Budowa przedszkola publicznego przy ulicy Tysiąclecia w Łęcznej

Gmina Łęczna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00447653
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00447653/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-07 07:49
Lokalizacja
Łęczna, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ec0d382f-1d90-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
5050017749
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW SZABATLublin, PL · lot 0
12 700 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00447653 z dnia 2024-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przedszkola publicznego przy ulicy Tysiąclecia w Łęcznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łęczna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 5

1.5.2.) Miejscowość: Łęczna

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-010

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: +48815358639

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.leczna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.leczna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-leczna.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa przedszkola publicznego przy ulicy Tysiąclecia w Łęcznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec0d382f-1d90-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00447653

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065248/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa przedszkola publicznego przy ulicy Tysiąclecia w Łęcznej.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00344286

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7651840,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa przedszkola publicznego przy ul. Tysiąclecia w Łęcznej” na działkach Nr 2169/2 i 2169/2 sposobem „zaprojektuj i wybuduj”, polegającego na:
1) opracowaniu pełnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, projekt rozbiórki istniejącego budynku przedszkola, projekt nowego budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu obejmujący: projekty architektoniczny, projekt konstrukcji, projekt wentylacji i klimatyzacji, projekt instalacji wod-kan., c.o., projekt instalacji elektrycznej, teletechnicznej,
2) rozbiórce istniejącego parterowego budynku przedszkola o szerokości elewacji frontowej 40m oraz szerokości elewacji bocznej 36m,
3) budowie nowego budynku przedszkola na podstawie załączonych projektów,
4) wykonaniu zagospodarowania terenu na podstawie załączonych projektów,
5) zapewnieniu kierownika budowy, kierowników robót,
6) sporządzeniu dokumentacji powykonawczej,
7) dostawie i montażu wyposażenia,
8) oddaniu budynku do użytkowania,
9) po ukończeniu prac uzyskaniu dla Zamawiającego ostatecznej decyzji administracyjnej – pozwolenia na użytkowanie całej inwestycji.
2. Charakterystyczne parametry budynku:
1) powierzchnia zabudowy budynku: 1727,40 m2,
2) powierzchnia użytkowa budynku: 1591,20 m2,
3) liczba kondygnacji: 1 nadziemna,
4) wysokość budynku: 4,75 m (od poziomu wejścia-rzędna 00,00 do poziomu pokrycia dachu),
5) klasyfikacja wysokości: budynek niski.
3. Inwestycja realizowana w strefie ochrony konserwatora zabytków.
4. Szczegółowy opis zamówienia zawarty jest w: programie funkcjonalno-użytkowym, projekcie umowy, wykazie ilości podstawowych elementów i robót.
5. W przypadku wystąpienia w SWZ lub którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
6. Obowiązki Wykonawcy związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określa projekt umowy. Dokładne zapoznanie się z projektem umowy jest konieczne dla właściwego przygotowania oferty.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru archeologicznego w przypadku nałożenia takiego obowiązku przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
8. Wykonawca jest obowiązany sporządzić powykonawczą inwentaryzację geodezyjną z zarejestrowaniem jej w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej na własny koszt oraz uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku.
9. Inwestycja realizowana z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z załącznikiem do uchwały nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. (zmienionej uchwałami Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2021 r. nr 176/2021, z dnia 26 kwietnia 2022 r. nr 87/2022 oraz z dnia 13 października 2022 r. nr 205 2022), w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Promesy z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Uwagi:
1. Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1). Kalkulacje kosztów robót budowlanych i prac projektowych,
2). Harmonogram rzeczowo-finansowy uwzględniający ewentualne podwykonawstwo, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ
i które stanowić będą nierozłączną część zawartej umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12700000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18888888,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12700000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mirosław Szabat MIRON-BUD

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 432245224

7.3.3) Ulica: Puławska 10A lok. 9

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-046

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12700000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-28
2024-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane