.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 53000 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie wbudowania płyt żelbetowych typu JOMB
Przedmiotem zamówienia jest wbudowanie płyt żelbetowych typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 w przewidywanej ilości: 110 szt. – zapewnionych Zamawiającego oraz dodatkowo 110 szt. objęta prawem opcji
Przez wbudowanie płyt rozumie się następujące czynności:
a. Mechaniczne wykonanie koryta gł. 15 cm w gruncie na całej szerokości jezdni;
b. Profilowanie i zagęszczanie podłoża wykonane mechanicznie pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
c. wykonanie podbudowy z piasku stabilizowanego cementem o Rm= 2,5MPa gr 12 cm jako podbudowa pod płyty JOMB;
d. wykonanie nawierzchni z płyt drogowych żelbetowych wielootworowych podwójnie zbrojonych typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm
e. w zależności od zapotrzebowania wraz wypełnieniem otworów kruszywem łamanym – w ilości zgodnej z zamówieniem cząstkowym,
f. uzupełnienie ziemią pozyskana z korytowania poboczy ziemnych wraz z ich profilowaniem

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 27000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120294 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190802,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120294 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Magdalena Żelaźniak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 387913120

7.3.4) Miejscowość: Drzewce

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120294 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59401,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 71955 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59401,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BORKOP ZAKŁAD PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWY JAN BOROCH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 431220802

7.3.4) Miejscowość: Jaworce

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59401,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie wszystkich trzech części zamówienia kwotę 200.000,00 zł brutto. W terminie składania ofert, tj. do dnia 15 maja 2023 roku do godz. 10:00 wpłynęło:
a) 4 oferty dla Części 1, przy czym cena najkorzystniejszej oferty wynosi 120.294,00 zł brutto,
b) 2 oferty dla Części 2, przy czym cena najkorzystniejszej oferty wynosi 59.401,62 zł brutto,
c) 2 oferty dla Części 3, przy czym cena najkorzystniejszej oferty wynosi 32.472,00 zł brutto.
Ceny najkorzystniejszych ofert po zsumowaniu przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Wobec powyższego – Gmina Wąwolnica, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnia przedmiotowe postępowanie w Części 3: Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie wbudowania płyt żelbetowych typu JOMB, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2023-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane