Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny

GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00422652
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00422652/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-02 11:48
Lokalizacja
Wielopole Skrzyńskie, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c5ed144-5152-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
8181582598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00422652 z dnia 2023-10-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 200

1.5.2.) Miejscowość: Wielopole Skrzyńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-110

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wielopole.itl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wielopole.bip.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/816372

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c5ed144-5152-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00422652

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00517643/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00392225

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRz.271.33.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny w Gminie Wielopole Skrzyńskie.
Roboty budowlane będą realizowane w granicach istniejącego pasa drogowego drogi gminnej klasy D – działki o nr ewid. 3103, 3007/1, 3058/3 oraz 1900/6, a także w obrębie działki o nr ewid. 3008/7 (wp-wody płynące) w zakresie remontu istniejącego obiektu mostowego. Zaplanowano następujące roboty:
• roboty przygotowawcze – w tym oczyszczenie obszaru pasa drogowego;
• remont nawierzchni istniejącego chodnika dla pieszych;
• remont obiektu mostowego;
• regulacja wysokościowa wpustów deszczowych;
• wykonanie podbudowy MCE w zakresie istniejącej nawierzchni jezdni DG;
• wykonanie nowych warstw nawierzchni bitumicznej - warstwy wiążącej i ścieralnej na jezdni DG;
• ścinanie i uzupełnienie pobocza – pobocze ulepszone z kruszywa łamanego;
• odtworzenie/remont nawierzchni istniejących zjazdów do pobliskich nieruchomości.
W ciągu remontowanej drogi znajduje się drewniany obiekt mostowy, który podlegać będzie remontowi w zakresie wymiany obudowy drewnianej. Remont obiektu nie spowoduje zmiany jego parametrów ani nie spowoduje dodatkowego obciążenia istniejącej konstrukcji.

2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt wykonawczy - Załącznik nr 7 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał Nr 7 - Dokumentacja projektowa”;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Gmina Wielopole Skrzyńskie informuje, iż zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, który mówi, że „Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”, unieważnia postępowanie na zadanie pn. „Remont drogi gminnej nr 107741R Brzeziny Rynek w km od 0+007 do 0+530 wraz z remontem obiektu mostowego w m. Brzeziny”.

Uzasadnienie faktyczne
Na dzień 27.09.2023 r. Zamawiający wyznaczył termin do składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 450 000,00 zł brutto. W wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta. Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż cena oferty przekroczyła kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2023-10-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane