Wykonanie robót dodatkowych przy zad. nr 1 zamówienia pn. „Termomodernizacja budynku (...) ” w zakresie izolacji ścian fundamentowych wraz z likwidacją zsypów węglowych

MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIE W BYTOMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00434575
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00434575/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-09 14:37
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4419b4b-457f-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
6260004392
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

'EFEKT' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 0
264 643,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00434575 z dnia 2023-10-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót dodatkowych przy zad. nr 1 zamówienia pn. „Termomodernizacja budynku (...) ” w zakresie izolacji ścian fundamentowych wraz z likwidacją zsypów węglowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIE W BYTOMIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278451

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Jana III Sobieskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeum.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.bytom.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót dodatkowych przy zad. nr 1 zamówienia pn. „Termomodernizacja budynku (...) ” w zakresie izolacji ścian fundamentowych wraz z likwidacją zsypów węglowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4419b4b-457f-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00434575

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00084324/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie izolacji pionowej budynku MGB przy pl. Jana III Sobieskeigo 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00369637

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Prawne: art. 214 ust. 1 pkt 5 oraz art. 214 ust. 1 pkt 1a
Faktyczne: Podjęcie dodatkowych robót jest konieczne w celu usunięcia przeszkody do dalszego kontynuowania robót objętych pierwotnym zamówieniem. Ponadto koniecznym jest bezzwłoczne przystąpienie do realizacji robót dodatkowych ze względu na zagrożenie destabilizacją fundamentów budynku co grozi katastrofą budowlaną. Ze względów technicznych nie istnieje możliwość przebywania innego Wykonawcy na terenie prowadzonych prac i brak jest możliwości zapewnienia równoległego wykonywania prac i funkcjonowania dwóch wykonawców. Wybór innego wykonawcy robót objętych niniejszym postępowaniem wiązałby się z koniecznością udostępnienia przestrzeni i frontu robót, który obecnie jest wykorzystywany przez Wykonawcę zamówienia podstawowego a zatem w warunkach prowadzonej inwestycji nie istnieje możliwość współdziałania dwóch wykonawców.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót dodatkowych przy zadaniu nr 1 – Zakres przewiązki i wejścia do budynku administracji dotyczących zamówienia pn. „Termomodernizacja budynku przy pl. Jana III Sobieskiego 2 wraz z podniesieniem bezpieczeństwa p.poż” w zakresie izolacji ścian fundamentowych wraz z likwidacją zsypów węglowych.
Roboty polegają na wykonaniu podbicia fundamentów. Szczegółowy zakres robót zawiera protokół konieczności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Efekt sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6431674166

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264643,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30
2023-10-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane