Usługi promocyjne świadczone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej na rzecz GZM w ramach prowadzonej działalności, za pomocą obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO
"GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00100484
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00100484/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-12 10:18
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4cc07d6f-f7ab-41cb-a6b1-9542b0387df0
- Identyfikator
- 6342901873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00100484 z dnia 2025-02-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi promocyjne świadczone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej na rzecz GZM w ramach prowadzonej działalności, za pomocą obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367882926
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Barbary 21A
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-053
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@metropoliagzm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.metropoliagzm.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek metropolitalny
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi promocyjne świadczone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej na rzecz GZM w ramach prowadzonej działalności, za pomocą obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cc07d6f-f7ab-41cb-a6b1-9542b0387df0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00100484
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00014510/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Promocja Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii za pomocą obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00055995
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320).
Szczegóły uzasadnienia zawarto w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.270.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 240995,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest promocja Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii za pomocą obiektów światowego dziedzictwa UNESCO w okresie 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 295200,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 295200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 001054216
7.3.3) Ulica: Gliwicka 2
7.3.4) Miejscowość: Tarnowskie Góry
7.3.5) Kod pocztowy: 42-600
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-28SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Planuje się udzielenie zamówienia na usługę polegającą na realizacji na rzecz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (dalej„GZM”) świadczeń promocyjnych, przez jedyne na terenie GZM oraz województwa śląskiego obiekty światowego
dziedzictwa UNESCO, obsługujące w sposób zorganizowany ruch turystyczny.
Potrzeba realizacji zamówienia wynika z przepisu art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy o związku metropolitalnym w województwie
śląskim zgodnie z którym GZM wykonuje zadania publiczne w zakresie promocji związku i jego obszaru, a także z wdrażania
postanowień dokumentu pn. „Strategia promocji oraz marki wraz ze strategią komunikacji marketingowej Górnośląsko-
Zagłębiowskiej Metropolii do 2023 roku” przyjętego uchwałą nr 41/2021 Zarządu GZM z dnia 28 stycznia 2021 r. Zgodnie z
ww. dokumentem celem strategicznym jest stworzenie wizerunku Metropolii, jako silnej marki terytorialnej – pionierów we
wdrażaniu metropolitalnych rozwiązań, którzy działają w zgodzie z ideą – innowacje, które ułatwiają życie oraz wykreowanie
i komunikacja projektów marketingowych o charakterze sieciującym. Ze względu na fakt, że Metropolia jest instytucją
stosunkowo młodą, jedyną tego rodzaju na terenie kraju, marka GZM jest słabo rozpoznawalna na świecie, w Polsce, w
regionie, jak i wśród jej mieszkańców. Stąd też istnieje potrzeba budowania dużych zasięgów w komunikowaniu marki oraz
jej wartości czy atrybutów zarówno lokalnie jak i globalnie, m.in. w oparciu o pozytywne skojarzenie Górnośląsko-
Zagłębiowskiej Metropolii jako tzw. „Partnera Strategicznego Obiektów” wpisanych na listę światowego dziedzictwa
kulturowego UNESCO, wśród których jedynymi położonymi na obszarze metropolitalnym są: Sztolnia Czarnego Pstrąga i
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.
Frekwencja w Zabytkowej Kopalni Srebra w roku 2024 wyniosła 71 444 osób, a frekwencja w Sztolni Czarnego Pstrąga w
roku 2024 wyniosła 35 120 osób. Tym samym realizacja zamówienia przez obiekty światowego dziedzictwa UNESCO –
uznawane z tego względu za odznaczające się wyjątkowo powszechnymi wartościami dla ludzkości – jest uzasadniona i
pozwoli osiągnąć postawiony sobie przez Zamawiającego cel, czyli uzyskanie rozgłosu marki oraz komunikowanie jej
wartości i atrybutów.
Innymi słowy, aby osiągnąć podobny rezultat GZM musiałaby zawrzeć umowy wykonania usług promocyjnych z wieloma
podmiotami, z których żaden (z obszaru Metropolii) nie byłby obiektem z listy światowego dziedzictwa UNESCO (żaden z
nich nie mógłby zaoferować unikalnej wartości jaką niesie za sobą wpis na listę światowego dziedzictwa). Powyższe nie
realizowałoby zasady efektywności udzielanych zamówień. Stąd też przyjąć można, że nie istnieje inny racjonalnie
uzasadniony sposób udzielenia tożsamego zamówienia i przyjęte przesłanki przemawiają za jego udzieleniem.
W związku z umową zawartą z Województwem Śląskim na prawo użytkowania górniczego Stowarzyszenie Miłośników Ziemi
Tarnogórskiej jest wyłącznym podmiotem uprawnionym do świadczenia usługi będącej przedmiotem zamówienia.
| 2025-02-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |