Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi
GMINA JAROCIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00425330
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00425330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-03 13:32
- Lokalizacja
- Jarocin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cf6abbc1-463a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6170006401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00425330 z dnia 2023-10-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JAROCIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854702
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: AL. NIEPODLEGŁOŚCI 10
1.5.2.) Miejscowość: Jarocin
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 749 95 00
1.5.8.) Numer faksu: 62 747 22 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: office@jarocin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jarocin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jarocin.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf6abbc1-463a-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00425330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030425/24/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00372502
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WR-RGK.271.1.33.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1916464,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zmiana sposobu użytkowania młyna nad Lutynią w Wilkowyi wraz z jego przebudową i rozbudową na budynek użyteczności publicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą realizowaną w ramach zadania budżetowego pn.: „Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi” na działce nr 165/4 i 165/2 w miejscowości Wilkowyja przy ul. Lutyńskiej. Liczba lokali mieszkalnych – 0. Liczba lokali użytkowych – 1. Zadanie współfinansowane w ramach umowy 3/KNZ/2023 na wypłatę grantu w Konkursie ,,Nasz zabytek’’ – Budynek przemysłowy – Młyn nad Lutynią w Wilkowyi.
2. UKŁAD PRZESTRZENNY, FORMA ARCHITEKTONICZNA
Budynek młyna podlegający zmianie sposobu użytkowania wraz z jego przebudową posiada trzy kondygnacje, w tym poddasze użytkowe. Konstrukcja obiektu wykonana jest w całości jako drewniana. Natomiast budynek rozbudowy jest jednokondygnacyjny, nie podpiwniczony. Połać dachu dwuspadowa kryta dachówką ceramiczną karpiówką układaną w podwójną koronkę o kącie nachylenia 96,57% (44,0 stopnie) oraz 83,91% (40,0 stopnie). Bryła budynku zwarta.
3. CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY OBIEKTU BUDOWLANEGO
Zestawienie powierzchni przed inwestycją:
- Powierzchnia zabudowy 68,07 m²
- Powierzchnia całkowita 204,20 m²
- Powierzchnia użytkowa 143,04 m²
- Kubatura 577,57 m³
Zestawienie wymiarów gabarytowych przed inwestycją:
- Długość max 9,35 m
- Szerokość 7,28 m
- Wysokość max 10,49 m
- Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej 6,48 m
- Ilość kondygnacji 3 kondygnacje nadziemne
- Szerokość elewacji frontowej 7,28,40 m
Zestawienie powierzchni projektowanej rozbudowy:
- Powierzchnia zabudowy 57,26 m²
- Powierzchnia całkowita 57,26 m²
- Powierzchnia użytkowa 45,27 m²
- Kubatura 246,10 m³
Zestawienie wymiarów gabarytowych projektowanej rozbudowy:
- Długość max 11,91 m
- Szerokość 5,45 m
- Wysokość max 5,73 m
- Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej 3,28 m
- Ilość kondygnacji 1 kondygnacja nadziemna
- Szerokość elewacji frontowej 11,91 m
Zestawienie powierzchni po projektowanej przebudowie i rozbudowie:
- Powierzchnia zabudowy 125,33 m²
- Powierzchnia całkowita 261,46 m²
- Powierzchnia użytkowa 188,31 m²
- Kubatura 823,67 m³
Zestawienie wymiarów gabarytowych po projektowanej przebudowie i rozbudowie:
- Długość max 9,35 m
- Szerokość 19,19 m
- Wysokość max 10,49 m
- Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej 6,48 m
- Ilość kondygnacji 3 kondygnacje nadziemne dla przebudowywanego młyna i 1 kondygnacja nadziemna dla projektowanej rozbudowy
- Szerokość elewacji frontowej 19,19 m.
4. DOSTOSOWANIE OBIEKTU DLA POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W przedmiotowej inwestycji uwzględniono potrzeby dla osób niepełnosprawnych. Skrzydła drzwiowe posiadają szerokość pozwalającą na przejazd wózkiem dla niepełnosprawnych (min.90cm). Dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewniony jest w kondygnacji parteru na którym przewiduje się warsztaty, spotkania, koncerty, zajęcia, wykłady i warsztaty dla seniorów. Dostęp do kondygnacji innych niż parter zapewniony za pomocą projektowanego urządzenia – platformy schodowej.
5. ROZWIĄZANIA BUDOWLANO-INSTALACYJNE:
- INSTALACJA C.O. – Źródłem ciepła dla budynku będzie pompa ciepła powietrze woda. Odbiornikiem ciepła w budynku będzie częściowo w budynku młyna instalacja ogrzewania grzejnikowego natomiast w nowoprojektowanej części instalacja podłogowego ogrzewania
- INSTALACJA WODOCIĄGOWA - Instalację wodociągową projektowanym przyłączem z istniejącej sieci wodociągowej.
- INSTALACAJA KANALIZACYJNA – Ścieki socjalno-bytowe – projektowanym przyłączem do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej.
- INSTALACJA WENTYLACYJNA – projektuje się zastosowanie wentylacji mechanicznej wywiewnej w nowo projektowanej części. Nawiew kompensacyjny poprzez nawietrzaki okienne oraz kratki transferowe w drzwiach. W istniejącym budynku młyna projektuję się wentylacje mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła. Uszczegółowienie instalacji wentylacji na etapie projektu technicznego.
- INSTALACJA ELEKTRYCZNA:
• Instalacja oświetleniowa i gniazd wtyczkowych 230/400V: Instalację wewnętrzną 230/400V prowadzić przewodem N2XH-J 450/750V układanym w części murowanej budynku podtynkowo lub wtynkowo, natomiast w części o konstrukcji drewnianej natynkowo w rurkach elektroinstalacyjnych bezhalogenowych.
• Instalacja odgromowa. W instalacji odgromowej zastosować zwody pionowe i poziome, przewody odprowadzające, złącza kontrolno-pomiarowe oraz złączki połączeniowe. W instalacji stosować elementy stalowe ocynkowane ogniowo. Instalacje odgromową połączyć z uziemieniem budynku wykonanego z płaskownika stalowego ocynkowanego ogniowo 30x4 mm umiejscowionego w gruncie na głębokości min 0,8 m lub pręta stalowego ocynkowanego ogniowo fi 16 mm pogrążonego w gruncie na głębokości min 1 m. Do uziomu przyłączyć szynę wyrównawczą oraz przewód neutralny złącza kablowego.
6. PODSTAWOWE DANE TECHNOLOGICZNE:
Przedmiotowy budynek młyna podlegający zmianie sposobu użytkowania wraz z jego przebudową ma za zadanie przystosować istniejący budynek pod funkcję muzealno/skansenową, ożywiającą lokalne grupy do działania oraz zachęcającą do wycieczek pieszo rowerowych. Prowadzone będą również – we współpracy z lokalnymi organizacjami – działania cykliczne. Przewiduję się warsztaty, spotkania, koncerty, zajęcia, wykłady i warsztaty dla seniorów, spotkania harcerskie, spotkania dla dzieci i młodzieży. Budynek posiada 3 kondygnacje nadziemne w tym poddasze użytkowe. W projektowanej rozbudowie rozlokowano takie pomieszczenia jak: toaleta dla personelu, zmywalnie oraz kuchnie. Do kuchni przylegają dwie toalety (damska/dla osób niepełnosprawnych oraz męska) dostępne od zewnątrz budynku. Do lokalu zapewniono niezależne dojście od strony frontowej budynku poprzez wiatrołap. Od strony tylnej budynku zaprojektowano duży taras z widokiem na rzekę Lutynia.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiają:
- Projekt pn.: „Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi” BRANŻY: architektoniczno - budowlanej.
- Projekt techniczny pn.: „Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi” BRANŻY: budowlanej.
- Projekt techniczny pn.: „Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi” BRANŻY: elektrycznej.
- Projekt techniczny pn.: „Przebudowa z rozbudową budynku młyna nad Lutynią w Wilkowyi” BRANŻY: sanitarnej.
9. W przypadku, gdy dokumentacja techniczna, STWiOR, przedmiar zawierać będzie nazwę producenta lub firmy, Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania innych materiałów równoważnych, jednak o parametrach nie gorszych niż opisane w dokumentacji, STWiOR i przedmiarze.
9.1. Zgodnie z art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane.
9.2. Zgodnie z art. 101 ust. 5 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
9.3. Ilekroć SWZ wskazuje znak towarowy materiału, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny inny materiał spełniający wymogi techniczne wskazane przez Zamawiającego. Ilekroć niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Przez rozwiązania równoważne należy rozumieć rozwiązania gwarantujące parametry nie gorsze, niż określono w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Akceptacja materiałów równoważnych ze strony Zamawiającego następować będzie w formie pisemnej na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów (kart katalogowych lub innych dokumentów) potwierdzających ich równoważność.
9.4. UWAGA: W odniesieniu do każdej powołanej w SWZ normy, w tym normy krajowej Zamawiający dopuszcza zastosowanie normy równoważnej. Tym samym każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do normy, normatywu, aprobaty, materiału, patentu lub znaku towarowego należy odczytywać z uwagą towarzyszącą „lub równoważny” z uwzględnieniem wskazanych w SWZ wytycznych i wymogów określających parametry równoważności.
10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
11. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia stwierdzić należy, że jest on niepodzielny. Podział realizacji zamówienia na części spowodowałby zwiększenie kosztów, trudności realizacyjne oraz ryzyko opóźnienia terminów, jak również miałby charakter sztuczny i niecelowy.
12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
13. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45321000-3 - Izolacja cieplna
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 990 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2979050,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3260176,33 PLN
| 2023-10-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |