Dostosowanie pomieszczenia sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku B6 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
POLITECHNIKA ŁÓDZKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00434871
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00434871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-09 17:30
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c8e9a98c-14fa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 7270021895
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00434871 z dnia 2023-10-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie pomieszczenia sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku B6 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA ŁÓDZKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Politechniki 6
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 93-590
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.wojciechowska-cholewa@p.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.p.lodz.pl/ Platforma zakupowa Zamawiającego - https://plodz.ezamawiajacy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://plodz.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie pomieszczenia sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku B6 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8e9a98c-14fa-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00434871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. – Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju; Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. Numer naboru: POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/20; Numer umowy: POWR.03.05.00-00-A039/20 - Projekt „Dostępna Politechnika Łódzka”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00278398
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD.903.16.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na dostosowaniu pomieszczenia sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku B6 Instytutu Architektury i Urbanistyki - realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą:
„Likwidacja barier architektonicznych w budynku B6 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej” .
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach:
• w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWOiRB),
• Przedmiarze robót
• Wizualizacji i rzutach pomieszczenia
- składającymi się na Załącznik nr 2.1, 2.2 i 2.3 do Dokumentacji Technicznej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214410-7 - Roboty budowlane w zakresie politechnik
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70983,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 70983,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P.H.U. PERFBUD Andrzej Głowacki S.C.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: P.H.U. PERFBUD Halina Głowacka S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7260025408
7.3.3) Ulica: ul. Obornicka 7 lok. 12
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 91-039
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70983,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-09-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dnia 14.07.2023 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej tj. Irena Ewa Sobczyk Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane HESBUD, Bechcice-Kolonia 8, 95-083, Lutomiersk, za cene 60 000,00 zł. Pismem z dnia 24.07.2023 r. Wykonawca – P .i B. HESBUD Irena Sobczyk poinformował Zamawiającego o braku możliwości zrealizowania zamówienia i rezygnacji z podpisania umowy na dostosowanie pomieszczenia sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych.W związku z faktem, iż Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp, dokonał ponownego badania i oceny oferty, a w konsekwencji ponownego wyboru oferty najkorzystniejszej:P.H.U. PERFBUD HALINA GŁOWACKA, ANDRZEJ GŁOWACKI, ul. Obornicka 7 lok. 12, 91-039, Łódź, Zamawiający dokonał oceny ofert i zbadał czy Wykonawcy, którzy złożyli oferty, nie podlegają wykluczeniu. Zamawiający nie określił warunków udziału w przedmiotowym postepowaniu, Wykonawcy wykazali, że nie podlegają wykluczeniu z postępowania poprzez złożenie wymaganego oświadczenia.
Wykonawca Irena Ewa Sobczyk Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane HESBUD, Bechcice-Kolonia 8, 95-083 Lutomiersk, w związku z uchylaniem się od zawarcia umowy, nie podlegała ponownemu badaniu i ocenie ofert.
| 2023-10-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |