Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK8 w m. Szczytna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00433259
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00433259/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-09 09:54
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ac0527b-166e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
8992441331
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie przejść dla pieszychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00433259 z dnia 2023-10-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK8 w m. Szczytna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Ślaskich 186

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 53-139

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wroclaw@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK8 w m. Szczytna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ac0527b-166e-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00433259

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282269

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O/WR.D-3.2411.35.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1112670,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK8
w m. Szczytna
Przedmiot zamówienia przewidziany jest do realizacji w systemie "Projektuj i Buduj" i składa się z następujących etapów:
a) opracowanie dokumentacji projektowej,
b) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej.
W zakres robót i usług przewidywanych do wykonywania w ramach zamówienia wchodzą następujące asortymenty prac:
- budowa oświetlenia dedykowanego 3 przejść dla pieszych wraz z zasilaniem,
- ułożenie płytek dla osób niedowidzących i niewidomych w obrębie przejść dla pieszych obustronnie,
- budowa chodnika o długości około 455m,
- budowa stref przejściowych oświetlenia drogowego,
- budowa zasilających linii kablowych,
wraz z robotami towarzyszącymi wykonaniu w/w prac, na przejściach dla pieszych w zakresie
i w lokalizacjach wskazanych w PFU.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK8 w m. Szczytna, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia kwotę brutto: 1 368 584,10 zł. Po odrzuceniu oferty najkorzystniejszej nr 5 złożonej przez Elektrotim S.A. z ceną 1 342 889,40 zł ( z uwagi na brak wyrażenia pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą), za ofertę najkorzystniejszą została uznana oferta nr 3 złożona przez Rotomat Sp. z o.o.
z ceną 1 694 694,00 zł brutto. Dnia 12.09.2023r. Zamawiający otrzymał zgodę na zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty złożonej przez Rotomat
Sp. z o.o. Jednakże Wykonawca Rotomat Sp. z o.o. (w związku z faktem, iż przedłużony termin związania ofertą upłynął przed wyborem najkorzystniejszej oferty) nie wyraził pisemnej zgody na wybór jego oferty (pismo nr DWD – 1409/23/WMAIL z dnia 14.09.2023). Kolejnym Wykonawcą, którego oferta została najwyżej oceniona był Wykonawca Ductus Sp. z o.o. Niestety oferta Wykonawcy Ductus Sp. z o.o. opiewa na kwotę 2 146 350,00 zł brutto w związku z czym przewyższa kwotę, którą dysponuje Zamawiający na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2146350,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2146350,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-10-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane