"Przebudowa budynku chłodni w Nadleśnictwie Białogard"

PGL LP Nadleśnictwo Białogard

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00434595
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00434595/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-09 14:40
Lokalizacja
Białogard, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-77bc66cf-6695-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6720007565
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówWznoszenie konstrukcji budynkówRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejSieciRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

"BUDAGROS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKoszalin, PL · lot 0
3 636 347,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00434595 z dnia 2023-10-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Przebudowa budynku chłodni w Nadleśnictwie Białogard"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Białogard

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044022

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Koszalińska 3A

1.5.2.) Miejscowość: Białogard

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 312 07 10

1.5.8.) Numer faksu: +48 94 312 11 15

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bialogard@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialogard.szczecinek.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bialogard.szczecinek.lasy.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Przebudowa budynku chłodni w Nadleśnictwie Białogard"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77bc66cf-6695-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00434595

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy PZP Zam. może udzielić za. w trybie z wolnej ręki, jeżeli w post. prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podst. art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zam. nie zostały w istotny sposób zmienione.
Zamawiający przeprowadził dwa postępowania przetargowe. W toku:
1) pierwszego postęp. wpłynęła jedna oferta, której cena wynosiła 7 257 000,00 zł brutto. Kwota jaką Zam. zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zam. to 2 640 137,93 zł brutto. Wartość oferty przekroczyła kwotę, jaką Zam. zamierzał przeznaczyć na realizację zam. o 4 616 862,07 zł brutto.Zam. nie mógł zwiększyć kwoty do ceny oferty, w zw. z czym ziściła się przesłanka unieważnienia post. na podst. art. 255 pkt 3 ustawy PZP,
2) drugiego post. nie wpłynęła żadna oferta - unieważnienie na podst. art. 255 pkt 1 ustawy PZP,
W zw. z powyż. Zam. skorzystał z art. 305 pkt 2 PZP i przepro. kolejne post. w trybie z wolnej ręki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.26.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2956380,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku chłodni w Nadleśnictwie Białogard na działce nr ewid. 18/1 położonej w miejscowości Białogard gm. M. Białogard powiat białogardzki obr. 320101_10004.
Charakterystyczne parametry obiektu przyjęte na podstawie opracowanej inwentaryzacji budynku: powierzchnia użytkowa – 312,2 m2, wymiary zewnętrzne – 24,61x15,00 m, wysokość budynku w najwyższym miejscu – 7,43 m.
Zakres inwestycji obejmuje w szczególności wykonanie ścianek cokołowych wraz z ich dociepleniem, zasypanie przestrzeni wentylowanej chłodni pomiędzy gruntem a płytami żelbetowymi, przebudowa rampy rozładowczej na schody zewnętrzne, demontaż wszystkich płyt warstwowych wraz ze skuciem ścianek żelbetowych do nich przylegających, demontaż wszystkich warstw podłogowych do warstwy nośnej z betonu lub płyt żelbetowych, montaż nowych ścian oraz stropu z płyt warstwowych, montaż nowych drzwi wewnętrznych oraz drzwi zewnętrznych, wykonanie nowych warstw podłogowych, montaż regałów i szaf na potrzeby chłodni, wykonanie instalacji elektrycznych (oświetlenie, zasilanie), wykonanie instalacji chłodniczej wraz z odprowadzeniem skroplin do istniejącej instalacji kanalizacji, wykonanie podkonstrukcji stalowej do montażu zewnętrznych agregatów chłodniczych, montaż żaluzji fasadowych stałych na systemowej podkonstrukcji, oczyszczenie oraz ponowne zabezpieczenie konstrukcji stalowej przez malowanie, wykonanie elewacji w poziomie ponad stropem z blachy trapezowej (ściany szczytowe), wykonanie maskownic stalowych elementów dźwigarów, wykonanie nowych zawiesi wraz z podkonstrukcją dla płyt warstwowych stropowych, wymiana pokrycia dachowego na nowe z blachy trapezowej, wykonanie instalacji odgromowej budynku, wymiana obróbek blacharskich oraz wymiana rynien i rur spustowych na nowe, skucie starej betonowej opaski budynku i wykonanie nowej ze żwiru z krawężnikiem betonowym, zasypanie obniżeń od strony zachodniej i wschodniej przy istniejącej przestrzeni wentylowanej, regulacja studzienek kanalizacji deszczowej (podniesienie), demontaż istniejących schodów zewnętrznych żelbetowych, skucie istniejących utwardzeń i obrzeży betonowych, zabezpieczeniu magazynowanych nasion drzew liściastych i iglastych na czas przebudowy budynku chłodni.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami, jak również potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zakłócić jego właściwe i terminowe wykonanie. Ponadto, podział zamówienia na części mógłby spowodować zwiększenie kosztów realizacji przedmiotu zamówienia. Dodatkowo przy kilku wykonawcach realizujących ten sam obiekt budowlany, rozmyciu uległaby odpowiedzialność poszczególnych wykonawców za wykonaną przez nich część zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45442100-8 - Roboty malarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

32400000-7 - Sieci

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3636347,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3636347,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3636347,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDAGROS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6690500432

7.3.3) Ulica: Mieszka I 24 A

7.3.4) Miejscowość: Koszalin

7.3.5) Kod pocztowy: 75-132

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

ZM ARKTICA Rafał Maliński, QL Sp. z o.o., "POSARD" Posadzki Przemysłowe Ryszard Bogaczyński, Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych "ELKO 2" Jacek Szmyt, INŻYNIER Sp. z o.o.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3636347,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-10-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane