Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 180 001G w miejscowości Kobyla Kępa, dz. nr 19, obr. geodezyjny 0003 Kobyla Kępa

GMINA SZTUTOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00425659
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00425659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-03 14:38
Lokalizacja
Sztutowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a292da5-5936-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5792070986
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00425659 z dnia 2023-10-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 180 001G w miejscowości Kobyla Kępa, dz. nr 19, obr. geodezyjny 0003 Kobyla Kępa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZTUTOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747951

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 55

1.5.2.) Miejscowość: Sztutowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-110

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 552478151

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sztutowo.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: sztutowo.bipgmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a292da5-5936-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 180 001G w miejscowości Kobyla Kępa, dz. nr 19, obr. geodezyjny 0003 Kobyla Kępa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a292da5-5936-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00425659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00049338/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 180 001G w miejscowości Kobyla Kępa, dz. nr 19, obr. geodezyjny 0003 Kobyla Kępa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00409841

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.14.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 180 001G w miejscowości Kobyla Kępa, dz. nr 19, obr. geodezyjny 0003 Kobyla Kępa”.
2. Zakres robót obejmuje część działki nr: 19, jednostka ewidencyjna 221005_2, obręb 0003 Kobyla Kępa.
3. Przedmiotem opracowania jest przebudowa (modernizacja) odcinka drogi w miejscowości Kobyla Kępa, gmina Sztutowo o długości 380 m wraz z wykonaniem poboczy po obu stronach jezdni.
Przebudowywana droga zlokalizowana jest na wydzielonej działce pod pas drogowy, działka nr 19, obręb Kobyla Kępa i stanowi kontynuację przebudowywanego odcinka drogi. Projekt zakłada przebudowę drogi polegającą na rozbiórce istniejącej drogi z płyt betonowych, wykonaniu nowej podbudowy oraz nawierzchni jezdni, wykonaniu poboczy po obu stronach jezdni. Szerokość jezdni na omawianym odcinku wynosi 3,5m wraz z poboczami po obu stronach o szerokości po 0,5 m. Spadki poprzeczne w kierunku pobocza pozwolą na odwodnienie w przypadku nagromadzenia się wody opadowej. Na przedmiotowym odcinku nie ma konieczności projektowania chodnika.
Parametry techniczne
Dla przebudowywanej jezdni przyjęto następujące parametry projektowe:
- spadek poprzeczny jezdni jednostronny 2 %
- spadek podłużny niwelety drogi w granicach do 3%
- projektowana prędkość: Vp= 30 km/h,
- prędkość miarodajna w zabudowie Vm= 40 km/h
- szerokość jezdni 3,5 m
- szerokość pobocza 0,5 m
- kategoria ruchu na okres eksploatacji nawierzchni: KR-2 obciążenie 100 kN/oś.
- kategoria ruchu na okres eksploatacji nawierzchni 10 lat
Konstrukcja jezdni
- nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych SMA 16 JENA 50/70 - 7 cm
- podbudowa zasadnicza kruszywa łamanego stab. mechanicznie 0/31,5 - 23 cm
- warstwa odsączająca z piasku o wodoprzepuszczalności 8m/dobę - 25 cm
- geowłóknina

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający uznał, że zamówienie powinno zostać wykonane w innej niż pierwotnie przewidziana technologii, co w sposób istotny zmienia charakter zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 256 ustawy i wszczęcie nowego postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 256 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zgodnie natomiast z art. 137 ust. 7 ustawy Pzp, w przypadku gdy zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia, zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 256 ustawy Pzp.
2023-10-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane