Budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego w Tychach
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00440555
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00440555/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-12 11:09
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-76170ace-4e22-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 6462447307
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00440555 z dnia 2023-10-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego w Tychach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Budowlanych 59
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,139805,a53a9dc3af1ced81b87a364be2b46342.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego w Tychach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76170ace-4e22-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00440555
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019702/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00387873
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 38/DZP/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 203052,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego. Roboty obejmują m.in.:
- roboty przygotowawcze (montaż, utrzymanie i demontaż oznakowania, nadzory branżowe i ew. uzgodnienia, roboty pomiarowe),
- rozbiórkę elementów dróg i ulic (załadunek i wywóz gruzu/gruntu na składowisko),
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych (nawierzchnia z kostki brukowej),
- ułożenie obrzeży betonowych,
- ułożenie krawężników,
- roboty odtworzeniowe,
- regulacje pionowe urządzeń podziemnych,
- zieleń drogowa - nasadzenia krzewów i drzew.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- wykonanie aktualizacji danych wg zakresu opisanego w przedmiocie zamówienia wraz z przygotowaniem danych w postaci formatu wymiany danych umożliwiającego zasilenie opracowanych danych drogowych do bazy eDIOM (elektroniczna ewidencja drogowa)
- przestrzeganie zasad określonych w dokumencie: Standardy zieleni Tychy 2019 – System zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy –
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu na zadanie pn. Budowa parkingu przy ul. Witosa i ul. Sikorskiego w Tychach ogłoszonego w BZP pod numerem: 2023/BZP 00387873/01 z dnia 08.09.2023 roku do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 25.09.2023 roku do godz. 8:00 wpłynęło 6 ofert.
Zamawiający odrzucił ofertę złożoną przez wykonawcę - INFRA-KOM Krzysztof Fabian 43-143 Lędziny, ul. Partyzantów 2D.
Zamawiający poddał ocenie zgodnie z kryterium zawartym w Specyfikacji Warunków Zamówienia oferty, które uznał za niepodlegające odrzuceniu:
Oferta nr 2 – Konsorcjum Firm: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński 41-407 Imielin, ul. Augustyna Kordeckiego 39 AMP Anna Proksa 43-600 Jaworzno, ul. Azot 8a/2 – 88,42 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %,] otrzymała łącznie 88,42 pkt, w tym:
kryterium: cena – 48,42 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt
Oferta nr 3 – POBETONIE Sebastian Wiśniowski 41-902 Bytom, ul. Gwarecka 1/1 – 78,28 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %,] otrzymała łącznie 78,28 pkt, w tym:
kryterium: cena – 38,28 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt
Oferta nr 4 – Agro-Mar MT Sp. z o.o. 43-190 Mikołów, ul. Jagodowa 22a – 81,04 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %,] otrzymała łącznie 81,04 pkt, w tym:
kryterium: cena – 41,04 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt
Oferta nr 5 – JKM Sp. z o.o.43-190 Mikołów, ul. Skalna 6/12 – 100,00 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %,] otrzymała łącznie 100,00 pkt, w tym:
kryterium: cena – 60,00 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt
Oferta nr 6 – Przedsiębiorstwo Budowlano - Projektowe DROKAN-2 43-100 Tychy, ul. Katowicka 202 – 96,34 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, okres rękojmi – 40 %,] otrzymała łącznie 96,34 pkt, w tym:
kryterium: cena – 56,34 pkt
kryterium: okres rękojmi – 40,00 pkt
W wyniku przeprowadzonej oceny złożonych w niniejszym postępowaniu ofert stwierdzono, iż oferta nr 5 złożona przez wykonawcę – JKM Sp. z o.o.43-190 Mikołów, ul. Skalna 6/12 została najwyżej oceniona i która w kryterium oceny ofert otrzymała 100,00 pkt.
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. kwotę 276.539,00 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty.
Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.
| 2023-10-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |