„Przebudowa budynku głównego Komendy wraz z modernizacją placu wewnętrznego KP PSP w Hajnówce”

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00437621
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00437621/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-10-11 09:14
Lokalizacja
Hajnówka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0aa831ae-5137-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5431784434
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00437621 z dnia 2023-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa budynku głównego Komendy wraz z modernizacją placu wewnętrznego KP PSP w Hajnówce”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050617799

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 4

1.5.2.) Miejscowość: Hajnówka

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 47 7118160

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kppspha@straz.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-hajnowka

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0aa831ae-5137-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa budynku głównego Komendy wraz z modernizacją placu wewnętrznego KP PSP w Hajnówce”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0aa831ae-5137-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00437621

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00391053/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Przebudowa budynku głównego Komendy wraz z modernizacją placu wewnętrznego KP PSP w Hajnówce”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00391261

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PL.2370.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

6.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie „Przebudowa, rozbudowa i modernizacja budynku głównego Komendy wraz z powiększeniem garaży oraz przebudową i modernizacją placu wewnętrznego KP PSP w Hajnówce” w zakresie obejmującym realizację inwestycji zdefiniowaną przedmiarami w zał. nr 1 do SWZ – OPZ folder 1 ETAP 2023-2024.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne oraz prawne:

Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 3 756 085,00 zł. brutto.
W prowadzonym postępowaniu złożone zostały oferty z pośród których oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce nie może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia większych środków na jego realizację.

Powyższe wyczerpuję ustawową przesłankę unieważnienia postępowania przewidzianą w przepisie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2023.0.1605 t.j.) który stanowi że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2023-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane