Poprawa brd na przejściu dla pieszych w ciągu DK94 w m. Łosiów
GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00434770
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00434770/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-09 15:32
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a91156b1-376e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7540003773
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00434770 z dnia 2023-10-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa brd na przejściu dla pieszych w ciągu DK94 w m. Łosiów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa brd na przejściu dla pieszych w ciągu DK94 w m. Łosiów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a91156b1-376e-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00434770
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00137980/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK94 w m. Łosiów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00352889
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/OP.D-3.2411.35.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 330894,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Poprawa brd na przejściach dla pieszych w ciągu DK94 w m. Łosiów.
Realizacja zadania polegać będzie na wykonaniu poszczególnych czynności m.in.: zmianie lokalizacji obecnego przejścia dla pieszych (przeniesienie o ok 10 m), wraz z trwałym usunięciem istniejącego oznakowania poziomego i pionowego, wymianie zaniżonych krawężników, wyrównaniu powierzchni istniejącego chodnika, zaprojektowaniu i budowie nowego przejścia wraz z sygnalizacją wzbudzaną i oświetleniem dedykowanym. Inwestycja przewiduje montaż płytek fakturowych oraz innych urządzeń BRD zgodnie z dalszymi zapisami przedmiotowego Programu Funkcjonalno – Użytkowego zwanego dalej „PFU”. Zadanie objęte niniejszym PFU zlokalizowane jest w województwie opolskim wzdłuż drogi krajowej nr 94 w m. Łosiów – od km 152+183 do km 152+215. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
W ramach zaakceptowanej kwoty zadania należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty :
1. Zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych o około 10 m z uwagi na wlot drogi wojewódzkiej nr 462 i utrudnienia związane z manewrem skrętu wraz z przesunięciem wyspy azylu;
2. Likwidację oznakowania poziomego w starej lokalizacji przejścia dla pieszych;
3. Wyrównanie powierzchni istniejącego chodnika; regulację krawężników (obniżenie);
4. Wykonanie dedykowanego doświetlenia na przeniesionym przejściu dla pieszych.
5. Budowę sygnalizacji świetlej wzbudzanej; wymianę oznakowania pionowego, wykonanie nowego oznakowania poziomego;
6. Montaż urządzeń brd, w tym systemu fakturowego dla prowadzenia osób z dysfunkcjami wzrokowymi tzw. płytki ostrzegawcze, zgodnie z potrzebami wynikającymi z zaakceptowanej dokumentacji projektowej oraz ogrodzeń segmentowych kanalizujących ruchu pieszych około 40m.
Wykonanie innych czynności w celu realizacji przedsięwzięcia wynikających z zakończenia etapu projektowania np.:
• Oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń służących do odwodnienia drogi.
• Przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, cieplnych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych i innych.
• Uzyskanie w imieniu zamawiającego niezbędnych uzgodnień, opinii, decyzji i pozwoleń wymaganych do prawidłowego wykonania zadania m.in. uzgodnień z zarządcami dróg podporządkowanych, a także pozwoleń wodnoprawnych (nowych lub zmianę uzyskanych dotychczas przez zamawiającego)
• Dowiązanie się do istniejącej infrastruktury drogowej.
• Wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań.
• Po zakończeniu robót pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę.
• Wykonanie innych czynności związanych z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia, nie ograniczając się do wyżej wymienionych robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 353717,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 602700 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 353717,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elektronika i Telematyka Drogowa Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON : 020787964
7.3.3) Ulica: Wagonowa 14-18
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-609
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty ziemne i nawierzchniowe
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 353717,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
| 2023-10-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |