Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Borzęciczki, gmina Koźmin Wielkopolski

Koźmińskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00098341
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00098341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-11 10:28
Lokalizacja
Koźmin Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e1e771f0-58a9-4f2c-afd9-93a2c2e40839
Identyfikator
6211654718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00098341 z dnia 2025-02-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Borzęciczki, gmina Koźmin Wielkopolski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Koźmińskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 251482059

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Floriańska 21

1.5.2.) Miejscowość: Koźmin Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-720

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627216751

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kuk@kuk.kozmin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuk.kozmin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jarocin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wodociągi i kanalizacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Borzęciczki, gmina Koźmin Wielkopolski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1e771f0-58a9-4f2c-afd9-93a2c2e40839

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00098341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00014993

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KUK/ZP/1/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 450000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Borzęciczki, gmina Koźmin Wielkopolski w zakresie technologii uzdatniania wody.

W zakres zamierzenia budowlanego objętego niniejszym projektem budowlanym wchodzi:
- budowa dwóch zbiorników klarownika wody o pojemności każdego 20 m3;
- budowa zbiornika pośredniego wody sklarowanej o pojemności 25 m3
- budowę sieci/instalacji zewnętrznych międzyobiektowych;

Zbiornik pośredni wody sklarowanej wraz ze zbiornikami klarowania nr 1 i 2 zostaną posadowione na wspólnej płycie fundamentowej po wymiarach 11,5 x 4,0 m, co daje powierzchnię zabudowy 46 m2.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia:
a) Projekt architektoniczno-budowlany oprac. przez ProfiProjekt Sp. z o.o. z siedzibą Witaszyczki 66, 63-230 Witaszyce,
b) Projekt zagospodarowania terenu oprac. przez ProfiProjekt Sp. z o.o. z siedzibą Witaszyczki 66, 63-230 Witaszyce,
c) Projekty techniczne oprac. przez ProfiProjekt Sp. z o.o. z siedzibą Witaszyczki 66,63-230 Witaszyce,
d) Szczegółowa Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

UWAGA!
1. Inwestycja realizowana będzie na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Borzęciczkach gdzie prowadzone są roboty budowlane związane z modernizacją stacji oraz wykonaniem otworu studziennego. W związku z powyższym po stronie Wykonawcy będzie uzgodnienie z Wykonawcami wyżej prowadzonych robót budowlanych warunków i zasad współpracy na placu budowy. Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić prowadzenie prac z pozostałymi Wykonawcami w taki sposób aby nie kolidowały one ze sobą i żadna ze stron nie wnosiła roszczeń do Inwestora z tytułu niemożliwości wykonywania zakresu swojego zadania z powodu braku dostępu do placu budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 10 września
2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), informuje
o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego
w trybie podstawowym bez negocjacji na „Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Borzęciczki, gmina Koźmin Wielkopolski”.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 553.500,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 950790,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 950790,00 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2025-02-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane