Rozbudowa dróg gminnych nr 040482C i 040487C w miejscowości Biały Bór.
GMINA GRUDZIĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00440778
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00440778/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-10-12 11:46
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bf8c723c-1ca8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8762313291
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00440778 z dnia 2023-10-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa dróg gminnych nr 040482C i 040487C w miejscowości Biały Bór.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ
1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf8c723c-1ca8-11ee-a60c-9ec5599dddc11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa dróg gminnych nr 040482C i 040487C w miejscowości Biały Bór.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf8c723c-1ca8-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00440778
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-10-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00295785
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.21.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych nr 040482C i 040487C w miejscowości Biały Bór”
Prace obejmować będą wykonanie rozbudowy istniejącej jezdni poprzez wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni; wykonanie zjazdów, chodników i peronów dla autobusów. Zaplanowano również rozbudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi nr 1395C i 1396C oraz z drogami gminnymi a także odbudowę przepustu drogowego. Kategoria obiektu budowlanego – XXV. Rozbudowa obejmować będzie wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni o szerokości od 3,5 do 5,0m, wykonanie zjazdów, poboczy, peronów dla autobusów i chodników. Zaplanowano odbudowę przepustu drogowego o długości 10,80m w ciągu drogi gminnej nr 040487C.
Zakres robót obejmuje:
- wytyczenie projektowanych prac w terenie
- wykonanie wycinki drzew i krzewów
- wykonanie robót ziemnych
- odbudowa przepustu drogowego
- wykonanie konstrukcji oraz nawierzchni jezdni
- wykonanie zjazdów
- wykonanie chodnika i peronu dla autobusów
- wykonanie poboczy i rowów drogowych
- wykonanie nasadzeń zieleni
- wykonanie prac porządkowych
Parametry przebudowywanej drogi:
- Droga klasy D
- Prędkość projektowa 30 km/h
- Kategoria ruchu KR1
- Szerokość jezdni 5,0m
- Szerokość chodnika 2,0 m
- Szerokość poboczy 0,80 m
- Jezdnia bitumiczna - 12.097,00 m2
- Zjazdy bitumiczne - 815,70 m2
- Zjazdy z kostki - 1.718,60 m2
- Chodniki - 3.814,90 m2
- Peron autobusowy - 60,00 m2
- Pobocza z kruszywa - 1.384,50 m2
- Opaska z kostki - 50,80 m2
- Długość drogi – 2373,32 m
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający nie posiada wystarczających środków w budżecie na realizację zadania. Kwota jaką przeznaczył w budżecie na ten cel to 5 000 000,00 zł. Oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę 7 017 890,00 zł, a Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć środków na realizację inwestycji.
| 2023-10-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |