Wymiana oraz rozbudowa systemów kontroli dostępu wraz z implementacją systemów rejestracji czasu pracy w budynkach Sądów: Rejonowego w Białymstoku, Rejonowego w Sokółce, Okręgowego w Białymstoku

Sąd Okręgowy w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00421019
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00421019/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-09-29 13:35
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a75098e-e290-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5421965163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Inne instalacje elektryczneSystem kontroli dostępuSystem kontroli czasu lub rejestrator czasu pracyRoboty instalacyjne elektryczneOkablowanie siecioweRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoTablice do aparatury elektrycznejElektryczne tablice rozdzielczeObwody elektryczneCiągi kabloweSprzęt i aparatura elektrycznaAkcesoria elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

3 przyznane

· lot 0
· lot 0
CENTRUM INFORMATYKI "ZETO" SPÓŁKA AKCYJNABiałystok, PL · lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00421019 z dnia 2023-09-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana oraz rozbudowa systemów kontroli dostępu wraz z implementacją systemów rejestracji czasu pracy w budynkach Sądów: Rejonowego w Białymstoku, Rejonowego w Sokółce, Okręgowego w Białymstoku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000321276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. M. Skłodowskiej-Curie 1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bialystok.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialystok.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a75098e-e290-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana oraz rozbudowa systemów kontroli dostępu wraz z implementacją systemów rejestracji czasu pracy w budynkach Sądów: Rejonowego w Białymstoku, Rejonowego w Sokółce, Okręgowego w Białymstoku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a75098e-e290-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00421019

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00041890/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Systemy kontroli dostepu dla sądów : Rejonowego w Białymstoku, Rejonowego w Sokółce i Okręgowego w Białymstoku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00229629

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.361.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6572432,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Wymiana oraz rozbudowa systemu kontroli dostępu wraz z implementacją systemu rejestracji czasu pracy w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku (jedna lokalizacja):
a) ul. A. Mickiewicza 103, 15-950 Białystok, budynek biurowy o powierzchni użytkowej około 17 800 m2

1. Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejących systemów kontroli dostępu (KD), wykonanie nowych systemów KD i rejestracji czasu pracy (RCP) wraz z zaimplementowaniem i uruchomieniem interfejsu wymiany danych do systemu rachunkowo-kadrowego (ZSRK) w budynkach wskazanych w pkt VI.1 swz zgodnie z załączoną do swz dokumentacją.
2. W ramach zadania wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
1) Demontażu istniejących elementów systemów oraz przekazania zdemontowanych elementów Użytkownikom (odpowiednio: Sądowi Rejonowemu w Białymstoku, Sądowi Rejonowemu w Sokółce, Sądowi Okręgowemu w Białymstoku),
2) montażu elementów wejściowych (czytników) i wykonawczych w ilościach i miejscach wskazanych w dokumentacji,
3) montaż odpowiedniego okablowania logicznego i zasilającego,
4) zainstalowania, konfiguracji i uruchomienia systemu oraz jego integrację z systemem alarmu pożarowego,
5) wykonania robót odtworzeniowych i wykończeniowych związanych z realizacją zadania (w szczególności prowadzeniem instalacji i montażu urządzeń) - wg wymagań Użytkowników i Zamawiającego,
6) konfiguracji systemu rejestracji czasu pracy oraz przeprowadzenia testu komunikacji i działania interfejsu end-to-end,
7) udzielenia zamawiającemu pięcioletniej gwarancji jakości na wykonane roboty oraz użyte materiały,
8) przeprowadzania przeglądów, konserwacji lub serwisowania tych elementów robót wykonanych w ramach umowy (w szczególności urządzenia, instalacje, systemy), co do których producent/dostawca wymaga wykonywania tych czynności celem zachowania uprawnień z udzielonej gwarancji. Wykonawca ponosi koszt tych czynności w okresie gwarancji, a także koszt wymiany materiałów eksploatacyjnych, w tym m.in.: akumulatorów, żarówek, uszczelek, filtrów etc, oraz dokonywania zalecanych przez producenta aktualizacji oprogramowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42961100-1 - System kontroli dostępu

35125200-8 - System kontroli czasu lub rejestrator czasu pracy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej

31214500-4 - Elektryczne tablice rozdzielcze

31681300-6 - Obwody elektryczne

44322300-6 - Ciągi kablowe

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31681000-3 - Akcesoria elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 3886263,03 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część 2: Wymiana oraz rozbudowa systemu kontroli dostępu wraz z implementacją systemu rejestracji czasu pracy w budynku Sądu Rejonowego w Sokółce (jedna lokalizacja):
a) ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7, 16-100 Sokółka, budynek o powierzchni użytkowej około 2300 m2,


1. Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejących systemów kontroli dostępu (KD), wykonanie nowych systemów KD i rejestracji czasu pracy (RCP) wraz z zaimplementowaniem i uruchomieniem interfejsu wymiany danych do systemu rachunkowo-kadrowego (ZSRK) w budynkach wskazanych w pkt VI.1 swz zgodnie z załączoną do swz dokumentacją.
2. W ramach zadania wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
1) Demontażu istniejących elementów systemów oraz przekazania zdemontowanych elementów Użytkownikowi (Sądowi Rejonowemu w Sokółce),
2) montażu elementów wejściowych (czytników) i wykonawczych w ilościach i miejscach wskazanych w dokumentacji,
3) montaż odpowiedniego okablowania logicznego i zasilającego,
4) zainstalowania, konfiguracji i uruchomienia systemu oraz jego integrację z systemem alarmu pożarowego,
5) wykonania robót odtworzeniowych i wykończeniowych związanych z realizacją zadania (w szczególności prowadzeniem instalacji i montażu urządzeń) - wg wymagań Użytkownika i Zamawiającego,
6) konfiguracji systemu rejestracji czasu pracy oraz przeprowadzenia testu komunikacji i działania interfejsu end-to-end,
7) udzielenia zamawiającemu pięcioletniej gwarancji jakości na wykonane roboty oraz użyte materiały,
8) przeprowadzania przeglądów, konserwacji lub serwisowania tych elementów robót wykonanych w ramach umowy (w szczególności urządzenia, instalacje, systemy), co do których producent/dostawca wymaga wykonywania tych czynności celem zachowania uprawnień z udzielonej gwarancji. Wykonawca ponosi koszt tych czynności w okresie gwarancji, a także koszt wymiany materiałów eksploatacyjnych, w tym m.in.: akumulatorów, żarówek, uszczelek, filtrów etc, oraz dokonywania zalecanych przez producenta aktualizacji oprogramowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42961100-1 - System kontroli dostępu

35125200-8 - System kontroli czasu lub rejestrator czasu pracy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej

31214500-4 - Elektryczne tablice rozdzielcze

31681300-6 - Obwody elektryczne

44322300-6 - Ciągi kablowe

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31681000-3 - Akcesoria elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 713590,94 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3: Wymiana oraz rozbudowa systemu kontroli dostępu wraz z implementacją systemu rejestracji czasu pracy w budynkach Sądu Okręgowego w Białymstoku (dwie lokalizacje):
a) ul. M. Skłodowskiej Curie 1 w Białymstoku (około 10 200 m2),
b) ul. Gen. J. Bema 11 w Białymstoku (OZSS) (około 230 m2)

1. Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejących systemów kontroli dostępu (KD), wykonanie nowych systemów KD i rejestracji czasu pracy (RCP) wraz z zaimplementowaniem i uruchomieniem interfejsu wymiany danych do systemu rachunkowo-kadrowego (ZSRK) w budynkach wskazanych w pkt VI.1 swz zgodnie z załączoną do swz dokumentacją.
2. W ramach zadania wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
1) Demontażu istniejących elementów systemów oraz przekazania zdemontowanych elementów Użytkownikowi - Sądowi Okręgowemu w Białymstoku),
2) montażu elementów wejściowych (czytników) i wykonawczych w ilościach i miejscach wskazanych w dokumentacji,
3) montaż odpowiedniego okablowania logicznego i zasilającego,
4) zainstalowania, konfiguracji i uruchomienia systemu oraz jego integrację z systemem alarmu pożarowego,
5) wykonania robót odtworzeniowych i wykończeniowych związanych z realizacją zadania (w szczególności prowadzeniem instalacji i montażu urządzeń) - wg wymagań Użytkownika i Zamawiającego,
6) konfiguracji systemu rejestracji czasu pracy oraz przeprowadzenia testu komunikacji i działania interfejsu end-to-end,
7) udzielenia zamawiającemu pięcioletniej gwarancji jakości na wykonane roboty oraz użyte materiały,
8) przeprowadzania przeglądów, konserwacji lub serwisowania tych elementów robót wykonanych w ramach umowy (w szczególności urządzenia, instalacje, systemy), co do których producent/dostawca wymaga wykonywania tych czynności celem zachowania uprawnień z udzielonej gwarancji. Wykonawca ponosi koszt tych czynności w okresie gwarancji, a także koszt wymiany materiałów eksploatacyjnych, w tym m.in.: akumulatorów, żarówek, uszczelek, filtrów etc, oraz dokonywania zalecanych przez producenta aktualizacji oprogramowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42961100-1 - System kontroli dostępu

35125200-8 - System kontroli czasu lub rejestrator czasu pracy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej

31214500-4 - Elektryczne tablice rozdzielcze

31681300-6 - Obwody elektryczne

44322300-6 - Ciągi kablowe

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31681000-3 - Akcesoria elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 1972579,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2244149,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2244149,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2244149,59 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Informatyki ZETO S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050071679

7.3.3) Ulica: ul. Skorupska 9, 15-048 Białystok

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-048

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Na dzień składania oferty Wykonawca przewiduje powierzenie części zamówienia podwykonawcy w zakresie:
- wykonanie okablowania systemów,
- prace ziemne,
- prace remontowe branży budowlanej.
Na dzień składania oferty firmy podwykonawców nie zostały wybrane. Informacja o nazwach firm podwykonawców może być przekazana w późniejszym etapie.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2244149,59 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-19

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przedmiot umowy zostanie wykonany w terminie pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy, nie później jednak niż do dnia 19 grudnia 2023 r.
2023-09-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane