Budowa kompleksu żłobkowo – przedszkolnego w m. Łuków
Miasto Łuków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00101089
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00101089/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-12 12:43
- Lokalizacja
- Łuków, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-06723e62-69ce-4a75-8d30-5d3380198227
- Identyfikator
- 8251998129
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00101089 z dnia 2025-02-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kompleksu żłobkowo – przedszkolnego w m. Łuków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łuków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 17
1.5.2.) Miejscowość: Łuków
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.lukow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lukow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-06723e62-69ce-4a75-8d30-5d33801982271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kompleksu żłobkowo – przedszkolnego w m. Łuków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06723e62-69ce-4a75-8d30-5d3380198227
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00101089
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040826/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa kompleksu żłobkowo-przedszkolnego w m.Łuków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Aktywny Maluch 2022-20292.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00664358
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest:
4.1.1. wykonanie robót budowlanych, obejmujących kompleksową realizację zamierzenia budowlanego stanowiącego:
budowę budynku dwukondygnacyjnego z funkcją żłobka na parterze i przedszkola miejskiego na piętrze w pełni wykończonego i kompleksowo wyposażonego w urządzenia sanitarne, osprzęt elektryczny i armaturę sanitarną oraz urządzenia dźwigowe do transportu pionowego (windy osobowe i windy towarowe),
dostawę i montaż wyposażenia pomieszczeń budynku na parterze (z wyłączeniem szatni przedszkola) i pomieszczeń sanitarnych na piętrze budynku w meble, urządzenia, pomoce dydaktyczne, zabawki i akcesoria, odpowiadających parametrom technicznym i założeniom funkcjonalno – użytkowym podanym w specyfikacji materiałowej (przedmiarze robót),
dostawę i montaż wyposażenia kuchni na parterze w meble, urządzenia, armaturę i akcesoria niezbędne do użytkowania obiektu, odpowiadających parametrom technicznym i założeniom funkcjonalno – użytkowym podanym w specyfikacji materiałowej (przedmiarze robót),
budowę placu zabaw zewnętrznego o nawierzchni bezpiecznej i wyposażonego
w urządzenia zabawowo – rekreacyjne i urządzenia komunalne, odpowiadającego parametrom technicznym i założeniom funkcjonalno – użytkowym określonym
w specyfikacji materiałowej (przedmiarze robót),
wykonanie przyłącza telekomunikacyjnego światłowodowego do studni istniejącego kanału teletechnicznego w pasie drogowym (dz. nr 10987/4) w zmienionej trasie względem zaprojektowanej po terenie działek prywatnych,
zagospodarowanie terenu w tym wybudowanie instalacji i urządzeń doziemnych, ogrodzenia, oświetlenia terenowego, wykonanie nawierzchni utwardzonych oraz terenów zielonych z nasadzeniami, obiektów małej architektury (wiata śmietnikowa z urządzeniami komunalnymi) oraz montaż dwóch szlabanów parkingowych,
na działkach nr ewid. 10987/3, 10987/2, 7001/4, 7003/4 w Łukowie w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa kompleksu żłobkowo – przedszkolnego w m. Łuków”,
z wyłączeniem realizacji budowy parkingu na 59 miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej wraz z dwoma zjazdami z drogi gminnej, ul. Wileńska (dz. nr 7005/4),
4.1.2. uzyskanie certyfikatów (np. TUV), wydawanych przez akredytowane jednostki certyfikujące na podstawie przeprowadzonych badań sprawdzających zamontowane urządzenia dźwigowe,
4.1.3. dokonanie czynności odbiorowych urządzeń dźwigowych w Urzędzie Dozoru Technicznego, równoznaczne z uzyskaniem na rzecz Miasta Łuków świadectwa dopuszczającego do użytkowania Urządzenia Transportu Bliskiego wydawanego przez Urząd Dozoru Technicznego,
4.1.4. dokonanie w imieniu Miasta Łuków, zawiadomienia na podstawie art. 56 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane o zakończeniu budowy właściwe organy administracyjne,
4.1.5. uzyskanie decyzji zezwalającej na użytkowanie obiektu po zakończeniu wykonania robót oraz przy jednoczesnym uzyskaniu w imieniu Miasta Łuków decyzji stwierdzającej m.in. spełnienie w przedmiotowym budynku przepisów przeciwpożarowych oraz wymagań sanitarnych
i lokalowych.
4.1.6. Całkowita realizacja przedsięwzięcia w oparciu o m.in.:
projekt budowlany, projekt techniczno - wykonawczy, STWiOR, obowiązujące przepisy prawne i określone warunki techniczne, specyfikacje materiałowe i założenia techniczne jako informacje uzupełniające traktowane jako jedynie orientacyjne i poglądowe zawarte w przedmiarach robót,
nieistotne zmiany wprowadzone do projektu przez Zamawiającego i zatwierdzone przez autora projektu,
decyzję zatwierdzającą projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno – budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę, wydaną przez Starostę Łukowskiego (decyzja Nr 540/2024 z 23.07.2024 r.).
4.2. Zamawiający wymaga od oferenta stosowania się do założonego harmonogramu płatności w związku z realizacją zamierzenia w cyklu dwuletnim.
4.3. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Opisie Przedmiotu Zamówienia, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, a także normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne z opisywanym. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i wymaganiach minimalnych wyszczególnionych (wymienionych) i określonych w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis w zakresie minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza spełnianie przez Wykonawcę określonych norm zarządzania jakością, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych lub poświadcza spełnianie przez Wykonawcę określonych równoważnych norm zarządzania jakością, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych odwołujących się do systemów zarządzania jakością opartych na odpowiednich seriach norm europejskich oraz certyfikowanych przez akredytowane jednostki.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia podstawowego (OPZ) zawiera załącznika nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262210-6 - Fundamentowanie
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9757777 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18056400 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9757777 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAL-POL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363110204
7.3.3) Ulica: Targowa 7A
7.3.4) Miejscowość: Siedlce
7.3.5) Kod pocztowy: 08-110
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9757777 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-04-20| 2025-02-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |