Przebudowa drogi gminnej na dz. ewid. nr 5625 w miejscowości Przysietnica
GMINA BRZOZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00432863
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00432863/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-08 15:35
- Lokalizacja
- Brzozów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ede7c69-58bc-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 6861556400
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00432863 z dnia 2023-10-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej na dz. ewid. nr 5625 w miejscowości Przysietnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440235
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 1
1.5.2.) Miejscowość: Brzozów
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 133061061
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@brzozow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://brzozow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ede7c69-58bc-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej na dz. ewid. nr 5625 w miejscowości Przysietnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ede7c69-58bc-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00432863
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00028729/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Przebudowa drogi gminnej na dz. ewid. nr 5625 w miejscowości Przysietnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00408410
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.32.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 88818,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Nazwa zamówienia: Przebudowa drogi gminnej na dz. ewid. nr 5625 w miejscowości Przysietnica
Długość drogi - 180 mb
Szerokość drogi - 2,8 mb
Przepust rurowy - 5 mb – Ø 400 mm- 2 szt
W zakresie przedmiotu zamówienia przewiduje się dostosowanie geometrii i przebiegu niwelety do występujących warunków wysokościowych otaczającego terenu w powiązaniu z przyjętą konstrukcją nawierzchni. Przed przystąpieniem do profilowania podłoże powinno być oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń. Po oczyszczeniu powierzchni podłoża należy sprawdzić, czy istniejące rzędne terenu umożliwiają uzyskanie po profilowaniu zaprojektowanych rzędnych podłoża. Podłoże (koryto) po wyprofilowaniu i zagęszczeniu powinno być utrzymywane w dobrym stanie.
W ramach profilowania istniejącego podłoża należy zlikwidować wszelkie przewyższenia na trasie w celu osiągnięcia pochylenia podłużnego „jednego znaku”. Mieszanka kruszywa powinna być rozkładana w warstwie o jednakowej grubości, przy pomocy układarki lub równiarki, z zachowaniem wymaganych spadków i rzędnych wysokościowych. Zaleca się, aby grubość pojedynczo układanej warstwy nie przekraczała
10 cm po zagęszczeniu.
Rozpoczęcie budowy następnej warstwy może nastąpić po odbiorze poprzedniej warstwy przez upoważnione osoby. Warstwę dolną podbudowy z kruszywa naturalnego po rozlokowaniu należy zagęścić mechanicznie do grubości 20 cm. Warstwę dolną podbudowy z kruszywa kamiennego po rozlokowaniu zagęścić mechanicznie do grubości 15 cm. Warstwę górną nawierzchni z kruszywa kamiennego po rozlokowaniu zagęścić mechanicznie do grubości 10 cm. Materiałem do wykonania wierzchniej warstwy z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie powinno być kruszywo łamane, uzyskane w wyniku przekruszenia surowca skalnego. W celu prawidłowego odwodnienia drogi zaleca się wykonanie spadku poprzecznego do rowu odwadniającego. Ma to na celu ujęcie wody opadowej z drogi do przyległego rowu.
Ponadto w ciągu drogi przyjęto wymianę 2 szt. uszkodzonych przepustów betonowych Ø 400 na rurę typu pragma Ø 400 wraz z robotami wykończeniowymi, wykonanie sączków poprzecznych z kruszywa o głębokości ułożenia 30 cm - 20mb. W ramach robót wykończeniowych zaleca się wykonanie plantowania powierzchni gruntu rodzimego kat. I-III.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.) – zamawiający unieważnił postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający zadeklarował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 109.246,80 PLN. Jedyna złożona i oceniona jako najkorzystniejsza oferta została złożona z ceną w wysokości 125.858,68 PLN. Zamawiający uznał, że nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Tym samym zamawiający zmuszony jest unieważnić postepowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 125858,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 125858,68 PLN
| 2023-10-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |