Remont drogi gminnej numer 115523R (Jakla Wielka) w miejscowości Brzozów
GMINA BRZOZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00423799
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00423799/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-02 21:00
- Lokalizacja
- Brzozów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-91f1d07f-4bbd-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 6861556400
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00423799 z dnia 2023-10-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej numer 115523R (Jakla Wielka) w miejscowości Brzozów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440235
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 1
1.5.2.) Miejscowość: Brzozów
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 133061061
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@brzozow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://brzozow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91f1d07f-4bbd-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej numer 115523R (Jakla Wielka) w miejscowości Brzozów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91f1d07f-4bbd-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00423799
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00028729/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Remont drogi gminnej numer 115523R (Jakla Wielka) w miejscowości Brzozów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00381309
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawę prawną udzielenia zamówienia stanowią przepisy art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.). Zamawiający będąc jednostką samorządu terytorialnego należy do grona jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych. Wykonawca jest spółką prawa handlowego, wpisaną do Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem 0000189907. Wszystkie udziały w spółce posiada Gmina Brzozów. Gmina Brzozów sprawuje nad spółką kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami spółki. Ponad 90% działalności wykonawcy dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego lub przez inną osobę prawną nad którą zamawiający sprawuje kontrolę.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.30.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 852874,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia polega na remoncie podbudowy oraz nawierzchni drogi asfaltowej zlokalizowanej w miejscowości Brzozów działka gruntowa nr 52, 53/1 na nawierzchnię z betonu asfaltowego o przybliżonej długości 585 m.b.
Projektowane warstwy konstrukcyjne drogi:
• geowłóknina o gramaturze 200-300 g/m2,
• wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem naturalnym, o średniej grubości 25 cm,
• wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym o uziarnieniu 0 – 31.5 mm, o średniej grubości 20 cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W grubości 4 cm,
• warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S grubości 5 cm.
Szerokość jezdni – 3,7 m dla całości długości drogi, spadek poprzeczny jednostronny lub dwustronny nie zmieniający stosunków wodnych na długości realizowanego zadania, zgodnie z polskimi normami.
Wykonać pobocza szerokości 30 cm po obydwu stronach jezdni z kruszywa naturalnego o grubości 20 cm po zagęszczeniu.
Krawędzie nawierzchni asfaltowej należy zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi asfaltem lanym zgodnie z polskimi normami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu, prowadzonym na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Prawo zamówień publicznych w trybie z wolnej ręki, Gmina Brzozów przekazała w dniu 5 września 2023 r. wykonawcy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Brzozowie zaproszenie do negocjacji. Negocjacje pomiędzy stronami postępowania odbyły się w dniu 13 września 2023 r. i nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w związku z czym zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.| 2023-10-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |