"Budowa modernizacja infrastruktury technicznej strefy przemysłowej w Starym Gostkowie”

GMINA WARTKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00420335
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00420335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-29 11:28
Lokalizacja
Wartkowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7ba22db6-2f71-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
8281355235
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówUsługi architektoniczne i podobnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówKalkulacja kosztów, monitoring kosztówWyposażenie zakładów odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówUsługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

Wykonawcy

1 przyznane

AUTOMATYK ZBIERSK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZbiersk, PL · lot 0
26 832 450 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00420335 z dnia 2023-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa modernizacja infrastruktury technicznej strefy przemysłowej w Starym Gostkowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WARTKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934364

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: STARY GOSTKÓW 3D

1.5.2.) Miejscowość: Wartkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-220

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 436785105

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wartkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wartkowice.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ba22db6-2f71-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa modernizacja infrastruktury technicznej strefy przemysłowej w Starym Gostkowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ba22db6-2f71-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00420335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038938/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa i modernizacja infrastruktury technicznej strefy przemysłowej w Starym Gostkowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.08.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 23780292,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Wartkowicach w zakresie zwiększenia przepustowości oczyszczalni ścieków poprzez budowę dwóch reaktorów SBR o objętości czynnej ok. 1500 m3 każdy wraz z infrastrukturą towarzyszącą obejmującą m.in.: rurociągi technologiczne, systemy napowietrzania z dmuchawami, instalacje elektryczne i teletransmisyjne, sterowanie i automatykę, system kontrolno-rewizyjny, monitoring zewnętrzny, ciągi komunikacyjne, modernizację odbiornika ścieków oczyszczonych (rowu melioracyjnego);
1.2. zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie rezerwowego kolektora ściekowego pod rzeką Ner;
1.3. budowę oświetlenia ulicznego w ciągu drogi gminnej nr 111213E obsługującej tereny inwestycyjne na odcinku ok. 1,4 km.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto wykonywanie okresowych czynności serwisowych, przeglądów, konserwacji oraz zakupu i wymiany materiałów eksploatacyjnych itp. czynności gwarantujących prawidłową eksploatację oczyszczalni nie dotyczy oświetlenia ulicznego), a także wymaganych przez producentów zamontowanych w ramach zamówienia urządzeń w zakresie niezbędnym do zachowania warunków gwarancji w okresie 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót budowlanych i przekazania do eksploatacji.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
3.1. Program Funkcjonalno-Użytkowy „ Budowa i modernizacja infrastruktury technicznej strefy przemysłowej w Starym Gostkowie obejmująca rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Wartkowicach oraz budowę rezerwowego kolektora ścieków pod rzeką Ner";- stanowiący Załącznik nr 8a do SWZ.
3.2. Projekt budowlany rozbudowy oświetlenia ulicznego drogi gminnej w msc. Stary Gostków ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót i Przedmiarem robót - stanowiące łącznie Załącznik nr 8b do SWZ.
3.3. Opinia geotechniczna określająca warunki gruntowo-wodne podłoża dla potrzeb projektu roz-budowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Wartkowicach - stanowiące Załącznik nr 8c do SWZ.
3.4. Pozwolenie wodnoprawne – decyzja Starosty Poddębickiego z dnia 18-7-20214r oraz zmiany z dnia 16-08-2017r. i z dnia 29-12-2017r. - stanowiące Załącznik nr 8d do SWZ.
4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił minimum 36 miesięcy gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot zamówienia.
Zamawiający wymaga udzielenia jednego okresu gwarancji jakości dla całości przedmiotu zamówienia bez wyodrębniania z niego przez Wykonawcę jakichkolwiek elementów. Wyodrębnienie jakichkolwiek elementów przedmiotu zamówienia z udzielonej gwarancji jakości w ofercie Wykonawcy będzie skutkowało odrzuceniem oferty jako nie spełniającej wymagań SWZ w wyniku zaoferowania przedmiotu zamówienia niezgodnego z wymaganiami określonymi w SWZ.
Za datę rozpoczęcia okresu gwarancji jakości przyjmuje się datę podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych i przekazania do eksploatacji. Udzielona gwarancja jakości nie wyłącza odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy wynikające z przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczny termin gwarancji jakości zależeć będzie od oferty wybranego Wykonawcy.
Zamawiający dopuszcza możliwość wydłużenia terminu gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot zamówienia zgodnie z treścią wybranej oferty, co będzie stanowiło element oceny merytorycznej na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty – vide kryteria oceny ofert – Rozdział XVIII SWZ.
5. Wykonawca zobowiązany będzie utrzymać w całym okresie realizacji robót budowlanych ubezpieczenie OC przedsiębiorcy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 15000000 zł (słownie: piętnaście milionów złotych).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

45252130-8 - Wyposażenie zakładów odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

50532000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26832450 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29274000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 26832450 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AUTOMATYK ZBIERSK SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9681005048

7.3.4) Miejscowość: Zbiersk Cukrownia 68/2

7.3.5) Kod pocztowy: 62-830

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty żelbetowe

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26832450 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 62 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

2. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 62 miesięcy od dnia podpisania umowy w tym:
1) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, o których mowa w pkt 3 niniejszej SWZ, w terminie 26 miesięcy od dnia
podpisania umowy,
2) czynności, o których mowa w pkt 4 niniejszej SWZ - w terminie 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu końcowego
robót budowlanych
2023-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane