Obsługa serwisowa pogwarancyjna Systemu Ex Libris Primo w 2025 r. wraz z dostawą i instalacją ulepszeń i nowych wersji bez dodatkowych kosztów
Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00098598
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00098598/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-11 11:20
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7bea249c-45a8-45b2-84a2-f4d0e30d7119
- Identyfikator
- 5261287150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00098598 z dnia 2025-02-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa serwisowa pogwarancyjna Systemu Ex Libris Primo w 2025 r. wraz z dostawą i instalacją ulepszeń i nowych wersji bez dodatkowych kosztów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278681
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Koszykowa 26/28
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-950
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: organizacyjny@koszykowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.koszykowa.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
samorządowa instytucja kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
działalność bibliotek
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obsługa serwisowa pogwarancyjna Systemu Ex Libris Primo w 2025 r. wraz z dostawą i instalacją ulepszeń i nowych wersji bez dodatkowych kosztów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bea249c-45a8-45b2-84a2-f4d0e30d7119
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00098598
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
System Primo jest w pełni kompatybilny z systemem bibliotecznym ALEPH. Producentem, wyłącznym dostawcą oraz właścicielem wszelkich majątkowych autorskich praw do systemu bibliotecznego Primo oraz związanych z nimi materiałów jest firma Ex Libris Ltd, w imieniu której działa Aleph Polska Sp. z o.o. wyłączny przedstawiciel w Polsce, upoważniony do świadczenia usług w zakresie ciągłej obsługi serwisowej i aktualizacji oprogramowania dla systemu.
Uzasadnienie prawne:
Ustawa Pzp, Art. 214. 1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia;
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IT..WR. 26.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 80640 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Obsługa serwisowa pogwarancyjna Systemu Ex Libris Primo w 2025 r. wraz z dostawą i instalacją ulepszeń i nowych wersji bez dodatkowych kosztów
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99187,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALEPH Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 526 25 21 903
7.3.3) Ulica: ul. Mierosławskiego 11a
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-527
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99187,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-02-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |