Rewitalizacja budynku dawnej plebanii wpisanego do rejestru zabytków
GMINA CIESZANÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00424962
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00424962/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-03 12:15
- Lokalizacja
- Cieszanów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-461836ba-55fe-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 7931503557
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00424962 z dnia 2023-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja budynku dawnej plebanii wpisanego do rejestru zabytków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIESZANÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Cieszanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-611
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cieszanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cieszanow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-461836ba-55fe-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja budynku dawnej plebanii wpisanego do rejestru zabytków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-461836ba-55fe-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00424962
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039233/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rewitalizacja budynku dawnej plebanii wpisanego do rejestru zabytków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00400390
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPiMK.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont budynku dawnej plebanii wpisanego do rejestru zabytków.
Celem projektu jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej oraz zapobieżenie niszczeniu obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Zadanie obejmuje remont (przebudowę) budynku dawnej plebanii. Planowana inwestycja posiada pełną dokumentacje techniczną wraz z uzgodnieniami Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Decyzją Starosty Lubaczowskiego nr 168/2020 z dnia 08.04.2020r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwoleniem na budowę. Gmina jest również w posiadaniu przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie inwestycji po uzyskaniu na nią niezbędnych środków. Przedmiotowy budynek plebanii został przekazany Gminie Cieszanów przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. św. Wojciecha BM w Cieszanowie za zgodą Biskupa Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej Mariana Rojka w celu jego rewitalizacji. Jest to obiekt wolnostojący murowany, założony na rzucie prostokąta z ryzalitem od strony południowej, częściowo podpiwniczony, dwukondygnacyjny nakryty dachem czterospadowym. Położony jest on na działce nr 2354/4, obręb 0011 Cieszanów. Został on wzniesiony w 1854r, a rozbudowano go w 1904r. Dnia 9 kwietnia 2009r. wpisano go do rejestru zabytków pod nr A-346. Podstawowe parametry techniczne: - pow. zabudowy 268,08 m2 - pow. użytkowa 354,87 m2 - kubatura 2 879,00 m3. Obiekt ten w chwili obecnej jest w złym stanie technicznym grożącym katastrofą budowlaną i wymaga przeprowadzenia gruntownych prac remontowych. Jest on zawilgocony, zewnętrzna elewacja posiada liczne ubytki, a część drewnianych stropów uległa zawaleniu po zalaniu ich przez nieszczelności w dachu.. Docelowo budynek ma pełnić funkcję kulturalną, w którym będzie mieściło się „Muzeum Szat liturgicznych oraz zachowanych pamiątek dawnej Diecezji Lwowskiej”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Roboty rozbiórkowe elementów ujętych w przedmiarze robót
Roboty budowlane obejmujące: remont dachu, ściany i ścianki działowe, stropy i schody, stolarka okienna i drzwiowa, podłogi i posadzki oraz roboty wod-kan. Zgodnie
z przedmiarem robót.
Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną i uzgodnieniami Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Decyzją Starosty Lubaczowskiego nr 168/2020 z dnia 08.04.2020 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie z art. 90 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „p.z.p.”, Zamawiający informuje, że musi wprowadzić do treści SWZ zmiany, które prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z zamówieniem pierwotnie określonym, w szczególności zmiany prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia. W związku z tym Zamawiający, zgodnie z art. 256 p.z.p., unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, mając na uwadze, że unieważnienie to następuje przed upływem terminu składania ofert, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.| 2023-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |