Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku
GMINA OLSZTYNEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00100111
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00100111/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-12 08:48
- Lokalizacja
- Olsztynek, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f3e9251e-3f4e-47d3-8aa6-92b0485e503f
- Identyfikator
- 7393756269
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00100111 z dnia 2025-02-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLSZTYNEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743663
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratusz 1
1.5.2.) Miejscowość: Olsztynek
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-015
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 895195453
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@olsztynek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://olsztynek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://olsztynek.logintrade.net/zapytania_email,177561,9a568181462ae9ea00d17a2fb455fda0.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3e9251e-3f4e-47d3-8aa6-92b0485e503f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00100111
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010399/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00568058
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IOS.271.1.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku”.
2. Inwestycja pn. „Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku” jest przewidziana do dofinansowania z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej „Programem”, zgodnie ze wstępną promesą Edycja8/2023/6855/PolskiLad oraz Uchwałą Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (wraz ze zmianami).
3. Gmina Olsztynek planuje realizację zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj.
4. Zadanie polegać będzie na wykonaniu robót budowlanych związanych z modernizacją „starej części” budynku szkoły, wpisanego do ewidencji zabytków. Obecnie budynek jest użytkowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku oraz Samorządową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Dywitach w Powiecie Olsztyńskim Filia w Olsztynku.
5. Inwestycja polegać będzie na:
1) wymianie okien sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej;
2) wymianie okien w korytarzu przed salą gimnastyczno-widowiskowo-koncertową (łączniku);
3) wymianie posadzek i remoncie korytarza przed salą gimnastyczno-widowiskowo-koncertową (łączniku);
4)wymianie pokrycia dachowego na sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej oraz na budynku łącznika – dachówka ceramiczna;
5) remoncie sanitariatów – przy sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej;
6) kontynuacji dostosowania budynku do przepisów ppoż. poprzez montaż instalacji oświetlenia awaryjnego na korytarzach oraz w pomieszczeniach piwnicy, parteru, pierwszego, drugiego i trzeciego piętra budynku.
6. Ponadto planowane jest wykonanie nowego pokrycia dachowego nad halą sportową znajdującą się w „nowej części” budynku, jej zapleczem sanitarnym oraz trybunami (wraz z wymianą rynien i rur spustowych). Części budynku objęte inwestycją są w złym stanie technicznym i wymagają pilnego remontu, który zapobiegnie pogłębianiu dalszej degradacji obiektu. Planowane prace w znacznym stopniu przyczyną się do poprawy warunków edukacji dzieci oraz pracy kadry pedagogicznej. Sala gimnastyczno-widowiskowo- koncertowa jest wykorzystywana przez społeczność lokalną do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jej remont poprawi jej walory użytkowe, zarówno w ramach realizacji zadań edukacjach, jak również ogólnokulturalnych i społecznych. Hala sportowa, która jest jedynym tego typu obiektem w Gminie Olsztynek, służy zarówno dzieciom uczęszczającym do przedmiotowej szkoły, jak również społeczności lokalnej. Odbywają się w niej liczne turnieje sportowe i widowiska kulturalne. Remont dachu hali jest niezbędny w celu utrzymania budynku w należytym stanie technicznym i utrzymania jej użyteczności.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w Programie Funkcjonalno Użytkowym (dalej: PF-U) stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) opracowany przez Zamawiającego zgodnie z art. 103 ust. 2 ustawy Pzp oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454). PF-U stanowi załącznik nr z do SWZ.
8. Zadanie dzieli się na dwa etapy:
1) Etap I – opracowanie Dokumentacji Projektowej, stanowiącej zbiór dokumentów i informacji dotyczących planowanych prac budowlanych, na który składać się będą w szczególności:
a) Projekt zagospodarowania terenu – 6 egzemplarzy (4 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej – jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).
b) Projekt architektoniczno - budowlany - 6 egzemplarzy (4 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej– jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).
c) Projekt techniczny / wykonawczy - 5 egzemplarzy (3 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej – jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).
d) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej: STWIOR)– 2 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej w pliku o rozszerzeniu *.pdf, oba pliki na płycie CD),
e) Przedmiar robót – 3 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej , w tym jeden egzemplarz w pliku o rozszerzeniu *.pdf oraz w pliku o rozszerzeniu *.kst, oba pliki na płycie CD),
f) Kosztorys inwestorski - 3 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej , w tym jeden egzemplarz w pliku o rozszerzeniu *.pdf oraz w pliku o rozszerzeniu *.kst, oba pliki na płycie CD),
g) Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (dalej: BIOZ) – 2 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 1 egz.
w wersji elektronicznej w pliku o rozszerzeniu *.pdf, na płycie CD),
h) Pozwolenie na budowę oraz wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, decyzje, opinie oraz inne dokumenty, jakie okażą się niezbędne w celu właściwej realizacji przedmiotu zamówienia w tym uzgodnienia wykonania prac lub pozwolenia na realizację robót budowlanych od Warmińsko - Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jeśli okażą się niezbędne;
i) Oświadczenie o przekazaniu Zamawiającemu praw autorskich osobistych i pokrewnych.
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej i wykonawczej wraz z zapewnieniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi zgodnie z opracowaną Dokumentacją Projektową.
9. Wykonawca dokona wszelkich uzgodnień z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także uzyska wszelkie uzgodnienia, pozwolenia i decyzje od Konserwatora Zabytków, jeżeli takowe będą wymagane.
W takim przypadku koszty opracowania niezbędnej dokumentacji oraz prowadzenia ewentualnego nadzoru konserwatorskiego lub archeologicznego przez uprawnioną osobę ponosi Wykonawca.
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za zgodność procesu wykonywania opracowań projektowych z wymaganiami określonymi w PPU oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób, aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z PPU i dokumentacją postępowania.
11. Zamawiający i Wykonawca wybrany w postępowaniu o udzielenie zamówienia obowiązani są współdziałać przy wykonaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2887154,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2887154,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2887154,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane „ROMBUD” Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 739-05-15-648
7.3.3) Ulica: Lubelska 37c
7.3.4) Miejscowość: Olsztyn
7.3.5) Kod pocztowy: 10-408
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca planuje powierzyć podwykonawcom wykonanie robót sanitarnych oraz elektrycznych, a podwykonawcy z tego zakresu nie są jeszcze znani. Na etapie podpisywania umowy jedynym znanym podwykonawcą jest podmiot udostępniający zasoby w postaci doświadczenia (usługi projektowe) oraz potencjału kadrowego w postaci zespołu projektantów. Podwykonawcą w ww. zakresie jest firma Pracownia Projektowa "AKON" Anna Ceynowa, ul. Elbląska 125, 10-672 Olsztyn, która zobowiązana będzie opracować dokumentację projektową oraz prowadzić nadzór autorski nad prowadzonymi na podstawie dokumentacji projektowej robotami budowlanymi.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2887154,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych| 2025-02-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |